Jump to content



Δείξτε τα ρολόγια σας


racer

Recommended Posts

Μιας και έγινε bump, το καινούριο μου ρολόι:

5954194BIG.png

ΣΩΣΤΗ επιλογή, δεν έχει τον 2546, αλλά τον SII NH25A που είναι κλάσεις ανώτερος μηχανισμός.

Φαίνεται και στην τιμή βέβαια αυτό.

Καλοφόρετο.

EDIT και να ξέρεις ότι ο ΒΗΧΟΣ που έχει την αντιπροσωπεία έχει εξαιρετικό service αλλά και εξυπηρέτηση. Προσοχή αν η κορόνα είναι βιδωτή, μη τη ζορίζεις γιατί μετά πας για αλλαγή κορώνας + άξονα. Το παλικάρι ο ΒΗΧΟΣ όμως στην αλλάζει τσάμπα εντός εγγύησης και σου δίνει extra εγγύηση 1 χρόνο για το ανταλλακτικό και μόνο! Τοπ.

Έγινε επεξεργασία από bezdim
Link to comment
Share on other sites

Το radio control feature δουλευει στην Ελλάδα;

ο ποιο κοντινος σερβερ ειναι στην γερμανια... και για να πιασει θα πρεπει να εισαι πολυ πανω στην ελλαδα και ακρη... και αυτο δυσκολα... εμενα μου εχουν πει καλυτερα οχι ακομα τετοια ρολογια για ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το radio control feature δουλευει στην Ελλάδα;

Κάποιες φορές έχει πιάσει και στην Αθήνα. Το θέμα είναι ότι με το να πιάνει σήμα Γερμανίας, ρύθμιζε την ώρα σε ώρα Γερμανίας. Αυτό το έλυσα στο δικό μου βάζοντας την δεύτερη ώρα σαν κύρια, με μία ώρα διαφορά, οπότε αφού ρύθμιζε την κεντρική στο δευτερόλεπτο, έφτιαχνε και η δεύτερη ώρα αντίστοιχα...

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές έχει πιάσει και στην Αθήνα. Το θέμα είναι ότι με το να πιάνει σήμα Γερμανίας, ρύθμιζε την ώρα σε ώρα Γερμανίας. Αυτό το έλυσα στο δικό μου βάζοντας την δεύτερη ώρα σαν κύρια, με μία ώρα διαφορά, οπότε αφού ρύθμιζε την κεντρική στο δευτερόλεπτο, έφτιαχνε και η δεύτερη ώρα αντίστοιχα...

Η ζώνη ώρας στην οποία θα συγχρονίσει επαφίεται στο ρολόι και όχι στην κεραία αν δεν κάνω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Για κάθε μέρα αυτό:

http://www.precisiontime.co.uk/images/tissot/tactile/T013.420.44.202.00_front.JPG

ή το κάτω δεξιά του Chroma

Για κολύμπι/ψαροντούφεκο αυτό:

http://roadtojapan.ocnk.net/data/roadtojapan/product/20120114_5db159.jpg

Για γάμους, βαφτίσεις, κηδείες ή για να νιώσω καλύτερα αυτό:

http://images01.olx.in/ui/11/72/19/1303302228_146236319_1-Tag-heuer-Carrera-Calibre-16-Day-Date-bandra-west.jpg

Έχω και 1-2 άλλα που δεν θα βάλω εδώ γιατί το παράχεσα ήδη :hehe:

post-694-1416077592,5974_thumb.jpg

post-694-1416077592,6469_thumb.jpg

post-694-1416077592,6723_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από darkCount
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έχω γράψει ακόμα σε αυτό το θέμα; Ας γράψω.

Το ρολόι που έχω τώρα το πήρα το 2005 και από τότε το φοράω κάθε μέρα.

Έχω και 2 φωτός πρόχειρες:

Μόλις το πήρα, το 2005:

Roloi2_zps2335de68.jpg

Και αρχές του έτους φέτος:

8432717883_6cb9d4384c_o.jpg

Η μαύρη επιφάνεια της πλάκας, είναι ηλιακός συλλέκτης, που φορτίζει την επαναφορτιζόμενη εσωτερική μπαταρία. Επίσης το υλικό του είναι τιτάνιο και ζυγίζει ολόκληρο 105 γραμμάρια.

Όταν το φυλάω στο συρτάρι, χωρίς φως, ο δείκτης των δευτερολέπτων σταματάει να περιστρέφεται, για εξοικονόμηση ενέργειας. Αν το αφήσω πολλές μέρες σταματά και των λεπτών. Αν το αφήσω μήνες (όπως όταν έλειπα φαντάρος) σταματάνε τα πάντα, αλλά συνεχίζει να μετρά την ώρα κανονικά. Μόλις πέσει φως πάνω στην πλάκα, τότε οι δείκτες πάνε γρήγορα, ο καθένας στη θέση του.

Όπως είπα, το φοράω κάθε μέρα (εκτός από την περίοδο που υπηρετούσα στον Έβρο) και δε σας κρύβω ότι έχει φάει αρκετά χτυπήματα σε διάφορες επιφάνειες. Ευτυχώς όμως το τιτάνιο ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!

Από τότε που το πήρα δεν έχω φορέσει άλλο ρολόι, αλλά αν κάποτε μου περισσέψουν 2 χιλιάρικα, θα πάρω ένα OMEGA SEAMASTER

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

978117_600_375_933158684.jpg

Να και η δική μου συλλογή... Το αριστερό ειναι Tag Heuer, το μεσάιο ειναι και το μακρύτερο (τριφασικό) και το δεξί ειναι της πλάκας. Και τα τρία βέβαια τα έχω πληρώσει χρυσά. :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.