Jump to content



Recommended Posts

Απλά στο τέλος του campaign, ο δικός μου χαρακτήρας ψόφησε, οπότε θα ήταν λίγο άκυρο το broken steel:happy:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση :)

Μη σκάς, ουσιαστικά ψόφησε γιατί δεν είχες το DLC πάνω.

Ουσιαστικά το τελευταίο save που έχεις είναι πριν μπείς στο θαλαμο της ραδιενέργειας.

Με το που το βάλεις πάνω, και μπεις στο θάλαμο τελειώνει το quest, δείχνει το video τελους όπως το ξέρεις αλλα μετά ξαναξυπνάς στο ιατρείο του brotherhood.Εκτός από αυτό το dlc ανεβάζει το level cap και έχεις και νέα perks.

Εχει και μερικά φοβερά όπλα όπως το Heavy Incinerator και το Tesla Cannon.

Έγινε επεξεργασία από mpapad
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Info και screenshots από το 5ο και τελευταίο DLC: Mothership Zeta

mz_01B.jpg

mz_02B.jpg

mz_03B.jpg

Story:

A strange Alien signal is being broadcast throughout the Capital Wasteland, originating from a crashed UFO. Is it a distress call, or something far more sinister? That question is answered when you find yourself beamed aboard an enormous Alien spacecraft, with only one alternative – to fight your way to the bridge of the ship and secure your escape.

Key Features:

* Find and exploit new and destructive alien technology, like the Alien Atomizer and Drone Cannon.

* Explore the vast Mothership and learn the secrets of the Aliens’ master plan.

* Thwart the Aliens’ attempt to stop your escape, and take over the Alien ship before it wreaks havoc on the unsuspecting Earth below.

* Fight against the Alien Invaders, their robot drones, and turn their own horrible experiments against them.

* Ally yourself with an unexpected array of characters, both from the Capital Wasteland and from Earth ’s past.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το 1.7 patch διαθέσιμο μεσω του Windows live προς το παρών, ετοιμάζει το παιχνίδι για το επερχόμενο Mothership Zeta.

http://www.bethsoft.com/bgsforums/index.php?showtopic=1020552

With the upcoming release of Mothership Zeta, we have a new update (version 1.7) for the game. This update is PC only. Xbox 360 users will continue to use the 1.5 update.Here are the release notes:

New Features

  • New achievements for Mothership Zeta.

To download the update, start up Fallout 3 in Games for Windows LIVE. We'll have the update on the Fallout 3 official site soon.

Ερχεται:banging:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To know us better:thank_you2:

Αυτό που λέμε : ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ

http://i27.tinypic.com/jsj7f4.jpg

Ετοιμοπόλεμος

http://i27.tinypic.com/2yl63b7.jpg

Με ένδυμα περιπάτου

http://i32.tinypic.com/2pq04kk.jpg

ΥΓ : Το point lookout, έπρεπε να λέγεται point παλουκ-οut. Το 90% της παραμονής μου στο νησί ψυχορραγώ. Τι είναι αυτό το πράμα..

Έγινε επεξεργασία από tamerlan
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τους παλιότερους…

Ο χρόνος είναι παράμετρος που επηρεάζει την εξέλιξη του σεναρίου;

Για παράδειγμα, το αν θα «κοιμηθώ» μία ή πέντε ωρίτσες, αλλάζει το τι θα βρω μπροστά μου ή αν θα το βρώ;

Μιλώντας για χρόνο & ύπνο, εχτές που το πρωτοέπαιξα έκατσα μπροστά στην οθόνη από τις 7 το απόγευμα ως τις 2 το βράδυ (σηκώθηκα μόνο για νερό και για να κλείσω τον θερμοσίφωνα που έμεινε ανοιχτός 2 ώρες…).

