Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

κακομοίρηδες μη σας δω να παρεκτρέπεστε, θρεντ μπαν και ξεμπανάρισμα μετά τον Αύγουστο.

Και πως θα τα βγάλουν μετά πέρα την επόμενη σεζόν χωρίς σωστή καλοκαιρινή προετοιμασία;

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=10521]jesus[/MENTION]

τι να μου θυμίσεις...τα θυμάμαι...δίκαια χάσαμε αν και πρωταθλητές ευρώπης το πρωτάθλημα πέρσι. Ο ΠΑΟ τότε είχε σαφές πλάνο έναντι του ΟΣΦΠ, και μάλιστα είχε προπονητή...τώρα κινδυνεύετε να κάψεται τον ζωντανό θρύλο σας...ξαναλέω, αν είσαστε μάγκες και εμείς για τα μπάζα ελάτε στο ΣΕΦ, όμορφοι και ωραίοι, παίξτε μπάσκετ κερδίστε μας και πάρτε πρωτάθλημα... μαγκιά σας θα είναι...

anyway... o el presidente σας είναι για φτύσιμο το λιγότερο...ντροπή του μπάσκετ πραγματικά...πίστευα ότι θα είχε και όριο το θράσος του..αλλά όταν μιλάει η κόκα :/

Link to comment
Share on other sites

Αφου τα θυμασαι λοιπον ασε τους λαϊκισμούς περι μαγκιας κλπ κλπ.

Αυτη την εχουμε αποδείξει μπολικες φορες.

Αυτο το "αν και πρωταθλητες ευρωπης" για καλο το ειπες τωρα?

Ρεζιλικι ηταν το περσινο sweep που σας καναμε ειδικα αφου πριν λιγες μερες ειχατε παρει την euroleauge,οπως ρεζιλιki ηταν οταν μας ειχατε ριξει πριν 2 δεκαετιες κοντα ,30+ ποντους αφου εμεις μολις ειχαμε παρει την euroleauge.Kατι που μας το χτυπατε ακομα να προσθεσω...

Kαι τελος κανενα ζωντανο θρυλο δεν παμε να καψουμε.Κριση περναει η ομαδα οπως ολες ανα περιοδους.

Αν καιγοντουσαν ετσι συλλογοι δεν θα ειχε μεινει κανενας ορθιος.

Τελος κανεις δεν ειπε οτι ειστε για τα μπαζα:whistle2:

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, με όλα αυτά που κάνουν οι πρόεδροι των ΠΑΕ-ΚΑΕ γενικά στην Ελλάδα, το λογικό ήταν να μην υπήρχαν καθόλου οπαδοί-φίλαθλοι (διότι δεν έχει σχέση με φιλαθλητισμό αυτό το έκτρωμα). Εθισμένοι στην αλητεία είμαστε; Δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Αφου τα θυμασαι λοιπον ασε τους λαϊκισμούς περι μαγκιας κλπ κλπ.

Αυτη την εχουμε αποδείξει μπολικες φορες.

Αυτο το "αν και πρωταθλητες ευρωπης" για καλο το ειπες τωρα?

Ρεζιλικι ηταν το περσινο sweep που σας καναμε ειδικα αφου πριν λιγες μερες ειχατε παρει την euroleauge,οπως ρεζιλιki ηταν οταν μας ειχατε ριξει πριν 2 δεκαετιες κοντα ,30+ ποντους αφου εμεις μολις ειχαμε παρει την euroleauge.Kατι που μας το χτυπατε ακομα να προσθεσω...

Kαι τελος κανενα ζωντανο θρυλο δεν παμε να καψουμε.Κριση περναει η ομαδα οπως ολες ανα περιοδους.

Αν καιγοντουσαν ετσι συλλογοι δεν θα ειχε μεινει κανενας ορθιος.

Τελος κανεις δεν ειπε οτι ειστε για τα μπαζα:whistle2:

αποδείξτε την ακόμα μια φορά... (αν μπορείτε)

την 35αρα θα στην θυμιζουνε χρόνια ακόμα, αλλά τώρα θα θυμάσαι το break και την 25αρα.. όμως μπορείς να κάνεις το διπλό και όλα αυτά να ξεχαστούν. τίποτα δεν τελείωσε.

Είπα εγώ ότι δεν ήταν ρεζιλικι; Μια χαρά μας ξεφτιλίσατε και φάνηκε ότι είμασταν ανέτοιμοι να αντιμετωπίσουμε τον ΠΑΟ. simple stuff. Δεν είναι πυρηνική φυσική. Αλλά τότε είχατε και προπονητή. Για την ακρίβεια μάλιστα και πολύ καλό προπονητή.

