Jump to content



Velociraptor 150GB


felix

Recommended Posts

Αφού με τον θόρυβο που κάνει δεν στέκεσαι ούτε 200 μέτρα μακρυά του, γιατί τον γλυκοκοιτάς?

Γιατί θέλω να τον ανοίγω στο σπίτι μου και να σου σπάει τα νεύρα όταν κοιμάσαι στο δικό σου !!!! (ζιιιιιιιηηιιιιηηιζιιιιιιιιιιηηηηηιιιιζιιιιιηηηηιιιιιη....)

P.S. : Το περίμενα ότι θα ήταν δική σου η πρώτη απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

Αφού με τον θόρυβο που κάνει δεν στέκεσαι ούτε 200 μέτρα μακρυά του, γιατί τον γλυκοκοιτάς?

LOL. Υποθετω ο 150αρης δεν εχει ιδιαιτερη διαφορα απο τον 300αρη

...http://www.silentpcreview.com/article844-page5.html

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να τον ακούγαμε μέχρι την πιλωτή του...ή απλά μας είχε σπάσει τόσο τα νεύρα που μας είχε αποτυπωθεί ο ήχος στα αυτιά...

Ίσως μέσα σε case και με κατάλληλα μέτρα να αποσβαίνει ο ήχος αυτός...

Link to comment
Share on other sites

Ήταν αισθητά εκνευριστικό λόγω του ότι ήταν στο μισό μέτρο εκτός case, πάνω στο γραφείο...

Ε, βάλε και λίγο το ότι βράζαμε από τη ζέστη στο bencho-δωμάτιο....!!!! Εκνευρισμός στο 100%...Μόνο οι μπύρες μας έσωζαν ....:beer:

Edit : Λές τώρα να έχουν βελτιωθεί οι 150άρηδες σε σχέση με τα πρώτα κομμάτια 300άρηδων?

Link to comment
Share on other sites

Η κεφαλή του δεν ακούγεται και τόσο. Ο συνεχής και ασταμάτητος υπέρηχος της περιστροφής είναι τραγικός και δεν νομίζω ότι μπορεί να τον σταματήσει 100% κανένα κουτί.

Από την άλλη βέβαια, όλα τα αυτιά δεν πιάνουν όλες τις συχνότητες.

Link to comment
Share on other sites

o 300αρης παντως δεν ακουγεται καθολου σε στακερ. Ο Χ απ την αλλη ηταν αρκετα εκνευριστικος :p

Γιαυτό είπα μήπως και έχουν βελτιωθεί αντίστοιχα και οι 150άρηδες

Link to comment
Share on other sites

Ρε γιατί λέτε ότι κάνει θόρυβο ο VelociRaptor??? Μια χαρά είναι, καμιά σχέση με τους παλιούς Raptors...τον δικό μου τον ακούω μέσα στο armor όσο και τον wd 500gb/7200

Link to comment
Share on other sites

2 74άρηδες έχω και δεν ακούω τίποτις. Ενδεχόμενα:

α. Να είναι ελαττωματικοί οι δικοί μου (διόλου απίθανο αν αναλογιστούμε το χέρι μου. Είχα προτάσεις από εταιρίες να διαλέγω τυχαία προϊόντα πριν βγουν στην αγορά ώστε να μην υπάρχουν ελαττωματικά :p)

β. Να ήταν ελαττωματικοί οι δικοί σας

γ. Να έχετε ευαίσθητα αυτιά και νεύρα

δ. Να είμαι κουφός εγώ :p

Πάντως αυτή τη στιγμή λεφτά για ράπτορ δε θα έδινα. Θα τα κρατούσα και θα τα "αυγάτιζα" ώστε να τσιμπήσω κάποιο SSD :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.