Έχω να το πάθω από τότε με την Amiga αυτό…

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το ιδανικό ξεκίνιμα ειναι η εγκατάσταση του fallout και του 1.7 pach και μαζί με τα 4 DLC και να ξεκινισετε από την αρχή το game, ετσι το gmameplay ειναι ασύγκρητα καλύτερο, μόλις τελειόσετε το game και τα 4 DLC ενεργοποιήστε το 5το DLC ( mothership zelda ) , που εχει τελείος διαφορετικό στύλ.:flex:

:rip: Ασχετο αλλά θα ήθελα αν καποιος ξερει να μου πεί αν υπαρχει καποιο MOD για On the game character customization <<< το μονο που βήκα πρός το παρόν ειναι το ρομπότ στο house που αλάζει μόνο το hear style :banging:

Link to comment
Share on other sites

Και μια άλλη ερώτηση, εγω δεν έχω βάλει ξκανένα DLC και έχω φτάσει περίπου στα 3/4 αν νομίζω καλά του παιχνιδιού. ΤΙ κάνω τώρα; Βάζω DLC και ξεκινάω απο αρχή ή δεν θα χάσω τίποτα αν τελειώσω το παιχνίδι και μετά βάλω τα DLC?

Αν βάλω τα DLC απο την αρχή το παιχνίδι σε σχέση με το κανονικό αλλάζουν τα σενάρια;

Link to comment
Share on other sites

Θεορητικά δέν αλάζει τίποτα και μπορείς να το κάνεις, πρακτικά ομώς με τα νέα όπλα και στολές που έχεις παρει απο τα expansion το gameplay είναι τελείως διαφορετικό ( π.χ εχω πέρει μιά στολή που στό stelth mode σε κάνει τελέιος αόρατο. και τα main όπλα μου ακομα και το 357 και το soutgun :triniti:έχουνε διόπτρα ,Mini Nuke^^ κ.τ.λ )

Παρεπιπτόντως σε αυτό το παιχνίδι όποτε κάνετε levelup κάνουν αμέσως levelup και οι αντίπαλοι σας :rip:

Έγινε επεξεργασία από powerwebofficexp
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους.

To αγορασα για τα χριστουγεννα και απο χθες ολο βλαστημαω χρονιαρες μερες ...

Σε vista64 με το που παταω new game, με πεταει στο desktop με error ...

Κανενα τιπ για το πως θα μπορεσω να το κανω να δουλεψει θα εκτιμηθει...

Παρεμπιπτοντως ξηλωσα εντελως το ffdshow που διαβασα σε ενα ποστ οτι μπορει να δημιουργει προβλημα, αλλα καμια αλλαγη ...

παω να σκασω ... :(

Υ.Γ. Το εχει δουλεψει κανεις σε win7 64bit;

Έγινε επεξεργασία από javaneze:
Link to comment
Share on other sites

Patches ολα κομπλέ να υποθέσω ;

Για δες εδω φίλε μου

Figured out how to get it going and it kind of sucks. I had to go to properties on the exe and find the compatibility tab. In there is an option to run in privileged administrative mode. Checking that makes the game work fine.

Whats sucky is that that option is grayed out unless UAC is enabled. So now I have to run my PC with UAC on. mad.gif

Πάντως από τη στιγμή που το έχεις αγοράσει, στείλε και ενα e-mail στη bethesda, αν συνεχίσεις να έχεις πρόβλημα. Είναι υποχρεωμένοι να σου παρέχουν support.
Link to comment
Share on other sites

Eχω περασει το 1.7 που ειναι το τελευταιο...

Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι μετα την εγκατασταση στα vista64 το παιχνιδι δεν μου δημιουργει shortcuts ουτε στο start menu ουτε στο desktop. Aυτο σε κατι στραβο πρεπει να μεταφραζεται ...

Σε ευχαριστω για το quote αλλα δεν μπορω να βρω πουθενα compatibility options στο fallout3.exe ...

post-11813-1416074254,8357_thumb.jpg

post-11813-1416074254,8706_thumb.jpg

post-11813-1416074254,887_thumb.jpg

post-11813-1416074254,8988_thumb.jpg

post-11813-1416074254,9111_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες, το πιάσαμε και εμείς πριν από μια εβδομάδα. Ως τώρα ολοκλήρωσα το πρώτο DLC, και είμαι στο main story τώρα (αν και λύνω προς το παρόν το Wasteland Survival Guide)...:flower:

Πολύ καλό immersion δίνει το παιχνίδι, αν και μου λείπει το στυλ παιχνιδιού στο FA2. Για να δούμε....

ps: Chinese stealth armor + silent running FTW, τους έχω ταράξει στα sneak critical...XD

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.