Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

Όπως είπε και ο winters ήταν ανέκαθεν αντιπαθητική ομάδα, αλλά πλέον μπήκε στο πάνθεον, ναι εξαιτίας των 7 γκολ απέναντι σε μια ομάδα σαφώς μικρότερης δυναμικότητας.

Αν βρουν μια σοβαρή ομάδα απέναντί τους, κάνουν προσευχές, θυσίες, τάματα, ανάβουν λαμπάδες κλπ, ώστε να μπορέσουν να ανταπεξέλθουν. Αν δεν τα καταφέρουν, στο τέλος του ματς βάζουν τα κλάματα, και ζητάνε προστασία από τους αγαπητικούς τους.

τελικά, απλώς παίξανε ξύλο. Όπως κι αν έχει... κλαψ & λυγμ και κλαψ & λυγμ :D

Link to comment
Share on other sites

Ο Ροναλδο τα εβγαλε τα λεφτακια του ρε παιδια...

Να κατσει να τρεξει πισω απο την μπαλα τωρα ? αμα πεσει και χαλασει το μαλλι ?

Δεν πατε καλα μου φαινεται...

Θα παει αυριο - μεθαυριο με το καλο...pepsi - nike - και αλλες τοσες εταιριες...

Σαν τον Beckham και αυτος....

Κριμα που δεν ηρθε Χ παντως και εχασα το στοιχημα :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλούτσικο παιχνιδάκι το χθεσινό αν βγάλεις κανα 2 νεκρά 10-15 λεπτα που υπήρχαν...η ισπανία έπαιξε το passing game που το ξέρεις καλά με κατοχή αλλά όχι πολλά πράγματα ενώ η πορτογαλία έκανε κάποιες φάσεις στην αρχή και μετά με το ζόρι έφτανε στην αντίπαλη περιοχή...από την μια η πορτογαλία πιστεύω φοβήθηκε πολύ την ισπανία, κακώς γιατί έμπαζαν στην άμυνα οι ισπανοί, και από την άλλη ο βίγια σαν αριστερό χαφ είχε χαθεί για αρκετό χρονικό διάστημα...ο τόρες πάντως δεν την παλεύει άλλο...κανονικά δεν πρέπει να τον έχει μέσα..χαραμίζεται ο βίγια...

αυτός ο π****ς ο ρ. κόστα, τι ζώο ήταν αυτό ρε σεις?? μιλάμε κόκκινη απ΄ τα αποδυτήρια έπρεπε!!! πόσα μπουνίδια, κλοτσίδια, σπρωξίδια και δεν συμμαζεύεται έφαγε ο καημένος ο βίγια από δαύτον και άντεξε...χαράς το κουράγιο του..

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που ο μπλάτερ έφτιαξε το ποδόσφαιρο και το μουντιάλ...πάλι καλά που έδιωξε τους και καλά κακούς διαιτητές...πρώτη φόρα στα 5 π.κ. που έχω δει είδα διατησία 90-10%...κυριολεκτικά...τέτοια κακή διαιτησία, τόσο κατά της βραζιλίας δεν το έχω ξαναδεί...και να πω οτι επωφελήθηκαν τόοοοοοοοοοοσο πολύ από διαιτησία για να το αξίζουν παέι στο καλό..αλλά οχι και έτσι.,..κοινώς ας το δώσει στον κλαψομ***ι μερεντόντα να τελειώνουμε...τέρμα και το π.κ...ουστ από εδω....:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγω το περιμενα,δεν ειναι ομαδα με μυαλο ο βραζιλια.Ειχε αποβολες και στα προηγουμενα παιχνιδια και απο το πρωτο 5λεπτο ο ρομπινιο ουρλιαξε ενα γεματο(f@k off) και ο ρομπεν κρατωντας μπαλα μονο με φαουλ την εχανε γιαυτο και εκνευριστηκαν! Γενικα ηταν πολυ σκληρο παιχνιδι αλλα η βραζιλια δεν ηταν ετοιμη! Λουις Φαμπιανο δεν θυμαμαι να πηρε μπαλα σημερα,ο Κακα εκανε 3 κουρσες,ο Ρομπινιο μετα το γκολ χαθηκε,και η αμυνα κατερευσε μετα το πρωτο γκολ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα τον Σουάρες να το παίζει τερματοφύλακας η πρώτη σκέψη που μου πέρασε από το μυαλό ήταν "Κοίτα που θα γίνει ήρωας με αυτό που έκανε" και τελικά αυτό συνέβη. Αλλά και οι Γκανέζοι. 5 πέναλτι (1+4) και χάσανε τα 3. Που πάτε ορέ? Κρίμα. Προτιμούσα να περάσει η Γκάνα...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα τον Σουάρες να το παίζει τερματοφύλακας η πρώτη σκέψη που μου πέρασε από το μυαλό ήταν "Κοίτα που θα γίνει ήρωας με αυτό που έκανε" και τελικά αυτό συνέβη. Αλλά και οι Γκανέζοι. 5 πέναλτι (1+4) και χάσανε τα 3. Που πάτε ορέ? Κρίμα. Προτιμούσα να περάσει η Γκάνα...