Λάθος οικτρό που έβαλε ο πρεζάκιας τον Αλβέρτη για κοουτσ... Όπως έβαζε ο κόκκαλης τον Αλέφαντο ένα πράγμα... Ο Αλβέρτης (αν και τον σιχαίνομαι γιατί πανηγύριζε στο Ισραήλ, το σέβομαι γιατί είναι αρχηγάρα με τα όλα του και μας έχει ...... πολλές φορές) έπρεπε να κάτσει δίπλα στους προπονητές του ΠΑΟ σαν βοηθός, να μάθει πρώτα, να προπονεί ταυτόχρονα τα εφηβικά του ΠΑΟ για να μάθει και να αντιμετωπίζει καταστάσεις (π.χ. σαν αυτή με τον Ουκιτς με την CSSKA.)

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι σε λάθος χρονικό σημείο διαλέξε να τον βάλει head coach και δεν πρόλαβε να αλλάξει τίποτα στο αγωνιστικό προφίλ της ομάδας. Το ίδιο μπάσκετ παίζετε από την αρχή της χρονιάς, μόνο με κάτι εκλάμψεις με την Λοκομοτίβ και 2 ματς με την CSSKA. Κοινός τώρα, ο Αλβέρτης, αν χάσετε την κυριακή, θα πιστωθεί μέρος ή όλη την ευθύνη της απώλειας του πρωταθλήματος.

Κανένα σχόλιο για την "προεδράρα" σας πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Κανένα σχόλιο για την "προεδράρα" σας πάντως...

Το να μιλάμε για τους προέδρους των εκάστοτε ομάδων νομίζω είναι χάσιμο χρόνου...ο δικός μας μπορεί να είναι μ.....ς αλλά είναι ενας...οι δίκοι σας που 'ναι και δυδιμάκια? Εκεί δεν λέμε τίποτα...μελαγύτερους περίγελους από τους αγγελόπουλους δεν έχω ξαναδεί ΠΟΤΕ στο μπάσκετ. Κυριολεκτικά. Να σηκώνεις το ευρωπαικό και να συνεχίζεις να βγάζεις κόμπλεξ απέναντι στον ΠΑΟ συνεχώς....απορώ γιατί δεν έκαναν δηλώσεις για το χθεσινό παιχνίδι μετά από τόσα...περίεργο ε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάστηκε καν να ασχοληθούν...

Τα κατάφερε ο Γιαννακόπουλος μόνος του..

Εμένα άλλο με απασχολεί...Το ίδιο και όλους τους μπασκετικους Παναθηναϊκούς φαντάζομαι..

Προπονητή βρίσκεις..Διαμαντιδη όμως?

Εχθές ήταν να τον πιεις στο ποτήρι..

Απίστευτος πραγματικά..

Τίποτα δεν έχει τελειώσει ακόμα αλλά αυτή τη φορά το πρωτάθλημα εξαρτάται μόνο από το πως θα παίξουμε εμείς..

Γιατί κι ο καλύτερος Παναθηναϊκός της σεζόν να εμφανιστεί στο Σεφ, με 7 παίκτες δε βγάζεις 40λεπτο...

Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος θα έχουμε έκπληξη με παραμονή του Collins. Στην επίθεση δεν πολυσκαμπάζει αλλά βοηθάει στην άμυνα πολύ επειδή είναι ψηλός για guard και μπορεί να σταθεί στο μαρκάρισμα ψηλότερου παίκτη στις αλλαγές.

Επίσης είναι μια φάση χαρακτηριστική. Πριν από 1-2 χρόνια ο Φώτσης θα είχε καταφέρει να πηδήξει ψηλότερα και να σταματήσει την alley oop πάσα στον Petway. Τώρα, ο αλτικός Αμερικάνος πήδηξε πάνω από τον Έλληνα παίχτη. Τα χρόνια περνούν και τα πόδια βαραίνουν.

Έγινε επεξεργασία από Ταμτάκος
Link to comment
Share on other sites

Το να μιλάμε για τους προέδρους των εκάστοτε ομάδων νομίζω είναι χάσιμο χρόνου...ο δικός μας μπορεί να είναι μ.....ς αλλά είναι ενας...οι δίκοι σας που 'ναι και δυδιμάκια? Εκεί δεν λέμε τίποτα...μελαγύτερους περίγελους από τους αγγελόπουλους δεν έχω ξαναδεί ΠΟΤΕ στο μπάσκετ. Κυριολεκτικά. Να σηκώνεις το ευρωπαικό και να συνεχίζεις να βγάζεις κόμπλεξ απέναντι στον ΠΑΟ συνεχώς....απορώ γιατί δεν έκαναν δηλώσεις για το χθεσινό παιχνίδι μετά από τόσα...περίεργο ε?

έκαναν δηλώσεις...και μάλιστα σας είπαν και μπράβο...

Με τον κόσμο μας για τον τίτλο - RED PLANET - Ολυμπιακός - Παρασκήνιο, Σχόλια, Ειδήσεις για τον Ολυμπιακό

δεν είπα ότι είναι άγιοι, και ότι δεν έχουν μερίδιο ευθύνης σε αυτό το πρωτάθλημα κατάντια που έχει καταντήσει, όπως δεν είπα ότι δεν βγάζουν κόμπλεξ. Ναι είπαν και έχουν πει πράγματα που δεν πρέπει. Κακομαθημένα πλουσιόπαιδα είναι και οι τρεις τους πάντως.

