Jump to content



Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Με αυτά τα dlc, αν έχεις τερματίσει το παιχνίδι, τι ακριβώς γίνεται; Πρέπει να το ξεκινήσει από την αρχή το παιχνίδι;

Με αυτά τα dlc, αν δεν έχεις ξεκινησει το παιχνίδι, τι ακριβώς γίνεται; Πρέπει να περιμενεις να βγουνε ολα τα dlc και μετα να το ξεκινησεις; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να περίμενετε το φθινόπωρο για να πάρετε την έκδοση που θα κυκλοφορήσει με τα 5 dlc που θα έχουν βγει μέχρι τότε. :hehe:

Διαφορετικά νομίζω το δεύτερο ή το τρίτο dlc από αυτά που έχουν κυκλοφορήσει (δεν θυμάμαι ακριβώς) αλλάζει το τέλος και δεν τελειώνει το παιχνίδι. Απλά πρέπει να έχεις κρατήσει ένα save πριν το τερματισμό.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε το Point Lookout DLC;

Δεν το βλέπω πουθενά.

Όπου να 'ναι θα φανεί:dance3:

Κυκλοφόρησε το 1.6 patch, το οποίο στην ουσία προετοιμάζει το παιχνίδι να δεχθεί το Point Lookout.

http://fallout.bethsoft.com/eng/downloads/updates.html

Σε αυτό που λέει ο SLN, δεν έχει και πολύ άδικο. Πρόσφατα προχώρησα σε καθαρή εγκατάσταση, βάζοντας ολα τα DLC'S από την αρχή.

@nobig

το vault 112 απ' οσο ξέρω είναι mode. DLC δεν είναι σίγουρα, οπότε ψάξου από εκεί που θα το κατεβάσεις για να δεις τι γίνεται με τα save games.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τελικά το patch και πέταξα και το νέο DLC πάνω!

Αν και είμαι στην αρχή της συνέχειας ακόμα, έχει πολύ ατμόσφαιρα η νέα τοποθεσία, από την άλλοι οι εχθροί δεν πέφτουν και πολύ έυκολα και δεν φοράνε και τπτ της προκοπής. Αφού επιστράτευσα και το Gauss όπλο μου. Έλεος!

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνιδάκι αυτό έχει πολλά καλά στοιχεία, αλλά η κύρια ιστορία του τελειώνει πολύ εύκολα και γρήγορα. Από τότε το έχω παρατήσει...

Δε μου απάντησε κάποιος όμως, πλην των γκουρού της ειρωνείας, αν πρέπει να ξεκινήσεις το παιχνίδι από την αρχή για να παίξεις με τα dlc, ή αν είναι κάτι σαν αυτόνομα campaigns...

Link to comment
Share on other sites

Δε μου απάντησε κάποιος όμως, πλην των γκουρού της ειρωνείας, αν πρέπει να ξεκινήσεις το παιχνίδι από την αρχή για να παίξεις με τα dlc, ή αν είναι κάτι σαν αυτόνομα campaigns...

The Pitt+Operation anchorage+Point Lookout=μπορείς να τα παίξεις όποια στιγμή θέλεις. Θα πάρεις ενα radio message που θα σε ενημερώνει ότι οι καινούριες αποστολές είναι διαθέσιμες και παράλληλα θα προστεθούν τα marker's των quest's στο χάρτη σου.

Όπως σου είπα μπορείς να τα παίξεις όποια στιγμή θέλεις, αλλά καλό είναι να έχεις φτάσει το χαρακτήρα σου σε κάποιο υψηλό level, γιατί θα αντιμετωπίσεις δυσκολίες με το πλήθος και την αντοχή των αντιπάλων σου...

Βroken steel=πρέπει να ολοκληρώσεις την κυρίως ιστορία του παιχνιδιού. Στην ουσία το Broken Steel αρχίζει, εκεί που τελειώνει το main story (νομίζω ξυπνάς δυο εβδομάδες μετά).

Σε γενικές γραμμές δεν υπάρχει περιορισμός (πλην broken steel). Δεν είναι αυτόνομα campaign's παρά καινούρια quest's που προστίθενται στο παιχνίδι και είναι διαθέσιμα (παράλληλα με τα αρχικά quest's) ανα πάσα στιγμή.

Έτσι έχουν σε ''χοντρές γραμμές'' τα πράγματα. Προσωπικά παίζω σε εντελώς free roaming φάση το παιχνίδι, περιφερόμενος άσκοπα και αντιμετωπίζοντας τις προκλήσεις όποτε αυτές έρχονται, χωρίς κανένα πλάνο. Η wasteland είναι τεράστια και κρύβει εκπλήξεις στις ποιο απίθανες γωνίες της.

edit : έχω επίσης την εντύπωση ότι αν χρησιμοποιείς κάποιο mod, τα παραπάνω μπορεί να περιπλέκονται. Καλό είναι να διαβάσεις τι παίζει από εκεί που θα κατεβάσεις το mode.

