Jump to content



ENZOTECH για πεταμα


ppaylos1416003173

Recommended Posts

Πηρα το Cpu Block της ENZOTECH και ενω δουλευε κανονικα για 1-2 μηνες ,χτες το βραδυ κανει τρια ομορφα ραγισματα :cry: και πλημύρισε ο τοπος bye bye καινουργια μητρικη :slap: Asus Extreme ΙΧ38 και δεν ξερω αν εζησε ο Ε8400 στην αρχη νομιζα πως η διαροη ερχοταν απ τις σωληνες αλλα δεν :crazy: . Η ENZOTECH εβγαλε χοντρη πατατα Block Chipset , και ακολουθει απ οτι βλεπω και το CPU , τσαμπα η ομορφια του .Να το παω πισω να μου το αλαξουν και να τους πω και ευχαριστω? :tongue: :tongue: Την τυχη μου μεσα :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

Συλυπητήρια.....παραλίγω να το πάθω και εγώ από κακοσφιγμένα πλαστικά ρακόρ στο swiftech apogee gt. Ευτυχώς είχα μέσα αποστεγμένο νερό σκέτο και το πρόλαβα στις πρώτες 2 σταγόνες!! Το κέρ@τό μου μέσα! πιό καλό μπορώ να φτιάξω εγώ από χαλκό!!

Link to comment
Share on other sites

Μη λες τέτοια γιατί έχω και εγώ στην cpu ένα τέτοιο block.

Φίλος πήρε http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1038923&catalog=20&category=69977775&page=3 αυτό και σε 2-3 μήνες ράγισε. Ευτυχώς που το πρόλαβε και δεν έκαψε καμιά μητρική. Επιστροφή στο πλαίσιο και μετά από ένα μήνα πήρε καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

Θέλει μέτρο στο σφίξιμο...

Ειδικά στα πλαστικά καπάκια...

Εγώ με τα πλαστικά του apogee gt ήμουν στο αντίθετο άκρο. Από φόβο μη τα σπάσω, δεν τα έσφιξα πολύ. Πάντως έχω στην άκρη ένα project για κατασκευή μπλοκ από χαλκό, έχω τη βάση 5x5 cm διαμορφωμένη, τάπα χάλκινη 45 mm και σωλήνα με ID=12mm,OD=15mm, κόλλημα θέλουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

συγγνωμη ρε παιδια,πως ραγισε δηλαδη το cpu block της enzotech.

αφου ειναι ολοκληρο χαλκος,τουλαχιστον ετσι λεει στα specs.

η μηπως εχει και καποιο πλαστικο κομματι επανω του;;

δεν ειναι τελικα να εμπιστευεσε τιποτα.

τελος παντων,το πλαστικο καπακι του D-TEK Fusion v2 εχει σπασει σε κανεναν;ελπιζω οχι...

Link to comment
Share on other sites

Ουτε γω ξερω γιατι ραγισε ουτε τα εσφιξα υπερβολικα ,πιθανον ελατωματικο τζαμπα τα 70ε που ζηταει ,Στο πλαισιο δεν δεχτηκαν οτι ειναι σφαλμα εργοστασιου, και μου ελεγε αερολογιες ο νεαρος . Την μητρικη λυπαμαι περισοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Water for Injection από το φαρμακείο = απεσταγμένο νερο, δηληδή μη αγώγιμο.

Εισαι σιγουρος οτι ειναι μη αγωγιμος ? εγω ξερω οτι απλως δεν παρουσιαζει αλατα .

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο εχω, WFI

του εχω ριξει και 5% παραφλου ομως:whistle2:

θεωρητικα ναι,ειναι μη αγωγιμο,αλλα αλλο η θεωρια και αλλο η πραξη.

δεν εχετε παρα να το δοκιμασετε,ριχτε ενα ποτηρακι πανω σε μητρικη που δουλευει και μετα

πειτε και σε μας τους υπολοιπους τα αποτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε γω ξερω γιατι ραγισε ουτε τα εσφιξα υπερβολικα ,πιθανον ελατωματικο τζαμπα τα 70ε που ζηταει ,Στο πλαισιο δεν δεχτηκαν οτι ειναι σφαλμα εργοστασιου, και μου ελεγε αερολογιες ο νεαρος . Την μητρικη λυπαμαι περισοτερο.

Το παρειγκειλα και εγώ από το eshop,και τώρα που διαβάζω το θέμα αρχίζω και φοβάμαι !!! έκανα μια αναζήτηση και βρήκα αυτό βασικά δεν ξέρω και πολύ καλά αγγκλικα !!

Customer Reviews

Product reviews on NCIX.com are screened for relevance and inappropriate content. Reviews may contain inaccurate information about the product. If there is a discrepancy, please use the Report this Review link located beneath each review. Reviews are not an endorsement expressed by NCIX.com, but opinions from customers based on their own experience with a product. We do not recommend you make purchasing decisions based on facts or opinions expressed in these reviews.

Rated by Marco_M, August 7, 2008

There have been 2 subsequent revisions of this product and the one in stock by NCIX as of August 07 2008 is only the 1st revision with the acrylic top. This will eventually crack and leak. Make sure or wait for them to have the brass top. The manufacturer is aware of this problem as noted by there site: » READ MORE

Rated by Adrian_H, February 21, 2008

By a Far margin the quality construction and engineering of this block is ahead of everything i've ever seen even the gold block (which are really nice indeed) » READ MORE

http://www.ncix.com/products/index.php?manufacture=EnzoTech&sku=27010&vpn=SCW-1

Link to comment
Share on other sites

μεταφραση του "ενδιαφεροντος" τμηματος

Υπαρχουν 2 διαδοχικες εκδοσεις του μπλοκ και αυτη που υπαρχει τωρα σε στοκ (7/8/2008) ειναι η πρωτη με το ακρυλικο καπακι.Αυτο καποιες φορες ραγιζει και εχει διαρροη.Περιμενετε την δευτερη εκδοση που θα εχει μπρουτζινο καπακι.Ο κατασκευαστης γνωριζει για αυτο το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

μηπως ο φιλος του εβαλε πολυ τεφλον;;

και τι ειναι αυτο το υλικο δε φαινεται στη φωτογραφια,επιμεταλλωμενο πλαστικο ειναι;

αν ειναι ετσι πραγματι ειναι επικινδυνο,αλλαξε το οσο ειναι καιρος.

Swiftech APOGEE GTZ No1

Link to comment
Share on other sites

Είναι το ακριλικό καπάκι όμορφο και ωραίο στην εμφάνιση !!!!!Τι να το κάνεις αν σου κάτσει η ζημιά :mad:.Στις φωτογραφίες στο πλαίσιο και στο e shop έχουν την φωτογραφία με το ακριλικό καπάκι που είναι η πρώτη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.