Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

Γλυκοπικρη γευση μου αφησε ο αγωνας στην μαδριτη.Μπορουσαμε να νικησουμε.

Ο Σοφο ασταματητος,ο αρμστρονγκ για γελια.Λιγες παραπανω βοηθειες να ειχαμε στην θεση 5 θα ηταν καλυτερα τα πραγματα.

Παντως μπορει να χασαμε αλλα η ομαδα ειναι σε παρα πολυ καλο δρομο.

Η ομάδα για 1ο παιχνίδι, εκτός και μάλιστα στην Μαδρίτη, έπαιξε παραπάνω από καλά. Ο Άρμστρονγκ θα φύγει (ίσως και σύντομα αν δεν δείξει κάποια βελτίωση μέχρι τον Νοέμβρη). Ο Λάσμε μπορεί να παίξει και 5άρι εύκολα, ειδικά στην άμυνα δεν έχει θέμα στο 5. Θα βελτιωθεί ο Ούκιτς σίγουρα και ελπίζω να παίξει και ο Κίτσεν.

Σήμερα ο καλύτερος από πλευράς Παναθηναϊκού ήταν ο Σόφο και μετά ο Πεδουλάκης. Γενικά ο Πεδουλάκης είναι από τους καλύτερους προπονητές στην Ευρώπη κατα την διάρκεια του αγώνα, διαβάζει καλά το παιχνίδι. Στην μελέτη του αντίπαλου πριν τον αγώνα δεν ξέρω τι κάνει και τι κάνει στην προπόνηση δεν γνωρίζω, είδωμεν.

Πρώτο δείγμα θετικότατο.

(Κλείδι φέτος ο Μπράμος στην άμυνα, είναι αρκετά γρήγορος. Επίσης είναι προφανές ότι η ομάδα στήθηκε για να αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό, Papanikolaou/Bramos, Printezis/Panko, Lasme/Hines, Dorsey/Sofo. Το μόνο πλεονέκτημα του Παναθηναικού είναι ο Διαμαντίδης και του Ολυμπιακού ο Law)

Link to comment
Share on other sites

ανελπιστα καλη εμφανιση αν και ολιγον μονοδιαστατη..αργησαν αλλά οταν επεσε όλη η αμυνα τους πανω στον Σοφο,τελειωσαμε..δεν ειχαμε λυσεις..

μονο που ο Ολυμπιακος έχει και φραγκοφωνουλη και περπε..υστερουμε σημαντικα σε παγκο και ομοιογενεια..

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα που χάσαμε χτες απο Ρεαλ (η οποία είναι χάλια btw..θα κάνει πάρτυ η μπάρτσα) γιατί αν κερδίζαμε θα έπαιρναν τα μυαλά τους αέρα επειδή είναι νέοι στην ομάδα οι περισσότεροι και με λιγοστές εμπειρίες...θα μπορούσαμε να είχαμε κερδίσει χαλαρά αν ο Πάνκο δεν έφτυνε αίμα τα τελευταία 15λεπτά (είναι και 34 ο άνθρωπος) και αν βρίσκαμε άλλη λύση αντί η μπάλλα στον σοφο συνέχεια...τον Άρμστρονγκ τον βλέπω να φεύγει νύχτα μιας και συμπεριφέρεται πολύ στα @@ στο γήπεδο, μηδέν πάθος...αυτό που μου άρεσε είναι οτι σε μερικές φάσεις που η μπάλλα έκαιγε υπήρχαν αρκετοί παίχτες που δεν δίστασαν να πάρουν επάνω τους τη φάση...γιατί με σοφο και το διαμάντι να παίζουν μόνοι τους δεν γίνεται δουλειά.....είμαι αρκετά αισιόδοξος πάντως....:pleasantry:

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να δω παο με κάποιον πεδουλάκη στο πάγκο.Με πιάνει κατάθλιψη.

και ούτε πρόκειται να δω.

Από τότε που έφυγε και ο Τζίγγερ δεν βλέπεις και μπάλα. Τι τραβάτε και 'σεις οι Παναθηναϊκάρες....

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά, δε θα μπορούσα να δω πρόεδρο τον δημητράκη. Όπως δεν μπορούσαν και ένα σωρό μέλη της ομάδας σας. Ο Πεδουλάκης, μια χαρά σοβαρός προπονητής κι άνθρωπος, και δουλευταράς. Σίγουρα, λιγότερο έμπειρος από τον Ομπράντοβιτς, αλλά δεν είναι κακός. Παρομοίως και για Μπαρτζώκα σε εμάς.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά, δε θα μπορούσα να δω πρόεδρο τον δημητράκη. Όπως δεν μπορούσαν και ένα σωρό μέλη της ομάδας σας. Ο Πεδουλάκης, μια χαρά σοβαρός προπονητής κι άνθρωπος, και δουλευταράς. Σίγουρα, λιγότερο έμπειρος από τον Ομπράντοβιτς, αλλά δεν είναι κακός. Παρομοίως και για Μπαρτζώκα σε εμάς.

