Jump to content



Manual αυτοκινητου


morpheusgr

Recommended Posts

Καλησπερα, εχω ενα προβλημα με το αμαξι μου και ειπα μηπως μπορει να βοηθησει κανεις να βρω καποια λυση.

Εχω ενα Daewoo Matiz 800cc μοντελο 2003 (δε θελω σχολια φοιτητης ειμαι) και χρειαζομαι service manual και ηλεκτρολογικο οδηγο για το αυτοκινητο, δηλαδη σχεδια για ολα τα ηλεκτρολογικα και μηχανικα μερη του.

οποιος γνωριζει κατι ας μου πει, που μπορω να τα βρω, σε ποια σελιδα? η αν καποιος εχει κατι να το στειλει.

δε με ενδιαφερουν καταστηματα απο τα οποια μπορω να αγορασω κατι τετοιο, εχω βρει απο μονος μου πολλα, θελω αν υπαρχει καποια σελιδα/forum να τα κατεβασω

Link to comment
Share on other sites

τα εγχειριδια αυτοκινητων που δινονται στους μηχανικους και στις αντιπροσωπειες ειναι αυτο που ψαχνεις.

το θεμα ειναι οτι δεν βρισκονται ελευθερα αλλα μονο να τα αγορασεις.

so.....topic closed^^

Link to comment
Share on other sites

φιλε εχω δει σε διαφορες σελιδες τετοιου ειδους εγγραφα, και για αλλα μοντελα αλλα για το συγκεκριμενο οτι βρηκα ηταν σε γλωσες που δεν καταλαβαινω κυριως ρωσικα η κατι παρομοιο

Link to comment
Share on other sites

To πλήρες service manual του αυτοκινήτου μου πάντως, κοστολογείται 87Ε+ΦΠΑ απο τον κ. Νικ. Ι. Θεοχαράκη... Ειναι πολυ πιθανό να το βρείς και στο Αμαζον αλλα επίσης και σαν online pdf e-book κλπ φαση. Ψαξου λιγακι ;)

Link to comment
Share on other sites

και ποιος ειπε οτι ειναι νομιμα ανεβασμενα αυτα τα εγγραφα?

λογω του οτι εχω σοβαρο προβλημα και το χρειαζομαι το αμαξι καθημερινα δε με ενδιαφερει και πολυ αν ειναι νομιμα η οχι, αυτο να το σκεφτουν αυτοι που τα ανεβαζουν, εγω απλα ρωτησα αν ξερει κανεις που μπορω να τα βρω, αν το εχει ψαξει

Link to comment
Share on other sites

δε σου ζητησα να μου ανεβασεις κατι παρανομο, σε ρωτησα αν ξερεις κατι σχετικο και που μπορω να το βρω.

αν δεν μπορεις να το καταλαβεις απλα παρατα το θεμα και διαβασε κατι αλλο για να περασεις την ωρα σου, καποιοι ισως εχουν σοβαροτερα προβληματα απο το να σχολιαζουν το thread καποιου που ζηταει βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

το να σου πω τι ξερω και που μπορεις να το βρεις παλι παρανομο ειναι...........το ξερω οτι παιζω με τον πονο σου γιατι το αμαξι μπορει να το εχεις για εργαλειο αλλα αυτο δεν αναιρει οτι η ερωτηση σου ειναι εκτος κανονων.:big_boss:

Link to comment
Share on other sites

τελικα βρηκα ενα service manual για το αμαξι που να καταλαβαινω τι λεει! αν εχει κανεις καποιο προβλημα και το χρειαζεται κατι παρομοιο για το ιδιο μοντελο ας επικοινωνησει μαζι μου

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.