Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

είχε η πράσινη εξώφυλλο τους Τοροσίδη...

Ρισπέκτ στον τιτανοτεράστιο Τοροσίδη που με την φανέλα της Ξάνθης έβαλε αυτογκολ, πήρε κόκκινη και χρεώθηκε με πέναλτυ στο ΙΔΙΟ ΜΑΤΣ. Φυσικά εναντίον του Ολυμπιακού.

Για του λόγου το αληθές

Galanis Sports Data

Link to comment
Share on other sites

Πήγα χτες γήπεδο, είχα πάει και το 2010.

Από αυτό που είδα, ο λαός του Άρη είναι ένα επίπεδο πάνω από του ΠΑΟΚ.

Προτιμώ κι εγώ τον κόσμο του Άρη, μιας και τους θεωρώ λίγότερο κομπλεξικούς :p αλλά δεν μπορείς να συγκρίνεις δύο ματς όταν το ένα έληξε 1-0 και το άλλο 1-4 (0-3 από τα Τέμπη)..

Όσο να'ναι δεν έχεις διάθεση για φωνή!

Άσε που ο αποκλεισμός του Ολυμπιακού τους έφτιαξε για φέτος.

Γιατί κακά τα ψέμματα με τις απουσίες που είχε ο Πάοκ δεν υπήρχε καμία περίπτωση να κερδίσει χθες..Ταβάνι τους λοιπόν ο τελικός...

Από την άλλη πλευρά του Ατλαντικού...

www.youtube.com/watch?v=e0VWweXVBxg#t=25

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ κι εγώ τον κόσμο του Άρη, μιας και τους θεωρώ λίγότερο κομπλεξικούς :p αλλά δεν μπορείς να συγκρίνεις δύο ματς όταν το ένα έληξε 1-0 και το άλλο 1-4 (0-3 από τα Τέμπη)..

Όσο να'ναι δεν έχεις διάθεση για φωνή!

Ακόμη και πριν ξεκινήσει το παιχνίδι, Αρειανοί > Παοκτζήδες.

Link to comment
Share on other sites

Α ρε [MENTION=5181]winters[/MENTION] δεν ξέρω γιατί άρχισα να σε συμπαθώ :p

On topic τώρα, αν δεν σοβαρευτούν εκεί στην Okc δεν ξέρω τι και ποιος θα σταματήσει τους heat για το three-peat . Ίσως οι Spurs να έχουν ελπίδες αλλά δεν τους πολυ συμπαθώ. Και να μην ξεχνιόμαστε ,τι έβαλε ο Carter ρε παιδιά..πωπω...

Για όσους δεν το είδαν :

Vinsanity χτύπησε τους Spurs! | NBA Greece - SPORT 24

(Αν βαριέστε να το δείτε όλο βάλτε το στο ~3.15

Link to comment
Share on other sites

Α ρε [MENTION=5181]winters[/MENTION] δεν ξέρω γιατί άρχισα να σε συμπαθώ :p

On topic τώρα, αν δεν σοβαρευτούν εκεί στην Okc δεν ξέρω τι και ποιος θα σταματήσει τους heat για το three-peat . Ίσως οι Spurs να έχουν ελπίδες αλλά δεν τους πολυ συμπαθώ. Και να μην ξεχνιόμαστε ,τι έβαλε ο Carter ρε παιδιά..πωπω...

Για όσους δεν το είδαν :

Vinsanity χτύπησε τους Spurs! | NBA Greece - SPORT 24

(Αν βαριέστε να το δείτε όλο βάλτε το στο ~3.15

ας μην βιαζομαστε...

Το οτι θα περασουν αερα τους μπομπκατς δεν σημενει τιποτα....

Δεν υπαρχει φαβορι..

Link to comment
Share on other sites

Τους αγοράσαμε, και τους πήρανε ( τους περισσότερους αν δεν θυμάμαι καλά ο ΠΑΟΚ τους πήρε ελεύθερους ).

Δεν νομίζω να έχει μοιράσει 10-15 δανεικούς ο ΠΑΟ ( και τι δανεικούς μοιράζει ο Μαρινάκης ? όχι δανεικούς πιτσιρικάδες του από τα τσικό της ομάδας, αλλά παίχτες που παίζανε καλά σε ανταγωνιστές και τους αγοράζει και τους δανείζει επί τόπου... )

Ποιος απο τους συγκεκριμενους (συν τον Μπουτσεκ που ξεχασε η πρασινη) ηταν δανεικος στην Ξανθη;

Ξεχασα και Τοργκελε, Χαραλαμπιδη, Κωνσταντινιδη, Μουν...

Δεν λεω σε καμια περιπτωση οτι ο ΠΑΟΚ ειναι παραρτημα του ΠΑΟ, απλα θελω να πω οτι επειδη εχουν παιξει καποιοι παιχτες και στους δυο, δεν κανει τον ενα παραρτημα του αλλου.

