Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

Ο παναθηναικός έκανε τα αυτονόητα...τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο...ούτε σουπερ μπάλα επαιξε ούτε τίποτα.... Πάντως η μπάλα όντως είναι πόρνη.... δεν σου βγαίνουν οι φάσεις στο 1ο ματς (χαμένο πέναλτι κτλ) αλλά σου γίνεται χθες το 2-1 στο 88 και τέλος....Nα μείνει ή να φύγει ο ΤενΚάτε τώρα; Μετά την νίκη είναι καλός προπονητής; Για μένα οχι...πρέπει να φύγει νωρίς...Η μουρμούρα θα υπάρχει...στην 1η επόμενη στραβή θα τον περιμένουν στην γωνία....

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και να φυγει ο τενκατε ο ανθρωπος δεν μπορει, εχει μαθει μαλλον με τα 18χρονα μαυρακια στην ολλανδια που πετανε στο γηπεδο. Εχθες στο πρωτο ημιχρονο δεν εβλεπε οτι χρειαζοταν αλλο ενα χαφ μεσα να παιρνει τις κεφαλιες ? ας μην εμπαινε στο 45 το γκολ και σημερα θα λεγαμε αλλα, ή το γκολ που χασανε στο 90 οι τσεχοι...παιξατε με μια πολυ μετρια ομαδα και πανυγηριζετε , να δουμε με καμμια φιορεντινα τι θα κανετε τωρα που δεν ειναι τις πλακας

Link to comment
Share on other sites

Απορώ με τον Τεν Κατε..........μου έχει στην αχρηστία τον Νίνη και μου έχει σε κάθε ματς μέσα το Ζιλμπερτο-παλτό ενώ μπορεί άνετα να βάζει το Σιμάο και το Μάτος εναλλάξ.

Επίσης απορώ με την ανοχή του στο τσιράκι τον Βύντρα......όποτε πάρει μπάλα τις μισές φορές και παραπάνω θα την κάνει γιόμα.........Αν ήμουν προπονητής και έβλεπα τον δεξιο μπακ να σεντράρει από τη μια άκρη του γηπέδου στην άλλη δε θα τον ξανάβαζα στο γήπεδο όσο καλός κόφτης και να ναι. Δυστυχώς μάλλον ο Βύντρα είναι ο νέος Γκούμας (aka ρουφιάνος τον αποδυτηρίων)

και τελειώνοντας να πω ξανά πόσο άσχετος είναι ο Τεν Κατε.

Το 2-0 ρε Παιτέρη δεν είναι σκορ πρόκρισης..........1 να σου βάλουν από σπόντα και θα θες 2 μετά.......

αλλά που μυαλό......γύρισε την ομάδα πίσω στο 2-0 και παρολίγον να κλαίμε στο 80φεύγα.

πάλι καλά που υπάρχουν μαχητές όπως ο Σαλπιγγίδης, ο Καραγκούνης και ο Κατσουράνης (καλύτερη/ουσιαστικότερη μεταγραφή και από το Σισέ κατ εμέ μιας και ο Σισέ θέλει και τον αντίστοιχο παιχταρά στο κέντρο να του δίνει κάθετες μπαλιές)

εγώ χθες δε πανηγύρισα για το αυτονόητο...η ομάδα ακόμα πονάει....ειδικά στην άμυνα...και πονάει γενικότερα όταν ο Παιτέρης κατεβάζει λάθος 11άδα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα κάτσω να κρίνω τα συστήματα του Τεν Κάτε αλλά αυτά που βλέπω στο Γήπεδο, και όταν βλέπω μια ομάδα με ανύπαρκτη άμυνα και στα 2 παιχνίδια τι μου φταίει ο Τεν Τεν και ο κάθε Κατε.

Link to comment
Share on other sites

οι αμυντικοι φταινε ή αυτος που τους διαλεξε;οι ανθρωποι τοσο μπορουν,τοσο παιζουν...δεν ειναι οτι μπορουν να παιξουν καλυτερα και απλως δε το κανουν,αλλα ΔΕΝ μπορουν να παιξουν καλυτερα...φερε μου τον λουσιο,αυτος να μη παιζει καλα και τοτε να σου πω οτι φταιει αυτος...αλλα με βυντρα,καντε κι αλλους τετοιους ο μονος που φταιει ειναι αυτος που τους αγορασε κι αυτος που τους βαζει να παιζουν...

Έγινε επεξεργασία από gilardino
Link to comment
Share on other sites

Η αφλογιστία τόσων χρόνων σας έχει κάνει να ρίχνετε τις ευθύνες όπου νά ναι.

Ο προπονητής φταίει που δεν μπορεί να συνεννοηθεί η άμυνα?

