Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

με τετοια διαιτησια οποιος και να περνουσε χτες παλι θα υπηρχε γκρινια.

Η ανικανοτητα του διαιτητη δεν ειναι ουτε παραγκα ουτε μιζα ουτε τπτ. Τουλαχιστον το γκολ ηταν καθαρο και οχι κανα οφσαιντ/πεναλτι στο 103 και τετοια :hehe:

παντως το κυπελλο καθε χρονο ειναι το αλατοπιπερο της μπαλας στην ελλαδα.

υ.γ. ελπιζω να μη μας χαλασατε το σισε :wall::wall::wall:

Link to comment
Share on other sites

Αρχιζει το σερι των ντερμπυ που θα κρινει και το πρωταθλημα κατα μεγαλο βαθμο! Αν παιζει ετσι ο παναθηναικος τοτε θα εχουμε ωραια ματς! Παντως κατι που δεν αναφερθηκε και πολυ,προσεξατε ποσες λιγες φορες γυρισε η μπαλα προς τα πισω χτες απο τον παναθηναικο? και δεν ειδα σημαδια κουρασης απο παιχτες οπως ο Σιλβα,δε μιλαω για τον Σισε που ειναι μια ομαδα μονος του και κανει κουρσες στο 93 απο τη μεση του γηπεδου! Μακαρι να συνεχισει ετσι η ομαδα!

Link to comment
Share on other sites

Το οτι αφησε την φαση ο διαιτητης δεν το λεω υπονοωντας οτι βοηθησε την αεκ.στην κριση του διαιτητη ειναι αν θα αφησει η οχι την λεγομενη τελευταια φαση και επελεξε να την αφησει.δεν νομιζω να υπαρχει κανονισμος που να επιβαλλει κατι απο τα δυο.στα αλλα θα συμφωνησω με τον yanni...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάλι πρώτη φορά το ακούω "οι καθυστερήσεις κατά τη διάρκεια των καθυστερήσεων λογίζονται ως επιπρόσθετος χρόνος". Τότε γιατί όλοι με το που λήξει το 90λεπτο και θέλουν να κερδίσουν χρόνο κάνουν αλλαγές;

Allowance for time lost

Many stoppages in play are entirely natural (e.g. throw-ins, goal kicks). An

allowance is to be made only when these delays are excessive.

The fourth official indicates the minimum additional time decided by the

referee at the end of the fi nal minute of each period of play.

The announcement of the additional time does not indicate the exact amount

of time left in the match. The time may be increased if the referee considers it

appropriate but never reduced.

The referee must not compensate for a timekeeping error during the fi rst half

by increasing or reducing the length of the second half.

πηγή: fifa laws of the game

http://www.fifa.com/mm/document/affederation/generic/81/42/36/lawsofthegame_2010_11_e.pdf [σελίς 96]

Έγινε επεξεργασία από deninho
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε yani μια χαρά τα λες γε

νικώς αλλά εδώ μου τα χαλάς. Ναι κερδίσατε δίκαια στον πρώτο αγώνα, μας κάτσατε 2 γκολάκια εντός έδρας, χάσαμε. Στον χθεσινό όμως αγώνα, σας κάτσαμε 3 και φάγαμε άδικα 1 που καθόρισε και την πρόκριση.

Σύμφωνοι, ο Βύντρα θα μπορούσε να είχε αποβληθεί από το 30' (δεν έχω δει γιατί, αλλά ας πούμε πως το δέχομαι). Εσύ δέχεσαι δηλαδή συμπεριφορά "κάνω κάτι για να γλιτώσω το ξύλο, ή να διορθώσω λάθος μου"; Γιατί ως τώρα άλλα λέγατε. Όσο για το offside, απλά να πω ότι δεν είναι.

Απλά αποφασίστε αν θα δεχόμαστε το "λάθος για λάθος" ή όχι, να ξέρουμε σε τι βάση μιλάμε...

