Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

Δες ξανα ολο το παιχνιδι, πως εμπαινε σε ολες τις φασεις και τι εκφραση ειχε το προσωπο του αφου τελειωνε η φαση,

πχ. Mε τον Μιραλλας

Εδώ λέμε ότι με τον Μιραλλάς παίζει να μην ήταν καν φάουλ :p

Link to comment
Share on other sites

Φάληρο 2011 μ.Χ.

Ο μάγος της φυλής αποθέωσε τους πολεμιστές του, στο τέλος της ημέρας. Οι ζουλού ήταν ευτυχισμένοι. Κέρδισαν τους εχθρούς. Δεν έπιασαν αιχμάλωτους αλλά ας είναι. Την άλλη φορά. Το καζάνι σιγόβραζε. Οι ιθαγενείς χόρευαν γύρω-γύρω…

ΠΡΩ-ΤΑ-ΘΛΗ-ΜΑ, ΠΡΩ-ΤΑ-ΘΛΗ-ΜΑ…

Και του χρόνου.

αχαχαχαχαχαχαχα τα σπασε!

Απο εδω ειναι

Editorial » Blog Archive » Φάληρο 2011 μ.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι καθόλου φαν του ποδοσφαίρου αλλά έκατσα και το είδα μιας και δεν είχα τίποτα πιο ενδιαφέρον να κάνω. Ήταν τραγικό σε κάθε μήκος και πλάτος του γηπέδου, από την ανύπαρκτη ποδοσφαιρική τεχνική (κλοτσοσκούφι έπαιζαν) μέχρι την τραγική συμπεριφορά του κόσμου και την άθλια διαιτησία. Αμ το άλλο, από τους 22 που έπαιζαν να ήταν οι 5 έλληνες; Ούρτου ρε.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δες ξανα ολο το παιχνιδι, πως εμπαινε σε ολες τις φασεις και τι εκφραση ειχε το προσωπο του αφου τελειωνε η φαση,

πχ. Mε τον Μιραλλας

ναι ρε δίκιο έχεις η έκφραση στο πρόσωπο από πότε τιμωρείται?Ωραία επιχειρήματα.....Σε λίγο θα μας πεις ότι νικήσατε και δίκαια(ή μήπως σας αδίκησε και η διαιτησία?????).Χαίρομαι που δεν είμαι γαύρος αν ήμουν σήμερα θα ντρεπόμουν πραγματικά...

Έγινε επεξεργασία από daemon13
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω ξαναδεί να ακυρώνεται γκολ για οφσιτε ενώ ο παίχτης καλύπτετε απο 3ης αμυντικούς και είναι 3 μέτρα πίσω, είναι εξοργιστικό δεν μιλάμε για οριακή φάση, και το χειρότερο απ όλα οι σχολιαστές της ΝΕΤ που δεν ήταν σίγουροι αν ήταν η δεν ήταν, οχι να τραβάς τα μαλλιά σου, να βαράς το κεφάλι σου στο τοίχο! ΚΑΤΑΝΤΙΑ.

post-17798-1416075023,3589_thumb.jpg

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=dzSXGczIWos&feature=player_embedded]YouTube - Δηλώσεις Καλόπουλου[/ame]

ο φιλανθρωπος κυριος Καλόπουλος....

αχχχχχχχχχχχχχ ρε που*** μου σε τι μπου***λο χωρα ζω γμτ.........

Link to comment
Share on other sites

Βρε alkiviadis17 δεν θυμάσαι πέρσι που έπαιζε Ολυμπιακός ΑΕΚ και οι παρουσιαστές αγωνιούσαν στα μικρόφωνα για το πως θα κερδίσει το ματς ο Ολυμπιακός; Οι άνθρωποι, όπως και πολλοί άλλοι στον δημόσιο τομέα, δεν θεωρούν απλά δικές τους τις θεσούλες τους, αλλά δικό τους γενικότερα το μαγαζί, στην περίπτωσή μας την ΝΕΤ.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω ξαναδεί να ακυρώνεται γκολ για οφσιτε ενώ ο παίχτης καλύπτετε απο 3ης αμυντικούς και είναι 3 μέτρα πίσω, είναι εξοργιστικό δεν μιλάμε για οριακή φάση, και το χειρότερο απ όλα οι σχολιαστές της ΝΕΤ που δεν ήταν σίγουροι αν ήταν η δεν ήταν, οχι να τραβάς τα μαλλιά σου, να βαράς το κεφάλι σου στο τοίχο! ΚΑΤΑΝΤΙΑ.