Και που ξέρεις εσύ αμα στις προπονήσεις παίζουν τέλεια και συνεννοούνται και στα παιχνίδια τα κάνουν θάλασσα?

Έτσι και αλλιώς ο Τεν Κάτε και πολυ έκατσε για τα Ελληνικά δεδομένα, μιας και αντι να ρίξουμε εκεί που αναλογούν τις ευθύνες, στους παίχτες, καθόμαστε και τους χαϊδεύουμε τα αφτιά, "μεχρι εκεί μπορούν να παίξουν" "είναι ανέτοιμοι ακόμα" "είναι αρχή της σεζόν δεν έχουν παιχνίδια στα πόδια τους" ¨ΗΜΑΡΤΟΝ επαγγελματίες είναι αυτοί?

Τα γαϊδούρια φίλε μου ο αναβάτης δεν μπορεί να τα κάνει άλογα, και τον Μουρίνιο να φέρουμε άχρηστο θα τον βγάλουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πάλι (ΠΑΟΚ) παρολίγον να χύσουμε την καρδάρα με το γάλα...Δεν έλεγε να μπει η πόρνη με τίποτα....Θα γινόταν η ζημιά με αυτούς της Βαλερέγκα...Διεθνή παιχνίδια με τέτοιες ομάδες θα πρέπει να κερδίζονται αν θέλουμε πόντους για τις Ελληνικές ομάδες....Θυμάμαι μια περίοδο που είχαμε ΠΑΟ/ΟΣΦΠ στους ομίλους και ΑΕΚ στα προκριματικά του champions league

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πάλι (ΠΑΟΚ) παρολίγον να χύσουμε την καρδάρα με το γάλα...Δεν έλεγε να μπει η πόρνη με τίποτα....Θα γινόταν η ζημιά με αυτούς της Βαλερέγκα...Διεθνή παιχνίδια με τέτοιες ομάδες θα πρέπει να κερδίζονται αν θέλουμε πόντους για τις Ελληνικές ομάδες....Θυμάμαι μια περίοδο που είχαμε ΠΑΟ/ΟΣΦΠ στους ομίλους και ΑΕΚ στα προκριματικά του champions league

Το τραγουδάκι της Γαρμπή "Περασμένα Ξεχασμένα" το θυμάσαι? Αρμόζει στην περίπτωση νομίζω :rap::rap:

Όσο για την Πανάθα μας την αγαπάμε αλλά με τρελαίνει να βλέπω τον Ivanschitz να φεύγει γιατί δεν μας κάνει, να μην κυνηγάμε Κυργιάκο και Σειταρίδη γιατί ειναι τεντυ-μπόιδες, να πληρώνουμε τζάμπα ΚΑΝΤΕδες, να παίζει ακόμα ο Βύντρα κεντρικός αμυντικός ενώ το παιδί είναι ξεκάθαρο ότι δεν μπορεί γιατί είναι από φύση ΔΕΞΙ ΜΠΑΚ, να βλέπω τον Σπυρόπουλο να κάνει τα ίδια από αριστερά (γιόμες και ο θεός βοηθός), να μην έχουμε ένα σωστό επιτελικό χαφ, να αναστένουμε Cisseδες για παιχταράδες ενω η ιστορία μας λέει ότι δεν είναι διότι το μυαλό τους είναι στην μοικάνα και όχι στην μπάλλα και τέλος να μην έχουμε πρόεδρο φόβητρο με @@ (βλ. Κόκαλη) έτσι ώστε όταν βολοδέρνουν στα παιχνίδια οι παίχτες και βγαίνουν για περίπατο να πηγαίνει στην επόμενη προπόνηση ή στα αποδυτήρια μετά το παιχνίδι και να τρέμουν τα ποδαράκια τους (α ρε Γιώργη, κουμπούρα χρειάζονται μερικοί μερικοί :p )!!

Ούφ ξαλάφρωσα!! :wassat: Μόνη μας ελπίδα ήταν η ανάληψη προεδρίας από τα Αδέρφια!! Με το όνειρο αυτό θα μείνουμε...Reality check please!!:dirol:

Link to comment
Share on other sites

ΗΑΗΑΗΑ όντως. Πάντως αν δώσουν τον Aguero και τον Luis Garcia και αν τραυματιστεί και ο Jose Antonio Reyes μπορεί να έχουμε μια αχτίδα ελπίδας. Απ' εξω όμως. Το παράξενο είναι πως από το πρωί, μετά της 11, σε αρκετά φόρουμ αλλά και σαιτάκια λέγαν ότι έχουμε ήδη κληρωθεί με Ατλέτικο. Το έλεγα εδώ σε έναν συνάδελφο από το πρωί και τώρα που του το επιβεβαίωσα δεν το πίστευε!! Τρέλλα!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.