Κοίτα. Αν το γκολ της ΑΕΚ ήταν αποτέλεσμα λανθασμένης κρίσης επόπτη ή διαιτητή τότε μπορείς να πεις ότι είναι άδικο. Από την στιγμή που ο χρόνος κυλάει και το ματς δεν έχει τελειώσει, δεν είναι κανένα γκολ "άδικο". Από την δικιά μου οπτική ποιο άδικο ήταν το γκολ που έβαλε ο Βύντρα διότι εκείνη την στιγμή θα έπρεπε ήδη να έχει κάνει μπάνιο και να έχει φορέσει τα πολιτικά του. Στην τελική αν είχατε βάλει εσείς γκολ στο 98' δεν θα μιλάγατε για "άδικο διασυρμό της ΑΕΚ". Θα μου επιτρέψεις επίσης να πω (ξανά) ότι αν ορθώς ο Βύντρα είχε αποβληθεί στο πρώτο ημίχρονο δεν θα μας είχατε κάτσει σε καμιά περίπτωση 3. Όλα αυτά τα ωραία συμπεράσματα για το 98φεύγα είναι ουσιαστικά στον αέρα από την στιγμή που το παιχνίδι έχει ήδη αλλοιωθεί υπέρ του Παναθηναϊκού στο 33'.

Πάντως αφού δεν έχεις δει για τι μιλάμε δες στο παρακάτω video

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=gjG7d5HJn6Q]YouTube - Οι κάρτες δώρο του Παππά στον Βύντρα...[/ame]

Περί συμπεριφορών. Μπήκαν μέσα στο γήπεδο επειδή χάνει η ομάδα τους και κινδυνεύω εγώ και οι παίκτες? Διακοπή αγώνα και αν κρατήσει πολύ το τσίρκο οριστική διακοπή αγώνα. Ο Παππάς εχτές έδειξε ότι επηρεάζεται από τέτοιες καταστάσεις και στα παιχνίδια του τα επεισόδια από τον γηπεδούχο που θα χάνει εκείνη την στιγμή δεν θα είναι απλά αυθόρμητες αντιδράσεις του κόσμου, αλλά οργανωμένα επεισόδια με στόχο τον επηρεασμό του διαιτητή.

Τέλος με την σειρά σου και εσύ θα πρέπει να αποφασίσεις αν αλλοίωση αποτελέσματος υπάρχει μόνο στις φάσεις που αδικήθηκε ο Παναθηναϊκός.

Link to comment
Share on other sites

Allowance for time lost

Many stoppages in play are entirely natural (e.g. throw-ins, goal kicks). An

allowance is to be made only when these delays are excessive.

The fourth official indicates the minimum additional time decided by the

referee at the end of the fi nal minute of each period of play.

The announcement of the additional time does not indicate the exact amount

of time left in the match. The time may be increased if the referee considers it

appropriate but never reduced.

The referee must not compensate for a timekeeping error during the fi rst half

by increasing or reducing the length of the second half.

Αυτό πάλι δεν δείχνει αυτό που λέει η ανακοίνωση της ΑΕΚ λέει ότι είναι καθαρά επιλογή του διαιτητή. Και εννοείται αυτό αφού αυτός είναι ο "απόλυτος άρχοντας" στο παιχνίδι. Αν είχε λήξει ο διαιτητής το παιχνίδι στο φάουλ θα του έλεγε κανείς τίποτα; Όχι, το έχουμε δει πολλές φορές να συμβαίνει...

Κοίτα. Αν το γκολ της ΑΕΚ ήταν αποτέλεσμα λανθασμένης κρίσης επόπτη ή διαιτητή τότε μπορείς να πεις ότι είναι άδικο.

[...]

Τέλος με την σειρά σου και εσύ θα πρέπει να αποφασίσεις αν αλλοίωση αποτελέσματος υπάρχει μόνο στις φάσεις που αδικήθηκε ο Παναθηναϊκός.

Το αποτέλεσμα ήταν άδικο αρχικά γιατί ο Παναθηναϊκός όπως φαίνεται από τις φάσεις και από αυτά που διαβάζω, ήταν πολύ καλύτερος από την ΑΕΚ. Από εκεί και πέρα ο τερματοφύλακας του ήταν για το πουλί χθες και στην τελική καλά έκανε και δεν πέρασε η ομάδα αφού όλη τη χρονιά δεν τραβάει μία. Το θέμα είναι ότι ούτε η ΑΕΚ τραβάει μία, άρα είχαμε δύο κατά γενική ομολογία παλτά που παίζανε μεταξύ τους σε έναν αγώνα που ήταν καλύτερος ο ΠΑΟ. Από εκεί και πέρα η διαφορά κρίθηκε σε ένα γκολ που αν ο διαιτητής είχε κάνει αυτό που έχουμε συνηθίσει να γίνεται (δηλαδή να λήγει λίγο πριν ή μόλις τελειώσει ο έξτρα χρόνος το παιχνίδι) δεν θα είχε μπει.