Μητρογλου Ατρομητος Ολυμπιακος. Βασικος ορος να μην παιξει στα μεταξυ τους παιχνιδια. Αστο μην το ψαχνεις. Εντος εκτος και επι τα αυτα να τα πεις αλου :)... Ειμαι 26 αλλα 8 χρονων μαζι με τν γερο μου ημουν Αμστερνταμ...Τις συγκηνησεις που εχω ζησει ουτε στα ονειρα σας..ουτε την κουτση Μαντσεστερ δεν μπορεσατε (και κλασικα μετα το 2-0 ειχατε βγαλει ενα στομα μην πω σαν τι)..Περνε τα πετσινα στην Ελλαδα να μιλαει για μενα η Ευρωπη δεν με πειραζει.

Υ.Γ 1 :ΝΑι το παραρτημα θελαμε να το ριξουμε Β αλλα δεν τα καταφεραμε λογο απουσιων.

Υ.Γ 2 :Το 2004 δωσαμε στο Ελλαδισταν και Euro (Παναθηναικος και ΑΕΚ βασικη εντακαδα κορμος και Βρυζας Ζαγορακης ΠΑΟΚ).

Υ.Γ 3 : Το 2003-2004 βγαζαμε Ευρωπη 3 ομαδες. Πριν ενα μηνα παρακαλουσατε και χαιροσασταν που εχασε η βασιλια για να μην πεξετε προκριματικα. Αυτο ειναι καταντια απλα.

Eιχε παιξει ομως τελικο κυπελου ο Μητρογλας..

Ευρωπη, ευρωπη, ευρωπη, συγκινησεις κλπ... πριν 10 χρονια κατι κανατε! Θυμασαι τις τελευταιες φορες που παιξατε που φτασατε και τι συγκινησεις πηρατε;

Και περα απο την τεραστια νικη στον Αγιαξ, που θεωρω οτι ειναι η μεγαλυτερη ελληνικης ομαδας, τι αλλο τοσο σπουδαιο εχετε κανει που δεν εχει κανει ο ΟΣΦΠ που σας εχει χαρησει αυτες τις συγκινησεις που εμεις ουτε στα ονειρα μας δεν εχουμε δει;

Πες μου για την τελευταια 20ετια, που θυμαμαι οτι βλεπω μπαλα.

ΥΓ2: Εσεις το δωσατε και οχι ο θεος της μπαλας... Btw, ειχατε 2 βασικους, ειχαμε 1. Συνολικα πρεπει να ειχαμε απο 5 ΟΣΦΠ, ΠΑΟ, ΑΕΚ και κανενα ο ΠΑΟΚ.

Νικοπολιδης ειχε παρει ηδη μεταγραφη για Ολυμπιακο και ο Σουμ τον ειχε αφησει στον παγκο απο χριστουγεννα

Δελλας Ρομα

Καψης ΑΕΚ

Φυσσας Μπεμφικα

Γιουρκας ΠΑΟ

Μπασινας ΠΑΟ

Ζαγορακης ΑΕΚ

Κατσουρανης ΑΕΚ

Γιαννακοπουλος Μπολτον

Καραγκουνης Ιντερ

Χαριστεας Βερντερ

ΥΓ3: Ευτυχως που υπαρχει και ο Ολυμπιακος, γιατι με τους βαθμους που εχετε μαζεψει τελευταια τα τελευταια χρονια, ουτε ο πρωτος δεν θα εβγαινε ευρωπη. Member associations - Greece - UEFA rankings – UEFA.com

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στον Jose. Μπράβο στην Chelsea. Kαι μη μιλήσει κανείς για 90' άμυνα και μαμακίες.

Τέλος πάντων. Ελπίζω να μην έχει καμιά απώλεια η Liverpool στα επόμενα 2. Θα είναι για πολλές :tomato: :tomato: :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Μητρογλου Ατρομητος Ολυμπιακος. Βασικος ορος να μην παιξει στα μεταξυ τους παιχνιδια. Αστο μην το ψαχνεις. Εντος εκτος και επι τα αυτα να τα πεις αλου :)... Ειμαι 26 αλλα 8 χρονων μαζι με τν γερο μου ημουν Αμστερνταμ...Τις συγκηνησεις που εχω ζησει ουτε στα ονειρα σας..ουτε την κουτση Μαντσεστερ δεν μπορεσατε (και κλασικα μετα το 2-0 ειχατε βγαλει ενα στομα μην πω σαν τι)..Περνε τα πετσινα στην Ελλαδα να μιλαει για μενα η Ευρωπη δεν με πειραζει.

