Jump to content



The Lab's Beer Corner


bezdim

Recommended Posts

Εγώ συνολικά τσίμπησα 7 πακέτα...:o

hmoυν με την κοπελα μου και την επομενη μερα φευγαμε διακοπες...ξεκινησα με ενα πακετο...καιεφτασα τα 4... ε ειπανα μην το ξεχεσω...γιατι θα μου ελειπαν τα λεφτα απο τις διακοπες.

Νταξει αμα το παρακολουθεις βγαζουν συχνα τετοια κολπα...

Έχει ακόμα;

την ειχαδει την προσφορα 10 αυγουστου. μακαρι να εχει.πηγαινε σε εναν αυριο...

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακόμα;
Χθες τουλάχιστον στον Σκλαβενίτη Ηλιούπολης είχε μείνει ένα... Αύριο θα ξαναπάω, οπότε αν θες το κοιτάω.
Νταξει αμα το παρακολουθεις βγαζουν συχνα τετοια κολπα...
Εγώ που δεν το πολυπαρακολουθώ, μόλις το είδα μου έπεσε κάπως...:hehe:
Link to comment
Share on other sites

Θα πάω αύριο και αν δε βρώ, θα σε αγγαρέψω να μου το πάρεις και έρχομαι από κει να το πάρω.

FRANZISKANER 3Χ500ml

EDIT: Τώρα είδα το S/M Προμηθευτική και το "από: 05/07/11 - έως: 30/07/11"

Link to comment
Share on other sites

Μας έδωσαν δώρο από μια κάβα ένα κουτί Blue Island. Λαμιώτικη μπύρα που θυμίζει Corona.

Αρκετά καλή!

Δοκίμασα Fix black, καλή για τα λεφτά της και παραδόξως πίνω και Fix απλή πλέον, μόνο από μπουκάλι όμως.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει εδω και μια βδομαδα 4 Craft weiss αλλα λογω φορτου εργασιας δεν τις ηπια. Σημερα ηρθε η ωρα τους... Παγωμενο ποτηρι, ψημενα λουκανικακια και ειμαστε κομπλε!!!!

Sent from my LG-E610v using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες...μιας και μπορεί να ξέρετε θα ήθελα να μου πείτε...

1)Ποιο είδος μπύρας είναι αυτό με τις λιγότερες θερμίδες?Ξανθιά,μαύρη...???Ποια να προτιμώ και πείτε καμιά συγκεκριμένα αν μπορείτε.

2)Ποιες είναι αυτές που περιέχουν το μεγαλύτερο ποσοστό αλκοόλ?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει εδω και μια βδομαδα 4 Craft weiss αλλα λογω φορτου εργασιας δεν τις ηπια. Σημερα ηρθε η ωρα τους... Παγωμενο ποτηρι, ψημενα λουκανικακια και ειμαστε κομπλε!!!!

Κάποιος είχε πάρει κάτι heineken, αλλά επειδή δεν τις είχα δει δεν τις ήπια. Σήμερα ήρθε η ώρα της (μία έμεινε) Παγωμένη μπύρα, δωμάτιο να βράζει, double formatting (σε δικά μου πισιά, δεν έχει λεφτά) και είμαι κομπλέ!!! :p

[MENTION=9875]venom7[/MENTION] Για θερμίδες δεν έχω ψαχτεί. Το ποια να προτιμήσεις δεν μπορεί να στο πει κανείς...εκτός αν μας πεις "μου αρέσουν αυτές και αυτές" και να σου προτείνουμε παρόμοιες.

Οι Βέλγικες έχουν συνήθως πάνω από 4-5% (και τα ΣΠΑΝΕ). Για άλλες δεν ξέρω.

Παρακαλώ :D

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Βέλγικες τύπου μοναστηριακές πιάνουν 10% αλκοόλ.

Το ρεκόρ είναι 40% αν θυμάμαι καλά ...

Το θέμα είναι για τι το θες...

έχω δοκιμάσει την bierre du demon ( κάπως έτσι) , που είναι 12% αλλά σα μπύρα δε μου γέμισε το μάτι.

Άμα θες να κάνεις κεφάλι με μπύρα έτσι δοκίμασε μοναστηριακές και τις συγγενικές.

Με λιγότερο από 7€ πας Βασιλόπουλο La Trappe Quadruppel 10% και κεφαλώνεις μετά το μισό μπουκάλι ...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μπύρα που να έχει αλκοόλ πάνω από τα κλασικά 5% και άμα γίνεται και πάνω από 9%.

Θέλω όμως να είναι με λίγες θερμίδες.

Και ερωτώ...υπάρχουν και αν ναι,ποιες?

:turn:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μπύρα που να έχει αλκοόλ πάνω από τα κλασικά 5% και άμα γίνεται και πάνω από 9%.

Primator Double Dark 24%.

Αλλά δεν νομίζω να σου κάνει από άποψη θερμίδων, έχω την εντύπωση πως έχει μπόλικες. Άσε που είναι και λίγο γλυκιά η γεύση της και αυτό ξενίζει πολύ κόσμο, εκτός από μένα φυσικά :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.