Μπορεί φαίνεται ότι με ενόχλησε ο αποκλεισμός, αλλά δεν με ενδιέφερε καν να δω τον αγώνα όπως είπα.

ΟΚ, εγώ αποφάσισα ότι αλλοίωση του αποτελέσματος δεν υπάρχει μόνο στις φάσεις που αδικήθηκε ο ΠΑΟ, εσύ αποφάσισες αν το λάθος πρέπει να διορθώνεται με λάθος; :p

Και εγώ σου λέω σίγουρα το γκολ δεν θα είχε μπει αν είχε λήξη το παιχνίδι στο 97, εσύ μπορείς με σιγουριά να μου πεις ότι δεν θα είχε προκριθεί ο ΠΑΟ αν είχε αποβληθεί ο Βύντρα στο 33'; Επίσης έχουμε πουθενά την πρώτη κίτρινη του Βύντρα; :)

Link to comment
Share on other sites

Το αποτέλεσμα ήταν άδικο αρχικά γιατί ο Παναθηναϊκός όπως φαίνεται από τις φάσεις και από αυτά που διαβάζω, ήταν πολύ καλύτερος από την ΑΕΚ. Από εκεί και πέρα ο τερματοφύλακας του ήταν για το πουλί χθες και στην τελική καλά έκανε και δεν πέρασε η ομάδα αφού όλη τη χρονιά δεν τραβάει μία. Το θέμα είναι ότι ούτε η ΑΕΚ τραβάει μία, άρα είχαμε δύο κατά γενική ομολογία παλτά που παίζανε μεταξύ τους σε έναν αγώνα που ήταν καλύτερος ο ΠΑΟ. Από εκεί και πέρα η διαφορά κρίθηκε σε ένα γκολ που αν ο διαιτητής είχε κάνει αυτό που έχουμε συνηθίσει να γίνεται (δηλαδή να λήγει λίγο πριν ή μόλις τελειώσει ο έξτρα χρόνος το παιχνίδι) δεν θα είχε μπει.

Μπορεί φαίνεται ότι με ενόχλησε ο αποκλεισμός, αλλά δεν με ενδιέφερε καν να δω τον αγώνα όπως είπα.

ΟΚ, εγώ αποφάσισα ότι αλλοίωση του αποτελέσματος δεν υπάρχει μόνο στις φάσεις που αδικήθηκε ο ΠΑΟ, εσύ αποφάσισες αν το λάθος πρέπει να διορθώνεται με λάθος; :p

Και εγώ σου λέω σίγουρα το γκολ δεν θα είχε μπει αν είχε λήξη το παιχνίδι στο 97, εσύ μπορείς με σιγουριά να μου πεις ότι δεν θα είχε προκριθεί ο ΠΑΟ αν είχε αποβληθεί ο Βύντρα στο 33'; Επίσης έχουμε πουθενά την πρώτη κίτρινη του Βύντρα; :)

Στο ποδόσφαιρο νικητής βγαίνει αυτός που σκοράρει τα περισσότερα γκολ όχι αυτός που παίζει καλύτερα. Αν θεωρείς άδικο το αποτέλεσμα μην το λες σε μένα αλλά στους παίχτες της ομάδας σου που έχασαν τις ευκαιρίες.

Αν δεν είδες το ματς, διότι αυτό κατάλαβα, τι ακριβώς σχολιάζουμε;

Δεν είχαμε δύο παλτά. Είχαμε μία ομάδα που μόλις ισοφαρίστηκε πανικοβλήθηκε και μια ομάδα που μόλις ισοφάρισε μεταμορφώθηκε σε κάτι που δεν έχει καμιά σχέση με παλτό.

Το τι συνηθίζεται δεν είναι κανόνας. Τον κανόνα στον παρέθεσε ο deninho και είναι σαφέστατος.

Σε ποιο σημείο ακριβώς είπα ότι το λάθος πρέπει να διορθώνεται με λάθος; Δεν θα βρεις δίκιο βάζοντας λόγια που δεν υπόθηκαν στο στόμα του άλλου. Η άποψη μου ταυτίζεται με αυτό που έγραψε δημοσιογράφος ΑΕΚτζης στο κόντρα. "Λάθος στο λάθος, ίσον ανεπάρκεια."