Υ.Γ 1 :ΝΑι το παραρτημα θελαμε να το ριξουμε Β αλλα δεν τα καταφεραμε λογο απουσιων.

Υ.Γ 2 :Το 2004 δωσαμε στο Ελλαδισταν και Euro (Παναθηναικος και ΑΕΚ βασικη εντακαδα κορμος και Βρυζας Ζαγορακης ΠΑΟΚ).

Υ.Γ 3 : Το 2003-2004 βγαζαμε Ευρωπη 3 ομαδες. Πριν ενα μηνα παρακαλουσατε και χαιροσασταν που εχασε η βασιλια για να μην πεξετε προκριματικα. Αυτο ειναι καταντια απλα.

Ψίτ, jimaki. Χθές πήρες κύπελλο και αντι να χαρείς και να πανηγυρίσεις για την ομάδα σου πάλι με Ολυμπιακό ασχολείσαι ? Πόσο σας πονάει πια ο Θρύλος. Για συγκινήσεις μη τα πούμε αυτά γιατί κάθε χρόνο έχω κάτι να χαρώ είτε εντος είτε εκτός Ελλάδας. Ασε την προπαγάνδα με τα πέτσινα, είσαι μικρός και δε θυμάσαι τα πέτρινα χρόνια του Ολυμπιακού.

Εγώ έπαιζα με την "κουτσή" Μάντσεστερ εσύ που ήσουνα ? Μετά το Άμστερνταμ σε πήγε και στο ΟΑΚΑ για την κηδεία? Εγώ ήμουνα στην "πασαρέλα" στο πασαλιμάνι πάντως. ;)

υγ. Σιχαίνομαι τις οπαδικές αντιπαραθέσεις θα προτιμούσα να κρατήσουμε το topic σε φίλαθλα,κόσμια επίπεδα. Μη ρίχνεις λάδι στη φωτιά. Gz για το κύπελλο :)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στον Jose. Μπράβο στην Chelsea. Kαι μη μιλήσει κανείς για 90' άμυνα και μαμακίες.

Τέλος πάντων. Ελπίζω να μην έχει καμιά απώλεια η Liverpool στα επόμενα 2. Θα είναι για πολλές :tomato: :tomato: :tomato:

Και χωρίς απώλεια βαθμών, αν η City (προηγείται 0-2 στο ημίχρονο) πάρει όλα τα ματς παίρνει το πρωτάθλημα..

Μετράνε τα γκολ νομίζω σε ισοβαθμία κι όχι τα αποτελέσματα μεταξύ των 2 πρώτων, η City είναι +7 ή +8 δε θυμάμαι!

Μόνο για τη τσόπλα του Τζέραρντ στενοχωρήθηκα..

Είναι να σε θέλει μερικές φορές...:hm:

Link to comment
Share on other sites

Ποιος απο τους συγκεκριμενους (συν τον Μπουτσεκ που ξεχασε η πρασινη) ηταν δανεικος στην Ξανθη;

Ξεχασα και Τοργκελε, Χαραλαμπιδη, Κωνσταντινιδη, Μουν...

Δεν λεω σε καμια περιπτωση οτι ο ΠΑΟΚ ειναι παραρτημα του ΠΑΟ, απλα θελω να πω οτι επειδη εχουν παιξει καποιοι παιχτες και στους δυο, δεν κανει τον ενα παραρτημα του αλλου.

Eιχε παιξει ομως τελικο κυπελου ο Μητρογλας..

Ευρωπη, ευρωπη, ευρωπη, συγκινησεις κλπ... πριν 10 χρονια κατι κανατε! Θυμασαι τις τελευταιες φορες που παιξατε που φτασατε και τι συγκινησεις πηρατε;

Και περα απο την τεραστια νικη στον Αγιαξ, που θεωρω οτι ειναι η μεγαλυτερη ελληνικης ομαδας, τι αλλο τοσο σπουδαιο εχετε κανει που δεν εχει κανει ο ΟΣΦΠ που σας εχει χαρησει αυτες τις συγκινησεις που εμεις ουτε στα ονειρα μας δεν εχουμε δει;

Πες μου για την τελευταια 20ετια, που θυμαμαι οτι βλεπω μπαλα.

ΥΓ2: Εσεις το δωσατε και οχι ο θεος της μπαλας... Btw, ειχατε 2 βασικους, ειχαμε 1. Συνολικα πρεπει να ειχαμε απο 5 ΟΣΦΠ, ΠΑΟ, ΑΕΚ και κανενα ο ΠΑΟΚ.

