Jump to content



Λειτουργικο για HTPC ??


stefanos9

Recommended Posts

Tι να βαλω ?

Εχω μπερδευτει.

To remote θα ελεγχει τα παντα. Θελω automated Media Inteface (σαν MediaPortal).

Βασικος ρολος του HTPC ειναι playback 1080p ματροσκες και Βlu-Ray Disks σε TV 47" .

Να βαλω Windows Media Center (2005 or Vista) ?

H να κατσω με ΧP Pro 32 / Vista Ultimate x64 και το MediaPortal software σαν extenstion ??

:hi:

Link to comment
Share on other sites

Το Ιμον θέλει και το απαραίτητο HW για να παίξει. Στο δικό μου media pc έχω δοκιμάσει και XP και VISTA. Έχω λοιπόν καταλήξει πώς τα xp 32 είναι η καλύτερη επιλογή και αυτό απλά γιατί δεν είναι τόσο βαριά όσο τα vista.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις οτι θελει και το καταλληλο H/W? για κανε το πιο λιανα.. και οσο για τα xp, συμφωνοι, ειναι πιο ελαφρια. υποθετω οτι εννοεις τα media center edition. αλλα το ερωτημα ειναι τι απαιτησεις εχει το iMon για να δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

Το Ιμον θέλει και το απαραίτητο HW για να παίξει. Στο δικό μου media pc έχω δοκιμάσει και XP και VISTA. Έχω λοιπόν καταλήξει πώς τα xp 32 είναι η καλύτερη επιλογή και αυτό απλά γιατί δεν είναι τόσο βαριά όσο τα vista.

Λογικά ανα αφαιρέσεις τα πολλά φρου φρου δεν θα έχεις πρόβλημα με το δικό σου h/w

Απλά το imon πάει παρέα με συγκεκριμένα τηλεχειριστήρια και κάρτες tv/video. Από εκεί και πέρα το τηλεχειριστήριο μπορείς να το προγραμματίσεις και για tv βάζεις άλλο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.