Και εγώ σου λέω ότι το γκολ δεν θα είχε μπει στο 97 με απόλυτη σιγουριά αν είχε αποβληθεί ο Βύντρα σε μια από τις παραπάνω δύο περιπτώσεις αφού η φάση αυτή δεν θα είχε συμβεί ΠΟΤΕ. Το τι θα είχε κάνει ο Παναθηναϊκός με 10 παίκτες δεν μπορώ να το ξέρω διότι ο διαιτητής επέλεξε να ευνοήσει τον Παναθηναϊκό στο πρώτο ημίχρονο.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Το τι συνηθίζεται δεν είναι κανόνας. Τον κανόνα στον παρέθεσε ο deninho και είναι σαφέστατος.

Και δεν έχει σχέση με την ανακοίνωση της ΑΕΚ επίσης...

Σε ποιο σημείο ακριβώς είπα ότι το λάθος πρέπει να διορθώνεται με λάθος; Δεν θα βρεις δίκιο βάζοντας λόγια που δεν υπόθηκαν στο στόμα του άλλου. Η άποψη μου ταυτίζεται με αυτό που έγραψε δημοσιογράφος ΑΕΚτζης στο κόντρα. "Λάθος στο λάθος, ίσον ανεπάρκεια."

Δεν έγραψα κάπου ότι είπες ότι πρέπει το λάθος να διορθώνεται με λάθος, αλλά αν το κατακρίνεις που φάνηκε να μην του δίνεις σημασία.

Εσύ τι βγάζεις δηλαδή από αυτό:

Την ηλίθια κίτρινη στον Βύντρα την έδωσε μπας και καλμάρει τον κόσμο διότι ΗΞΕΡΕ ότι του είχε χαριστεί μέχρι εκείνη την στιγμή (όχι μόνο δεν σε απέβαλα αλλά τους έβαλες και γκολ; θα με &*^%&%$$^&! Πάρε μια κίτρινη μπας και γλιτώσω το ξύλο) και μετά για να χρυσώσει το χάπι στα μάτια των ΑΕΚτζήδων κράταγε καθυστερήσεις μέχρι τον αιώνα τον άπαντα. Δεν περίμενε όμως να βάλει γκολ η ΑΕΚ. ΚΑΝΕΙΣ δεν το περίμενε.

Συμφωνείς δηλαδή ότι ήταν ηλίθια η δεύτερη κίτρινη στον Βύντρα αλλά το βλέπεις ως διόρθωση του λάθους του...

Και εγώ σου λέω ότι το γκολ δεν θα είχε μπει στο 97 με απόλυτη σιγουριά αν είχε αποβληθεί ο Βύντρα σε μια από τις παραπάνω δύο περιπτώσεις αφού η φάση αυτή δεν θα είχε συμβεί ΠΟΤΕ. Το τι θα είχε κάνει ο Παναθηναϊκός με 10 παίκτες δεν μπορώ να το ξέρω διότι ο διαιτητής επέλεξε να ευνοήσει τον Παναθηναϊκό στο πρώτο ημίχρονο.

Άρα εφόσον το γκολ στο 97 δεν θα είχε μπει σίγουρα αν ο διαιτητής είχε πράξει αλλιώς και εφόσον δεν ξέρουμε ποιο θα ήταν το αποτέλεσμα αν είχε μείνει με 10 παίκτες ο Παναθηναϊκός, σε ποια από τις δύο περιπτώσεις έχουμε σίγουρα αλλοίωση του αποτελέσματος; ;)

Τεσπα, δεν βγάζει πουθενά όλο αυτό, άποψη μου άποψη σου. Αν είναι να διαλέξω έναν λόγο που ο ΠΑΟ αποκλείστηκε δεν θα διαλέξω το ότι ο διαιτητής κράτησε παραπάνω καθυστερήσεις, αλλά ότι ο Καρνέζης έφαγε δύο ηλίθια γκολ... EoS

Link to comment
Share on other sites

Και δεν έχει σχέση με την ανακοίνωση της ΑΕΚ επίσης...

????.................

