Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

Πολυ συμπαθητικος, οπως και ολα τα "ορθια χιλιομετρα" που εχουν περασει κατα καιρους. Muresan/Bradley κλπ κλπ

Επισης τρελλη ατακα Barkley οταν εγινε η μεταγραφη του Βοl στους 76ers... σχολιαζοντας το trade σχετικα με το τι εδωσαν (pick 1ου γυρου νομιζω ή και κανα παικτη)

"...και πηραμε εναν παικτη που βαζει 1.8 ποντους μ.ο. σε καθε παιχνιδι. Ακομα και η γιαγια μου μπορει να βαλει ενα καλαθι σε καθε παιχνιδι, αρκει να μην της κανουνε double team"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

απορώ πως την γλύτωσε ο elano...δλδ φαντάσου να μην είχε επικαλαμίδα...εδώ έχουμε δει φάσεις παρόμοιες με το πόδι να σπάει στα 2! (πρόσφατα με έναν τερματοφύλακα νομίζω)...μιλάμε για καθαρή κόκκινη κάρτα..τίποτα άλλο...και η αποβολή του Κακά εντελώς οτι ναναι, το 2ο γκόλ θύμισε μπάσκετ κτλ κτλ...γενικώς ο διαιτητής δεν την πάλευε...μάλλον, ως γάλλος, ήταν επηρεασμένος από τα τεκνενώμενα της ομάδος του...:mamba:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σχόλιο δημοσιογράφου για τον αυριανό αγώνα: "Δέν γίνονται κάθε μέρα θαύματα..."

Απάντηση της μάνας μου και παγωμένο δωμάτιο συνοδευούμενο απο επιτόπιο στοίχημα υπέρ της Εθνικής: "Τι κάθε μέρα; Έξι χρόνια πέρασαν απο το τελευταίο!"

....

Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα της Πορτογαλίας είναι από σήμερα, μαζί με τους Γερμανούς [ποδόσφαιρο και γενικότερα], και τους Ισπανούς [στο μπάσκετ], στο πάνθεον των αντιπαθέστερων... Congrats....

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα της Πορτογαλίας είναι από σήμερα, μαζί με τους Γερμανούς [ποδόσφαιρο και γενικότερα], και τους Ισπανούς [στο μπάσκετ], στο πάνθεον των αντιπαθέστερων... Congrats....

Νομίζω ότι ήταν αντιπαθέστατοι από πάντα οι Πορτογάλοι στη μπάλα...

Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα της Πορτογαλίας είναι από σήμερα, μαζί με τους Γερμανούς [ποδόσφαιρο και γενικότερα], και τους Ισπανούς [στο μπάσκετ], στο πάνθεον των αντιπαθέστερων... Congrats....

γιατι; επειδη ριξανε 7;

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο winters ήταν ανέκαθεν αντιπαθητική ομάδα, αλλά πλέον μπήκε στο πάνθεον, ναι εξαιτίας των 7 γκολ απέναντι σε μια ομάδα σαφώς μικρότερης δυναμικότητας.

Αν βρουν μια σοβαρή ομάδα απέναντί τους, κάνουν προσευχές, θυσίες, τάματα, ανάβουν λαμπάδες κλπ, ώστε να μπορέσουν να ανταπεξέλθουν. Αν δεν τα καταφέρουν, στο τέλος του ματς βάζουν τα κλάματα, και ζητάνε προστασία από τους αγαπητικούς τους.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω συμφωνω με τα 7 γκολ σε επισημο ματς , ειδικα μουντιαλικο αλλα ετσι οπως μπηκαν, πραγματικα ηταν για 10 γκολ η κορεα.

ειναι αδιανοητο να παρατας το παιχνιδι μετα το 2/3-0 με τετοιο τροπο. Φαγανε 4-5 γκολ με 3 πασες, ΟΥΤΕ ΚΑΝ πιεζε η πορτογαλια. Δηλαδη τι να κανανε; απ το 60 να γυρναγανε την μπαλα λες και ηταν στο 85;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 γκολ δεν ρίχνεις στην Βόρειο Κορέα διότι το λιγότερο θυμάσαι τι καθεστώς υπάρχει εκεί και σκέφτεσαι ότι αν κάποιος υψηλά ιστάμενος του καθεστώτος πάρει ανάποδες μπορεί κάποιοι παίχτες, ίσως μαζί με τις οικογένειές τους, να την πληρώσουν ακριβά αυτή την... ατίμωση της χώρας τους σε παγκόσμιο επίπεδο.

Δεν ξέρω, ίσως πάλι να κάνω λάθος ή/και να γίνομαι υπερβολικός.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

http://www.supersport.com/football/2010-world-cup/news/100621/North_Korea_to_air_Portugal_match_live

Ο αγώνας αυτός, μάλιστα, μεταδόθηκε ζωντανά στη "Λαϊκή Δημοκρατία" της Κορέας. Υπέροχα...

Πίκρα.

Από την άλλη μετράει η διαφορά των γκολ, αλλά 7 είναι πολλά.

Link to comment
Share on other sites

7 γκολ δεν ρίχνεις στην Βόρειο Κορέα διότι το λιγότερο θυμάσαι τι καθεστώς υπάρχει εκεί και σκέφτεσαι ότι αν κάποιος υψηλά ιστάμενος του καθεστώτος πάρει ανάποδες μπορεί κάποιοι παίχτες, ίσως μαζί με τις οικογένειές τους, να την πληρώσουν ακριβά αυτή την... ατίμωση της χώρας τους σε παγκόσμιο επίπεδο.

Δεν ξέρω, ίσως πάλι να κάνω λάθος ή/και να γίνομαι υπερβολικός.

Ας το σκεφτόταν καλύτερα οι ίδιοι οι Κορεάτες αυτό. Οι πορτογάλοι δεν ίδρωσαν για να φτάσουν στο 7. Και όταν σου έρχεται η μπάλα στα πόδια, δεν την βγάζεις επίτηδες άουτ. Άσε που δεν πιστεύω να στοιχιμάτισε κανείς στην Κορέα ούτε με +3 Hc, ώστε να έχουμε έναν καινούργιο Εσκομπάρ....

Σε κάθε περίπτωση πάντως νομίζω ότι είσαι όντως υπερβολικός.

Ας κοιτάξουμε να εκδημοκρατιστούμε εμείς σαν χώρα κάποια στιγμή την επόμενη χιλιετία και μετά κρίνουμε και το πόσο δημοκρατικά είναι άλλα κράτη..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.