Jump to content



Πως ένα κομμάτι σωλήνα των 3€ παραλίγο να μου καταστρέψει το σύστημα


dpresv

Recommended Posts

Την ιδια σωληνα εχω και γω και μου κανει διαρροες εκει που δενει με τα ρακορ.. Ειναι και χοντρη και δεν μπαινουν σφηκτηρακια.. Μια ερωτηση λοιπον.. Δεματικα που μπορω να βρω?? Κανα link εχει κανεις?? Ειχα δει νομιζω στη στουρναρη στο πλαισιο αλλα θελω να τα κανω online order στην αγια παρασκευη!!

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε σε οποιοδηποτε χρωματοπωλειο μαγαζι με εργαλεια κτλ και εχουν σε ολα τα μεγεθη και για ολα τα γουστα.

γιατι δεν κανουν σφυκτιρακια? μια χαρα μπαινουν τα κλασσικα για σωληνα ποτισματος.

παρε ενα κομματι λαστιχο μαζι σου στη χειροτερη και βρες το μεγεθος που σου κανει

Link to comment
Share on other sites

προσοχή, υπάρχουν διαφόρων τύπων, προσπάθησε να βρείς τα λεγόμενα βαρέως τύπου, αν ζητήσεις απλά σφικτηράκια το πιό πιθανό είναι να σου δώσουν αυτά με την πολύ λεπτή βίδα. αυτά μόλις πας να βάλεις λίγο δύναμη σπάει η βίδα ή φεύγει από τις βόλτες. τα βαρέως έχουν βίδα διπλάσιας διαμέτρου, αν είσαι τυχερός κ είναι μερακλής ο μάστορας 8α έχει αυτά με την τούμπανη την μπρούτζινη βίδα :p

Link to comment
Share on other sites

προσοχή, υπάρχουν διαφόρων τύπων, προσπάθησε να βρείς τα λεγόμενα βαρέως τύπου, αν ζητήσεις απλά σφικτηράκια το πιό πιθανό είναι να σου δώσουν αυτά με την πολύ λεπτή βίδα. αυτά μόλις πας να βάλεις λίγο δύναμη σπάει η βίδα ή φεύγει από τις βόλτες. τα βαρέως έχουν βίδα διπλάσιας διαμέτρου, αν είσαι τυχερός κ είναι μερακλής ο μάστορας 8α έχει αυτά με την τούμπανη την μπρούτζινη βίδα :p

Σε φανταζομαι να γυρνας ενα-ενα τα υδραυλαδικα (δοκιμος ορος) της μιναρουπολης ψαχνοντας για "μερακληδες μαστορες με μεγαλη τουμπανη μπρουτζινη βιδα"

Link to comment
Share on other sites

φίλε κ όμως αυτά τα τούμπανα δε τα βρήκα, απλά στο σωληνάδικο της μαιζώνος είχε και τα "βαρέου τύπου" σύμφωνα με την ορολογία του αγχωτικού αποθηκατζή. πάλι καλά γιατί τα απλά δεν κάνουν για τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.