Δεν έγραψα κάπου ότι είπες ότι πρέπει το λάθος να διορθώνεται με λάθος, αλλά αν το κατακρίνεις που φάνηκε να μην του δίνεις σημασία.
Μήπως μου κάνεις πλάκα???
Εσύ τι βγάζεις δηλαδή από αυτό:

Συμφωνείς δηλαδή ότι ήταν ηλίθια η δεύτερη κίτρινη στον Βύντρα αλλά το βλέπεις ως διόρθωση του λάθους του...

Ω ναι.... Μου κάνεις πλάκα!!! Εδώ ρε συ βρίσκεις ασαφή κανόνα της fifa στα δικά μου γραπτά δεν θα βρεις ασάφειες; Πίστευε ότι νομίζεις, αν νιώθεις καλύτερα, απλά όταν θα βγάζεις συμπεράσματα για το τι εννοώ μην τα γράφεις δημοσίως ως δικές μου απόψεις.

Άρα εφόσον το γκολ στο 97 δεν θα είχε μπει σίγουρα αν ο διαιτητής είχε πράξει αλλιώς και εφόσον δεν ξέρουμε ποιο θα ήταν το αποτέλεσμα αν είχε μείνει με 10 παίκτες ο Παναθηναϊκός, σε ποια από τις δύο περιπτώσεις έχουμε σίγουρα αλλοίωση του αποτελέσματος; ;)

....ε......lol?
Τεσπα, δεν βγάζει πουθενά όλο αυτό, άποψη μου άποψη σου. Αν είναι να διαλέξω έναν λόγο που ο ΠΑΟ αποκλείστηκε δεν θα διαλέξω το ότι ο διαιτητής κράτησε παραπάνω καθυστερήσεις, αλλά ότι ο Καρνέζης έφαγε δύο ηλίθια γκολ... EoS

Εννοείται ότι δεν βγάζει πουθενά από την στιγμή που η πικρία σε έχει κάνει να παίζεις με τις λέξεις λες και είναι κάποιο δικαστήριο το οποίο θα αποφασίσει αν τελικά ο αγώνας κατοχυρωθεί υπέρ του ΠΑΟ. Όσο για τον καρνέζη αυτός έχει την δικαιολογία της απειρίας. Ο Σισέ και ο Λέτο τι δικαιολογία έχουν για τι χαμένες ευκαιρίες μετά το 1-3 που θα κλείδωναν το ματς;

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Ο Σισέ και ο Λέτο τι δικαιολογία έχουν για τι χαμένες ευκαιρίες μετά το 1-3 που θα κλείδωναν το ματς;

ή ο Φερέιρα που δεν αντικατέστησε το Βύντρα στο ημίχρονο ενω και οι τυφλοί έβλεπαν ότι την κάρτα θα την πάρει. Είτε κανονικά, είτε για να εξιλεωθεί ο διαιτητής.

Γενικά ήταν καλύτερος μας ο Παναθηναϊκός και γι' αυτό ίσως και η αυξημένη πικρία των οπαδών του. Δε νομίζω ότι τίθεται θέμα όμως για 40 δευτερόλεπτα. Το κλασσικό ''να τελειώσει η φάση'' που λεμε έγινε. Εκανε και ο Καρνέζης κάποιες ψιλοκαθυστερήσεις στη διάρκεια του επιπλέον χρόνου, και στην τελική ο διαιτητής αποφάσισε να αφήσει την εκτέλεση ενός φαουλ από τη σέντρα. Όπως θα άφηνε και ενα κορνερ ας πούμε. Πόσες πιθανότητες είχαμε να βάλουμε γκολ δηλ ; Αν ο Παναθηναικός έκανε το 1-3 με τον ίδιο τρόπο και έπερνε την πρόκριση, αυτή θα ήταν πάλι κάλπικη ;

Link to comment
Share on other sites

????.................

Μήπως μου κάνεις πλάκα???

Ω ναι.... Μου κάνεις πλάκα!!! Εδώ ρε συ βρίσκεις ασαφή κανόνα της fifa στα δικά μου γραπτά δεν θα βρεις ασάφειες; Πίστευε ότι νομίζεις, αν νιώθεις καλύτερα, απλά όταν θα βγάζεις συμπεράσματα για το τι εννοώ μην τα γράφεις δημοσίως ως δικές μου απόψεις.

....ε......lol?

