Jump to content



The Lab's Beer Corner


bezdim

Recommended Posts

Έχω βρει ένα μπάρ εδώ στη βροχοχώρα και έχω ξετινάξει τις Paulaner! Weiss lovah here!

Έχουν και μπουκάλια Erdinger την οποία προτιμούσα αλλα η Paulaner είναι βαρελίσια και σπέρνει.

Link to comment
Share on other sites

Παράκληση προς όλους τους μπυράδες λαμπίτες...

Πώς στο καλό ζυμώνουμε και πίνουμε μια μπύρα σαν την Erdinger για παράδειγμα?

Πώς μπορούμε να αποτρέψουμε το στομάχι μας από το να εκτονώνεται σαν ροπάτο μονοκύλινδρο?

Αναμένω τα φώτα σας!

Ροπατο μονοκυλινδρο?

Α ρε CBFαρα τροφη που δινεις...

Υ.Σ Παρεπιπτοντος πριν απο λιγο δοκιμασα τη Βελγικη μπλε μοναστηριακη μπυρα chimay...οτι καλυτερο σε μπυρα...

Έγινε επεξεργασία από sailo
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση γύρω απο Duvel? Ποιά? Απλή? Premier? Grand reserve? Και τί διαφορές έχουν. Για να έχει η grand reserve 20+ euroz το μπουκάλι...

που τις βρηκες; :drool::drool::drool:

Σκεφτομαι την απλη που εχω δοκιμασει ν φορες, σκεφτομαι τις αλλες και ...:shutup:

Link to comment
Share on other sites

Ροπατο μονοκυλινδρο?

Α ρε CBFαρα τροφη που δινεις...

Υ.Σ Παρεπιπτοντος πριν απο λιγο δοκιμασα τη Βελγικη μπλε μοναστηριακη μπυρα chimay...οτι καλυτερο σε μπυρα...

Καπετάνιο άντε κάνε μας τη χάρη, πάρε το παπάκι σου και σ' αλλή παραλία...

Και σιγά μη δοκίμασες chimay... ψαρά του μπουγαδοτσίκαλου!

(:p)

Link to comment
Share on other sites

Καπετάνιο άντε κάνε μας τη χάρη, πάρε το παπάκι σου και σ' αλλή παραλία...

Και σιγά μη δοκίμασες chimay... ψαρά του μπουγαδοτσίκαλου!

(:p)

Γεια σου ρε Hullιωτη!!:hi:

Αυτο το "παπακι" οπως ξερεις στριμωχνει 22 αλογα στα σωθικα του και δεδομενου των ροπων,ετσι και μ επιανε ποτε το φιλοτημο κ ανοιγα παραπανω θα σουν εσυ σ αλλη παραλλια...μπυρά του μπουγαδοτσικαλου :D

Έγινε επεξεργασία από sailo
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ Λευτέρη πάμε να τα πούμε μέσω msn, διότι στο site αυτό απαγορεύεται το flamming και το μπούρδινγκ, σε αντίθεση με άλλα φόρουμ που μπαίνεις...

*παρακαλώ επίσης τον perp να επαναφέρει τις πυρηνικές *****:clap:

Έγινε επεξεργασία από perp
μαζευτείτε :p
Link to comment
Share on other sites

που τις βρηκες; :drool::drool::drool:

Σκεφτομαι την απλη που εχω δοκιμασει ν φορες, σκεφτομαι τις αλλες και ...:shutup:

3 λέξεις... Θεσσαλονίκη, Λαδάδικα, Ζύθος. 'Espect. :shifty::p Έγινε επεξεργασία από geogeoland
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ Λευτέρη πάμε να τα πούμε μέσω msn, διότι στο site αυτό απαγορεύεται το flamming και το μπούρδινγκ, σε αντίθεση με άλλα φόρουμ που μπαίνεις...

*παρακαλώ επίσης τον perp να επαναφέρει τις ******:clap:

Οπως βλεπεις εγω εξασκω μονο το ατακινγκ...:cool:

Έγινε επεξεργασία από perp
Link to comment
Share on other sites

Μόνο ένα θα πω, Orval. Η πιο γευστική και μοναδική μπύρα.Αν τη δοκιμάσεις δε την ξεχνάς.Τιμή σε μπυραρίες 10-15ε(330ml) στο καρφουρ 4ε το μπουκάλι.Ιδανική αφού έχουμε πιει μερικές weiss.

Για να σας φτιάξω λίγο:beer:

Οι μπυραρίες πιστεύω δεν αξίζουν.Φορητό ψυγειάκι...Μπύρες(άφθονες) από κάβα ή σουπερ μαρκετ...ένα τσουβάλι πάγο(1,5ε)...και πάνω απ όλα καλή παρέα.

Αράζεις σε μια παραλία,βάζεις μπύρες και πάγο στο ψυγειάκι και σε 5 λεπτά είναι έτοιμες.

Ξεκινάς με μια weiss και σιγά σιγά πας στις πιο βαριές...Στο τέλος αφήνεις την orval για να δώσει τη μοναδική γεύση της, και την πίνεις στην παραλία με την παρεά και βλέποντας το ηλιοβασίλεμα!

ΥΓ

Μετά μαζεύουμε τα σκουπίδια και πάνω απ όλα δεν οδηγάμε:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ένα θα πω, Orval. Η πιο γευστική και μοναδική μπύρα.Αν τη δοκιμάσεις δε την ξεχνάς.Τιμή σε μπυραρίες 10-15ε(330ml) στο καρφουρ 4ε το μπουκάλι.Ιδανική αφού έχουμε πιει μερικές weiss.

Ξυνεις πληγες.Ιωαννινα στις μπυραριες που εχει, δε την εχουν, και Αθηνα οποτε εχω βρεθει σε μπυραρια τους εχει τελειωσει/δε την εχουν/κτλ.

Link to comment
Share on other sites

3 λέξεις... Θεσσαλονίκη, Λαδάδικα, Ζύθος. 'Espect. :shifty::p

Ρε συ, που θα το βρω? καμια διευθυνση η καμια περιγραφη παιζει? απο τιμες τι λεει? φοιτητης ειμαι μη με γδαρουν...

Link to comment
Share on other sites

cool!

deus εχει δοκιμασει κανεις;

Μια φορά πήραμε και δεν ξαναπαίρνουμε.Είναι από τις μπύρες που τις παίρνεις για να λες οτι τη δοκίμασες.Αρκετά καλή αλλά δε δικαιολογεί το κόστος της.

Για μένα σε μπυραρία το καλύτερο είναι ένα μέτρο Konig Ludwig και μετά μια καπνιστή :baby:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.