Αλλά να χάνετε δίκαια μέσα στο ΟΑΚΑ, να το παραδέχονται όλοι, και αυτός να λέει ότι λέει στην ΝΕΡΙΤ είναι που τον υποβιβάζει ακόμα πιο κάτω από τους Αγγελόπουλους αν θες. Θες μεγαλύτερο περίγελο στο μπάσκετ? Πάρε τον πρόεδρο της CSSKA και της Ρεαλ, που ξεφτιλίζονται οι ομάδες τους κάθε χρόνο στο F4 από έμας, εσάς και τους Ισραηλινούς...

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

1/2 - Σπανούλης, Ζήσης, Καλάθης, Μάντζαρης, Σλούκας

3 - Παπανικολάου, Αντετοκούνμπο

4 - Φώτσης, Πρίντεζης

5 - Μπορούσης, Σχορτσιανίτης, Κουφός

Για το Μουντομπασκετ ειναι;

Ο καλαθης δεν ειχε πιαστει ντοπε;

Link to comment
Share on other sites

1/2 - Σπανούλης, Ζήσης, Καλάθης, Μάντζαρης, Σλούκας

3 - Παπανικολάου, Αντετοκούνμπο

4 - Φώτσης, Πρίντεζης

5 - Μπορούσης, Σχορτσιανίτης, Κουφός

1/2 Σπανούλης, Ζήσης, Καλάθης, Μάντζαρης ή Σλούκας, Βασιλειάδης (μάντζαρής και Σλούκας δεν έχουν καλές χρονιές φέτος, όπως και ο παππάς)

3 - Παπανικολάου, Αντετοκούνμπο, Παπαπέτρου (αν δεν έρθει ο Αντετοκούνμπο)

4 - Καιμακόγλου, Πρίντεζης (δεν είναι ο Φώτσης του παρελθόντος και θέλουμε δύναμη στην ρακέτα)

5 - Μπορούσης, Σχορτσιανίτης, Κουφός (θέλω να βγάλω τον Μπουρούση απο εκεί, αλλά δεν υπάρχει άλλος, Κουφός θα έρθει φέτος?)

αλλά το Κατσικάρη τον εμπιστεύομαι...αν τον αφήσει ο σωλήνας να κάνει αυτό που θέλει...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πάει ο Αντετοκούνμπο θα πάει ο Περπέρογλου. Μετά πάει ο Μπράμος.

Πιθανά αν δεν πάρει τον Σλούκα να πάρει τον Μπράμος για αμυντικό πλάνο.

O Φώτσης είναι εν ενεργεία αρχηγός και από την στιγμή που δεν έχει αποσυρθεί δεν γίνεται να μην τον πάρει. Δυστυχώς έτσι πάνε αυτά.

Εγώ έγραψα ποιούς θα έπερνα "εγώ". Έχει πολύ πράγμα πάντως να διαλέξει.

PS. Αν δεν κάνω λάθος, ο Παπαπέτρου έχει κλειθεί στους Νέους. Ο Αντετοκούνμπο όχι, θα είναι στο summer league. Παίζει δυνατά να μην έρθει για να κάνει προετοιμασία στο NBA και να μπει και ο Περπέρογλου στην ομάδα.

Έγινε επεξεργασία από winters
Link to comment
Share on other sites

Βασικά συμφωνω με τον xero...καλυτερα να ψηθει εκει και να ερθει στο ευρωπαικο του χρονου. Ομως παιζει οι bucks να τον αφησουν να παιξει λογο οτι ειναι μουντομπάσκετ ισως δωσει αξια στον παικτη...διαφήμιση κλπ..

Περπερογλου στο 3... Δεν μαρεσει ρε...γιατι προσωπικα θελω να βγαζουμε ενεργεια, και ο περπε δεν βγαζει ενεργεια στην αμυνα. Σπαει το σετ παιχνίδι, παιζει απιστευτη πλατη εχει σουτ, αλλα πιστευω στο να επενδυσουμε στο μελλον. Ο παπαπετρου εχει δειξει πολυ καλα στοιχεια παντως .τον μπραμο τον ειχα ξεχασει τελειως. Καλυτερα αυτον.

Αυτα με τους αρχηγους δεν τα καταλαβαινω...ειχε καλη χρονια για να παιξει φετος εθνικη; τι τι χρειαζεται η εθνικη στο 4; γνωμη μου ενα αθλητικο 4αρι (καλυτερος απο τον πριντεζη αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει) και εναν δυνατο να ριχνει ξυλο...

Οπως λες παντως μαγιά εχουμε...ο κατσικαρης θα διαλεξει αυτο που πρεπει.απλα να τον εμπιστευτουμε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.