Εννοείται ότι δεν βγάζει πουθενά από την στιγμή που η πικρία σε έχει κάνει να παίζεις με τις λέξεις λες και είναι κάποιο δικαστήριο το οποίο θα αποφασίσει αν τελικά ο αγώνας κατοχυρωθεί υπέρ του ΠΑΟ. Όσο για τον καρνέζη αυτός έχει την δικαιολογία της απειρίας. Ο Σισέ και ο Λέτο τι δικαιολογία έχουν για τι χαμένες ευκαιρίες μετά το 1-3 που θα κλείδωναν το ματς;

Τι πλάκες, lol και ξεlol ρε yanni;

Τι δεν καταλαβαίνεις ακριβώς; Η ανακοίνωση της ΑΕΚ λέει ότι όταν γίνονται καθυστερήσεις στις καθυστερήσεις τότε πρέπει να προστεθούν στον χρόνο κατά κανόνα. Αυτό που μου έδειξε ο deninho λέει ότι ο διαιτητής μπορεί κατά βούληση να κρατήσει όσο θέλει καθυστερήσεις, για οποιονδήποτε λόγο κρίνει ανεξαρτήτως υπαρκτών καθυστερήσεων. Αυτό που λέω εγώ είναι ότι ήταν επιλογή του να κρατήσει παραπάνω χρόνο, δεν τον αναγκάζει κανένας κανόνας! Απλό; Απλούστατο...

Παρακάτω. Είπα εγώ πουθενά ότι είπες "το λάθος πρέπει να διορθώνεται με λάθος"; Όχι! Είπα ότι δεν σε είδα να κατακρίνεις το ότι διόρθωσε το λάθος με λάθος, απεναντίας το θεώρησες λογικό... Τι ασάφειες λες ότι βλέπω στον κανόνα της fifa απορώ...

Και τέλος για το lol. Είναι απλή λογική. Τι ορίζουμε αλλοίωση αποτελέσματος από τον διαιτητή; Μια απόφαση του που ξεκάθαρα επηρέασε το αποτέλεσμα, δηλαδή μία απόφαση άμεσα συνδεδεμένη με ένα γκολ, το οποίο γκολ μάλιστα καθορίζει το τελικό αποτέλεσμα. Και ρωτώ:

- Η αποβολή του Βύντρα θα καθόριζε σίγουρα το τελικό αποτέλεσμα; Άγνωστο...

- Το να σταματούσε το παιχνίδι στο 97' θα καθόριζε σίγουρα το τελικό αποτέλεσμα; Ναι, το λες και εσύ...

Απλό; Απλούστατο...

Οπότε σε παρακαλώ άσε τις ειρωνείες για αλλού. Αν καταλαβαίνεις πως σκέφτομαι και παρόλα αυτά διαφωνείς, με γειά σου με χαρά σου. Όπως είπα, άποψη σου, άποψη μου. Το να προσπαθείς να με μειώσεις όμως, δεν δείχνει προσπάθεια συζήτησης.

Δεν έχω κάτι άλλο να πω. Καλή συνέχεια :)

υγ: δεν έχω καμία πικρία για τον αποκλεισμό. Φέτος δεν παρακολουθώ καθόλου μπάλα

Έγινε επεξεργασία από tragikos
Link to comment
Share on other sites

Κριμα που χαθηκε το ματσακι με την Caja Laboral.Η διαιτησια ηταν το λιγοτερο τραγικη.Και γενικα το ευρωπαικο μπασκετ εχει αρχισει και κουραζει πολυ με τους κανονισμους.Hand check και πρασινα αλογα:sick:

Για αυτο θα δω miami VS orlando σε τρεις ωριτσες να στανιαρω.

Link to comment
Share on other sites

Κριμα που χαθηκε το ματσακι με την Caja Laboral.Η διαιτησια ηταν το λιγοτερο τραγικη.Και γενικα το ευρωπαικο μπασκετ εχει αρχισει και κουραζει πολυ με τους κανονισμους.Hand check και πρασινα αλογα:sick:

Για αυτο θα δω miami VS orlando σε τρεις ωριτσες να στανιαρω.

Ναι. Να δεις 46 λεπτά να παίζουν όπως να 'ναι και αν είσαι τυχερός και είναι κοντά το σκορ, να δεις 2 λεπτά μπάσκετ.

Όχι ευχαριστώ. Προτιμώ το ευρωπαικό μπάσκετ που είναι πολύ πιο τεχνικό.η

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.