To live επίσης έχει κάποιο ρόλο στην ιστορία, καθώς ως ενα σημείο διαχειρίζεται τα addons. Εγω παίζω με το live απενεργοποιημένο, offline, και όπως σου είπα αρκετά άναρχα.

Έγινε επεξεργασία από tamerlan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

The Pitt+Operation anchorage+Point Lookout=μπορείς να τα παίξεις όποια στιγμή θέλεις. Θα πάρεις ενα radio message που θα σε ενημερώνει ότι οι καινούριες αποστολές είναι διαθέσιμες και παράλληλα θα προστεθούν τα marker's των quest's στο χάρτη σου.

Όπως σου είπα μπορείς να τα παίξεις όποια στιγμή θέλεις, αλλά καλό είναι να έχεις φτάσει το χαρακτήρα σου σε κάποιο υψηλό level, γιατί θα αντιμετωπίσεις δυσκολίες με το πλήθος και την αντοχή των αντιπάλων σου...

Βroken steel=πρέπει να ολοκληρώσεις την κυρίως ιστορία του παιχνιδιού. Στην ουσία το Broken Steel αρχίζει, εκεί που τελειώνει το main story (νομίζω ξυπνάς δυο εβδομάδες μετά).

Σε γενικές γραμμές δεν υπάρχει περιορισμός (πλην broken steel). Δεν είναι αυτόνομα campaign's παρά καινούρια quest's που προστίθενται στο παιχνίδι και είναι διαθέσιμα (παράλληλα με τα αρχικά quest's) ανα πάσα στιγμή.

Έτσι έχουν σε ''χοντρές γραμμές'' τα πράγματα. Προσωπικά παίζω σε εντελώς free roaming φάση το παιχνίδι, περιφερόμενος άσκοπα και αντιμετωπίζοντας τις προκλήσεις όποτε αυτές έρχονται, χωρίς κανένα πλάνο. Η wasteland είναι τεράστια και κρύβει εκπλήξεις στις ποιο απίθανες γωνίες της.

edit : έχω επίσης την εντύπωση ότι αν χρησιμοποιείς κάποιο mod, τα παραπάνω μπορεί να περιπλέκονται. Καλό είναι να διαβάσεις τι παίζει από εκεί που θα κατεβάσεις το mode.

To live επίσης έχει κάποιο ρόλο στην ιστορία, καθώς ως ενα σημείο διαχειρίζεται τα addons. Εγω παίζω με το live απενεργοποιημένο, offline, και όπως σου είπα αρκετά άναρχα.

Απλά στο τέλος του campaign, ο δικός μου χαρακτήρας ψόφησε, οπότε θα ήταν λίγο άκυρο το broken steel:happy:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση :)

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας ποιο απο τα patch ειναι πιο ενδιαφερον; Για να μην τα εγκαθιστω ολα νομιζω εχουν βγει 3-4;

Aν όντως μιλάς για patch τότε δεν υπάρχεις ενδιαφέρον.Το τελευταίο περνάς που είναι και το πιο ενημερωμένο με fix κτλπ.

Τώρα αν εννοείς τα DLC το καθένα έχει τελείως διαφορετικό concept...Οπότε πάρτα με τη σειρά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω να σε καλα...Μετα απο ψαξιμο καλυτερο μου φανηκε αυτο που κινεισαι σε μια λιμνοθαλασσα πρεπει να ειναι το τελευταιο που βγηκε πριν καμια 15αρια μερες...:pleasantry:

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το παιχνίδι ακόμα...στα mods έχει την ίδια φιλοσοφία με το Oblivion (το οποίο vanilia δεν το έπαιξα ποτέ..το άλλαξα εντελώς με τα Mods :devil:) ....Κατέβασα από το fileplanet το Fallout 3 Mod Pack v3, το οποίο παρεπιπτόντως είναι και 4,5GB!!!! Εκεί περιέχει έναν σκασμό από mods... Όποιος έχει ασχοληθεί με αυτά (περιμένω ReaperX, Arxagellos, JC και άλλους) ποια πιστεύεται ότι είναι must;;;

Στο κορυφαίο www.fallout3nexus.com (όπως υπάρχει το κορυφαίο www.tesnexus.com για το oblivion) έχει βέβαια τα top50...αλλα πείτε τα δικά σας....Thanx

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.