Ρε παιδιά αυτό το replay δεν το έδειξε στην NET. Είχε το skai κάμερες στο ντέρμπι?

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως μέχρι και το χθεσινό παιχνίδι, θα έλεγα ότι δεν έχει ευνοηθεί συνολικά στο πρωτάθλημα ο ΟΣΦΠ σε σχέση με τον ΠΑΟ.

Μετα το χθεσινό όμως δε μπορώ να πω το ίδιο.

Τα λάθη ήταν πολλά για να χαρακτηριστούν ως ανθρώπινα, και η κακή διαιτησία ως μεμονωμένο περιστατικό.

Θυμήζω στους νεότερους ότι η κυριαρχία Κόκκαλη και το στήσιμο της περιβόητης παράγκας, ξεκίνησε με ενα πέναλντι του Καλιτζάκη στον Ίβιτς εξω από την περιοχή. Αυτό που είχε σφυρίξει ο Παπουτσέλης στο παλιό Καραϊσκάκη.

Σε σημειολογικό επίπεδο λοιπόν, εχω μια ανησυχία μήπως τα χθεσινά αποτελούν το σκάψιμο για τα θεμέλια της καινούριας παράγκας. Μακάρι να διαψευστώ.

Το χειρότερο για εμένα είναι πως ολα αυτά έγιναν σε μια εποχή που προσωπικά αισιοδοξώ για το ελληνικό ποδόσφαιρο. Ναι καλά διαβάσατε.

Δε θυμάμαι άλλη συγκυρία που οι τρείς ομάδες της Αθήνας είχαν ταυτόχρονα τόσο καλούς προπονητές. Τηρουμένων των αναλογιών πάντα. Και μη ξεχνάτε ότι μέχρι πριν ενα μήνα οι καλοί προπονητές ήταν τέσσερις (Κούπερ).

Παράλληλα θυμάμαι τι ακολούθησε την κατάκτηση του ευρωμπάσκετ το '87, και σκέφτομαι ότι ήρθε η στιγμή να βγούν στα γήπεδα τα παιδιά που ήταν 8-14 χρονών το 2004 που κατακτούσαμε το euro. Τα μηνύματα έχουν ηδη φτάσει (Παπασταθόπουλος, Φετφατζίδης, Νίνης, Ποτουρίδης, Μαυρίας, Μανωλάς). Αυτοί ήταν κομματάκι μεγαλύτεροι τότε, αλλά σίγουρα δέχθηκαν θετική επιρροή και ασχολήθηκαν με μεγαλύτερη ζέση, λόγω του έπους της Πορτογαλίας. Νομίζω ότι θα ακολουθήσουν και άλλοι νέοι παίκτες τα επόμενα χρόνια. Είναι βέβαια πολυ αρνητική η τρέχουσα οικομική συγκυρία, και αυτό ίσως αποτελέσει τροχοπέδη. Διαιτησίες σα τη χθεσινή βέβαια δεν αποτελούν απλώς τροχοπέδη, αλλά μάλλον χειρόφρενο.

Παράλληλα θεωρώ ότι οι ξένοι παίκτες που έρχονται είναι συγκριτικά καλύτεροι σε σχέση με το παρελθόν. Το αμιγώς ποδοσφαιρικό προϊόν πιστεύω πως έχει αναβαθμιστεί. Δε λεω πως βλέπουμε ποδόσφαιρο επιπέδου, ούτε πως το ελληνικό πρωτάθλημα απέκτησε ξαφνικά λάμψη. Λεω ότι κάτι παει να γίνει ωστε να δούμε καλύτερο θέαμα, αλλά άλλοι παράγοντες (διαιτησία, επεισόδια, νοοτροπία φιλάθλων) δεν το επιτρέπουν. Και sorry που το λεω, αλλά εμένα μου άρεσε το ματς. Μέχρι να γίνουν τα αίσχη. Είχε ενδιαφέρον, πάθος, φάσεις και αποδεκτά καλή μπάλα. Με το δεδομένο ότι ξέρεις τι βλέπεις, και οι προσδοκίες σου είναι ανάλογες.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αεκτζης εδω(το λεω για να μην μου την πεσουν οι ολυμπιακοι για αυτα που θα παω)

Κατα την αποψη μου:

-Καθαρο πεναλτυ-χερι του τοροσιδη δεν δοθηκε

-Καθαρο γκολ του κατσουρανη ακυρωθηκε

-Το γκολ του ολυμπιακου ηταν οφσαιντ

-Του σιλβα τα τακλιν ηταν πεντακαθαρα

-Τα τακλιν στον αστραγαλο του καραγκουνη και το κλαδεμα του λετου πηγαιναν για κοκκινες αλλα ουτε κιτρινη δεν βγηκε,για φαουλ καν ουτε λογος

-Η κοκκινη στον τοροσιδη ηταν καθαρη,δεν εχει σχεση που δεν το πετυχε.αν δεν ματωσεις φαουλ δεν υπαρχει?