Νικοπολιδης ειχε παρει ηδη μεταγραφη για Ολυμπιακο και ο Σουμ τον ειχε αφησει στον παγκο απο χριστουγεννα

Δελλας Ρομα

Καψης ΑΕΚ

Φυσσας Μπεμφικα

Γιουρκας ΠΑΟ

Μπασινας ΠΑΟ

Ζαγορακης ΑΕΚ

Κατσουρανης ΑΕΚ

Γιαννακοπουλος Μπολτον

Καραγκουνης Ιντερ

Χαριστεας Βερντερ

ΥΓ3: Ευτυχως που υπαρχει και ο Ολυμπιακος, γιατι με τους βαθμους που εχετε μαζεψει τελευταια τα τελευταια χρονια, ουτε ο πρωτος δεν θα εβγαινε ευρωπη. Member associations - Greece - UEFA rankings – UEFA.com

χαχαχα τι παω να κανω συζητηση....μυρωδιας εισαι και εσυ κλασικα...στο Euro δεν λεω σε ποιον ειχανε κανει μεταγραφη λεω σε ποιον ειχανε παιξει ειχανε μεγαλωσει και ειχανε μαθει τη σωστη μπαλιτσα που ξερανε!!Ξυπνα! Επισης αν περνεισ με το ετσι θελω την πρωτη θεση καθε χρονο και υποχρεονεις τους υπολοιπους να μην παρουνε χρημα και να παιγουνε με την 4η ισπανιας αγγλιας για να παιξουν τσουλου τοτε πως θα γινει.ειδες που ειναι η αεκ τωρα και που κοντεψε να παει και ο παναθηναικος. Εγω εχω κερδισει και ιντερ διπλο και βαρτσελονα που πηγαινε τρενο και αρσεναλ με λιουμπεργκ ανρη βιεηρα κτλ...Γι αυτο σου λεω αστο...η σαπιλα σας μας εφερε εδω,,,οποτε μην μου λες για τα τελευτεα χρονια γιατι ολα ξεκιναν απο το πρωταθλημα με καπαρωμενη την πρωτη θεση απο τον θρηνο.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα τι παω να κανω συζητηση....μυρωδιας εισαι και εσυ κλασικα...στο Euro δεν λεω σε ποιον ειχανε κανει μεταγραφη λεω σε ποιον ειχανε παιξει ειχανε μεγαλωσει και ειχανε μαθει τη σωστη μπαλιτσα που ξερανε!!Ξυπνα! Επισης αν παιρνεις με το ετσι θελω την πρωτη θεση καθε χρονο και υποχρεώνεις τους υπολοιπους να μην παρουνε χρημα και να παιζουνε με την 4η ισπανιας/αγγλιας για να παιξουν τσουλου τοτε πως θα γινει.ειδες που ειναι η αεκ τωρα και που κοντεψε να παει και ο παναθηναικος. Εγω εχω κερδισει και ιντερ διπλο και μπαρτσελονα που πηγαινε τρενο και αρσεναλ με λιουμπεργκ ανρη βιεηρα κτλ...Γι αυτο σου λεω αστο...η σαπιλα σας μας εφερε εδω,,,οποτε μην μου λες για τα τελευταία χρονια γιατι ολα ξεκιναν απο το πρωταθλημα με καπαρωμενη την πρωτη θεση απο τον θρηνο.

Κατσε να κλεισω τη μύτη μου να μην μυρίσω αλλη μπαλιτσα

pos-na-dioxete-tis-asximes-mirodies.jpg

Κατ αρχην χαλαρωσε, μην εξαπτεσαι, γιατι μου πηρε ωρα να το διαβασω.

Ποσες φορες εχεις παιξει προκρηματικα με 4η Ισπανιας/Αγγλιας; 1; 2; βαριεμαι να κατσω να το ψαξω...

Η μπαρτσελονα που πηγαινε τρενο για την 4η θεση της Ισπανιας το 2001-2002 λες; Καλη νικη, αλλα εχετε κανει καλυτερες. Η μπαρτσελονα τοτε δεν ηταν αυτη των τελευταιων χρονων.

H αρσεναλ των μεγαλων Ευρωπαικων διακρισεων; Νομιζω βεβαια πηρε πρωταθλημα εκεινη τη χρονια, το 1 απο τα 3 της τελευταιας 20ετιας. Αλλα ξεχνας οτι την εχω κερδισει και γω, 1-0, 3-1, 2-1.

Η νικη με ιντερ στην Ιταλια καλη ηταν.

Εγω εχω ριξει και μια 6αρα στην Λεβερκουζεν που ειχε χασει στον τελικο λιγους μηνες πριν απο τη Ρεαλ.

Εχω νικησει και τη Λιβερπουλ 1-0 που μετα αφου περασε εμας με 3-1 πηρε και το ΤσουΛου.

Αυτο με τη διαιτησια ειναι η βασικη σας δικαιολογια, για να κρυφτειτε πισω απο τις αδυναμιες σας. Σε καταλαβαινω, γιατι και μεις στο μπασκετ τα ιδια λεμε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.