Θέλω να μου πούνε αυτοί που κράζουν, πριν τον Ομπράντοβιτς τι είχαμε;

Κάποτε πέρναμε πρωτάθλημα με τον Πίξι και πήγαμε F4 με τον Κιουμουρτζόγλου.

Κράζουν όλοι τον "Δημητράκη", για πείτε μου πόσα χρόνια έκαναν οι Γιαννακόπουλοι να πάρουν πρωτάθλημα; 11 χρόνια.

Για πείτε μου και για τον μαγικό σχεδιασμό των Γιαννακόπουλων, με Ντομινίκ και Μάλκοβιτς.

ΌΟΟΟΟΟΤΑΝ μάθετε λίγο μπάσκετ, αρχίστε να κρίνετε τις επιλογές....

g_B0380004.jpg369_B%202.JPG

Link to comment
Share on other sites

Καθήστε λίγο να καταλάβω. Καμία ελληνική υπερομάδα δεν καταδέχεται να εμπιστευτεί προπονητή από την 4η χώρα στην παγκόσμια κατάταξη.

Ο Πεδουλάκης είναι εξαιρετικός προπονητής, ανεξάρτητα από το άμεσο αποτέλεσμα που θα έχει η θητεία του στον Παναθηναϊκό. Το ίδιο και ο Κατσικάρης, o Μπαρτζώκας και άλλοι, που επίσης θα είχαν καταλήξει με τίτλους αν είχαν τον προϋπολογισμό και την εμπιστοσύνη των οποίων έχαιραν οι Ομπράντοβιτς, Ίβκοβιτς κ.α.

Δεν μπορεί όλοι να γίνονται καλοί μόνο όταν φεύγουν από εδώ. Και επιτέλους γάμος με το ζόρι δε γίνεται. Αν ζήταγε γη και ύδωρ για να μείνει ο όποιος "Ζοτς" ή ακόμη χειρότερα δεν έμενε με τίποτα για να διαφυλάξει το μύθο του, στο καλό και au revoir.

Δουλειά είχε με συμβόλαιο, όχι οικόπεδο εξ αδιαιρέτου με τους Γιαννακόπουλους.

Link to comment
Share on other sites

ναι είδαμε τον οσπφ τόσα χρόνια που είχαν ανοιχτές τις κάνουλες τι πήραν.

την ομάδα την κάνει ο coach όχι τα λεφτά.

οποιοσδήποτε και να έρθει στον παο θα κρίνεται και θα τον συγκρίνουν με τον θεό.γιατί έτσι είναι.

δεν διώχνεις τον Σερ Άλεξ να πάρεις Νίκο Νόμπλια.Απλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

δεν διώχνεις τον Σερ Άλεξ να πάρεις Νίκο Νόμπλια.Απλά πράγματα.

Ο Σερ Άλεξ είναι δεκαετίες στην Μάντσεστερ, μια ομάδα με όνομα, κόσμο και χρήμα. Αν ήταν στην Ελλάδα που τους απολύουν στο πρώτο στραβό ματς, τα γήπεδα είναι άδεια και εκτός συνόρων σε μαθαίνουν μόνο όταν σε έχουν αντίπαλο, θα θεωρείτο ένας μέτριος προπονητής επιπέδου Νιόμπλια, στην καλύτερη των περιπτώσεων επιπέδου Μπάγεβιτς. Μόνο τον Ευγένιο Γκέραρντ αφήσαν στον ΟΦΗ να δουλέψει μακροχρόνια και τα αποτελέσματα μόνο άσχημα δεν ήταν για να μην πω παραπάνω από καλά.

Στην περιπτωσή σας απλά πρέπει να δώσετε χρόνο στον προπονητή και να μην τρομοκρατείστε από το Ελληνικό όνομα αυτού.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τον παναθηναικο υποστηριζουμε και οχι τον ομπραντοβιτς.

Καλος και χρυσος ο ζοτς αλλα πως να το κανουμε εφυγε.Και μαζι του ολη η ομαδα.

Δεν θα σταματησουμε να βλεπουμε μπασκετ για αυτο τον λογο.

Ελεος δλδ.

Το θεμα ειναι οτι ξεκιναει κατι καινουργιο και απο οτι φαινεται υπαρχει ορεξη για δουλεια απο ολους.

Εγω τουλαχιστον γουσταρω πολυ και θα υποστηριξω την προσπαθεια αυτη και δεν θα καθισω να κλαιγομαι επειδη εφυγε ο ζοτς.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.