Απο αυτα εγινε πεντακαθαρη αλλοιωση αποτελεσματος και του πρωταθληματος και αυτο ειναι που μετραει.

Μην ακουω τα ο παναθηναικος βοηθηθηκε στο ματς με τον αρη κτλ κτλ.ολοι ανεξαιρετως εχουν βοηθηθει(ακομα και η αεκ) αλλα σε ενα ματς που καθοριζει το πρωταθλημα θα επρεπε να υπαρχει μια αντικειμενικοτητα.

Εγω απλα περιμενω να δω αν θα τιμωρηθει ο ολυμπιακος για αυτα που εγιναν(και πως θα τιμωρηθει,γιατι το προστιμο 10000 τι να κανει στο μαρινακη μπρος στο πρωταθλημα-παραγκα που πηρε,μια εξοδο στο σκυλαδικο να μειωσει και ειναι κομπλε) αλλα και αν θα τιμωρηθει ο διαιτητης για την ΞΕΚΑΘΑΡΗ αλλοιωση αποτελεσματος.

Αυτα απο μενα.προσωπικη αποψη παντα,αλλα ηθελα να τα πω σαν ενας αεκτζης που παρακολουθησε το χθεσινο ματς και πραγματικα απογοητευτητα απο το ποσο μ@λ@κες μας παιρνανε και πουλανε ματς ετσι.

ΥΓ.αν ημουν ο αρχηγος της ομαδας του παναθηναικου,εγω μετα την ακυρωση του γκολ του κατσουρανη θα ζηταγα απο τους συμπαικτες μου να αποχωρησουμε απο τον αγωνα.καλυτερα να επαιρνε τον αγωνα ετσι ο ολυμπιακος παρα με αυτο το τροπο και με το μαρινακη να λεει οτι θα επρεπε να ηταν 5-1.

NO OFFENSE προς πανταχου φιλαθλους του ολυμπιακου(οχι οπαδους).

Έγινε επεξεργασία από Dant3
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Και ο χοντρός ακόμα υποστηρίζει (το πρωί στην τηλεόραση ΣΚΑΙ) ότι δεν έχει δει να χτυπάνε παίχτες του παο. :bad:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Πράγματα που ζήσαμε ως φοιτητές τα ξαναζούμε ως μπαμπάδες πια....

Όλα τριγύρω αλλάζουνε και όλα τα ίδια μένουν...

Ο έχων φράγκα νικά και όχι μόνο νικά αλλά χλευάζει και ως κυριλέ χουλιγκάνος όχι μόνο το κοινό αίσθημα δικαιοσύνης αλλά ακόμα και αυτούς τους ίδιους που υποστηρίζουν την ομάδα που τυγχάνει επί του παρόντος να διαχειρίζεται...

Κρίμα για τους απανταχού φιλάθλους που περιμένουμε να δούμε κάτι καλύτερο εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου...

Κάποιος επιτέλους να τραβήξει μια γραμμή στο χώμα και να μην τους αφήσει να προχωρήσουν παραπέρα...

«Ποδόσφαιρο: Ένας αγαπητός φίλος του καπιταλισμού»

«Αν κάθε δεξιό thinktank σκεφτόταν ένα τρόπο να αποσπάσει την προσοχή του πληθυσμού από την πολιτική αδικία και να τους αποζημιώσει για μια ζωή σκληρής δουλειάς, η λύση σε κάθε περίπτωση θα είναι η ίδια: το ποδόσφαιρο».

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Και ο χοντρός ακόμα υποστηρίζει (το πρωί στην τηλεόραση ΣΚΑΙ) ότι δεν έχει δει να χτυπάνε παίχτες του παο. :bad:

Πού να δεί τίποτα η αγελάδα ρε.

Η κοιλιά έχει καλύψει όλο το οπτικό πεδίο, ούτε την μύτη του δεν μπορεί να δει το παχύδερμο.

Ο Τσουκαλάς μπροστά σε αυτόν είναι άγγελος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.