Και εγώ Γκάνα προτιμούσα αλλά στα πέναλτι πήγαν σαν χασάπηδες. Τεχνική 0

Link to comment
Share on other sites

Ποιός ηταν αυτός που είχε προβλέψει την Ουρουγουάη στους 4?

Ψάχνω ψάχνω, αλλά είναι πολύ πίσω

σε άλλο thread είναι:thank_you2:

http://www.thelab.gr/showpost.php?p=1062843780&postcount=10

Έκπληξη τεράστια για εμένα ο αποκλεισμός της Βραζιλίας. Με τη δεδομένα μεγάλη αξία των παικτών της+το ''παίζω για το αποτέλεσμα'' στυλάκι του Ντούνκα, την είχα σίγουρη για τελικό.

Την αξίζει βέβαια και η Ολλανδία μια κούπα (αν την πάρει), για το διαχρονικά καλό ποδόσφαιρο που έχει παίξει. Μένει να μην αρχίσουν τις φαγωμάρες μεταξύ τους, που είναι το αγαπημένο τους σπορ. Πολύ αθλητική ομάδα η φετινή συν τοις άλλοις.

Σε γενικές γραμμές με ευχαριστεί το γεγονός πως δεν παίζουν αμυντικά οι ομάδες. Στο προηγούμενο ΠΚ, δεν υπήρχε ομάδα που να έπαιζε με παραπάνω από εναν επιθετικό από τη φάση των νοκ-αουτ και μετά. Τουλάχιστον έτσι θυμάμαι. Το 4-5-1 και το ''φοβάται ο Γιάννης το θεριό...'' πήγαινε σύννεφο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αντε και σήμερα να κάνει την κηδεία η Γερμανία να τελειώνουμε με τους "μαγους" και "θεους" της μπάλας που κακά τα ψέματα δεν έχουν παίξει την μπάλα που ελπίζαμε -θέλαμε να δούμε....εχουν μονάδες που βγάζουν τα κάστανα απ΄την φωτιά με προσωπικές ενέργειες αλλά ποδόσφαιρο δεν είδαμε ....μας τα εχουν κάνει και τσουρέκια με το να λένε οτι το μουντιάλ εχει γίνει Κόπα Αμέρικα....Προτιμώ τελικό Γερμανία -Ολλανδία από έναν Βραζιλία-Αργεντινή

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το ευχαριστήθηκα το αποτέλεσμα....αν εξαιρέσεις μια αχώνευτη που πανηγύριζε στην κερκίδα.....

Καλές οι φανφάρες, αλλά δεν φτάνουν....

ΒΤW...όσο τον παρατηρώ...

Απίστευτο παιχτάκι..

305036.png

Έγινε επεξεργασία από Snips
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτος ο Πουρουπουπου και η παρέα του έχουν μεταδώσει κανένα αγώνα πρόσφατα? Η είναι βεντέτες και κάνουν διακοπούλες για να μεταδώσουν τον τελικό? Εχω να ακούσω την φωνούλα του απο τον αγώνα της εθνικής.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.