Jump to content



Αγορά νέου κουτιού...


kopidi

Recommended Posts

Χαιρετώ την κοινότητα του thelab. Έπεσα κατα τύχη στο site στην αναζητηση μου για την αγορά νέου κουτιου...

Το παλιό μου κουτι το έχω από το 2002 και ντρέπομαι να σας αναφέρω χαρακτηριστικά! :shutup:

Έφτιαξα ενα κουτι αλλα θα ηθελα τα δικα σας σχολια και τις παρατηρησεις πριν προχωρησω στην αγορα του.

post-10549-1416073683,4962_thumb.jpg

Για τον νεο υπολογιστη δε θελω να προγραμματισω αναβαθμιση μεσα στα επομενα 3 χρονια.

Μου αρεσουν τα παιχνιδια αλλα δεν ειμαι πλεον power gamer! Ααα για οθόνη εχω μια samsung 22'' και αφηνω το pc ανοιχτο πολλες ωρες τη μερα... (καμια φορα και τη νυχτα!)

Σας ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο σας!

Link to comment
Share on other sites

Για κάρτα γραφικών θα σου πρότεινα να πάρεις την 4870, που έχει 20 ευρώ παραπάνω, γιατί απλά δεν συγκρίνεται με αυτήν που έχεις επιλέξει.

Και ίσως θα προτιμούσα έναν 4πύρινο αντί για 2 πύρινο

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τα σχολια.

@mandridis : Σκεφτομουν το διπύρηνο θεωρώντας πως στα ιδια χρηματα θα ειναι πολυ γρηγοροτερος απο τους αντιστοιχους τετραπυρηνους... Λες 4πυρηνο εε?

Στην καρτα γραφικων βλεπω συμφωνειτε ολοι οποτε θα σας εμπιστευτω :happy:

Το σκληρο τον επελαξα καθως ειχε 32 MB buffer. Μαλλον και εδω αδιαβαστος πιαστηκα αδιαβαστος συνεπως αλλαζει και αυτο!

Το 620αρι της Corsair ειναι προτιμοτερο απο το 650αρι της ιδιας εταιριας?

Τα υπολοιπα αφου δεν σχολιαστηκαν υποθετω οτι σιωπηλα συμφωνουμε... Ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Το 620αρι της Corsair ειναι προτιμοτερο απο το 650αρι της ιδιας εταιριας?

Η καλη σειρα της corsair ειναι η HX. Τα w θα σου φτασουν οποιο και να παρεις παντως, αν δε θες να δωσεις τα εξτρα λεφτα που θελει το 620. :)

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κάνεις overclock η μητρική και οι μνήμες είναι πεταμένα λεφτά. αν κάνεις overclock μπορείς να δεις και την dfi στα 130 ευρώ. μνήμες πάρε τις adata+ στα 59 ευρώ. ανεβαίνουν για το βασικό overclocking. στα υπόλοιπα συμφωνώ με τους από πάνω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.