Jump to content



Crysis σε ανάλυση 1680x1050


Xzibit

Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας αν μπορώ να παίξω το Crysis σε ανάλυση 1680x1050 με playable framerates.

Το σύστημα μου είναι:

Επεξεργαστής Intel Core 2 Duo E6600 OC 3,2GHZ

Μητρική Gigabyte P35C-DS3R

Κάρτα γραφικών Asus GTX280

Ram 2GB 800MHZ OCZ Gold Series

HDD1 Seagate 320GB Sata II

HDD2 Seagate 160GB Sata

PSU Coolermaster 850Watt

Monitor LG Flatron L207WT

Case Thermaltake Soprano Middle Tower VB1000BWS

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αναφέρω ότι το crysis είναι τόσο CPU dependent όσο δεν φαντάζεστε...

Πριν λίγες μέρες άλλαξα τον 6000+ μου με τον 9750. Ένα θα πώ πριν έπαιζα με όλα στο medium. Τώρα παίζω με όλα στο very high εκτός AA και Vsync. Πριν σε 1440χ900 τώρα σε 1680χ1050.

4gb ddr2 @880, 8800GT και vista 32bit

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αναφέρω ότι το crysis είναι τόσο CPU dependent όσο δεν φαντάζεστε...

Πριν λίγες μέρες άλλαξα τον 6000+ μου με τον 9750. Ένα θα πώ πριν έπαιζα με όλα στο medium. Τώρα παίζω με όλα στο very high εκτός AA και Vsync. Πριν σε 1440χ900 τώρα σε 1680χ1050.

4gb ddr2 @880, 8800GT και vista 32bit

αλλαξες και οθονη μαζι με cpu?

Link to comment
Share on other sites

Στο σύστημα της υπογραφής το έχω παίξει ευχάριστα (σε XP). Με κλαδεμένες βέβαια τις υπερβολές (antialiasing, super shadows, κτλ). Με την 280 θα είσαι άνετα και πιο πάνω. Τα 2 GB σου φτάνουν. Μόλις στογγυλοκαθίσει στη RAM τα win θα κάνουν χώρο από μόνα τους.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα το καινούριο crysis warhead, σε windows xp χρησιμοποιούσε όλη τη RAM (2GB) και σε ορισμένες περιπτώσεις δεν του έφτανε και αναγκάστικα να χαμηλώσω την λεπτομέρεια για να μην με πετάει από το παιχνίδι. Στα frames πάντως δεν είχα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.