Jump to content



Πολυμηχάνημα διπλής όψης & ασύρματο


Recommended Posts

Τα πολυμηχανήματα της HP δεν έχουν σκανάρισμα/αντιγραφή διπλής όψης από ότι έχω δει, ενώ της canon δεν είναι γενικώς ασύρματα.

Γνωρίζετε κάποιο το οποίο να συνδυάζει αυτά τα δύο και να μην ξεφεύγει στην τιμή...;

Link to comment
Share on other sites

Με ενσωματωμένο μηχανισμο εκτύπωσης διπλής όψης, έχω βάλει στο μάτι το HP Officejet 6410...έχει περίπου 190€...

Υπάρχουν προαιρετικοί μηχανισμοί (π.χ. αυτός) και για κάποια άλλα πολυμηχανήματα, με ενδεικτική τιμή από 42€, οπότε βάσει της λίστας συμβατότητας μπορείς να επιλέξεις κάποιο φθηνότερο και να προσθέσεις τον μηχανισμό...Μπορεί και να μην συμφέρει, όμως...

Για σκανάρισμα 2πλής όψης δεν γνωρίζω...

Για Canon δεν γνωρίζω θα χρειαστεί να περιμένεις για τo επόμενο reply...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ felix.

Τον 6410 έχω εντοπίσει κι εγώ για πολυμηχάνημα χωρίς σάρωση διπλής όψης.

Σκέφτομαι όμως μήπως πάρω έναν canon και τον συνδέσω σε ασύρματο ρούτερ μέσω ethernet ώστε να σαρώνω/τυπώνω έτσι ασύρματα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον Cannon MP610 (χωρίς fax). Νομίζω ένα μοντέλο παραπάνω έχει και δικτυακά μοντέλα αλλά δεν θυμάμαι για ασύρματα.

Ο MP610 είναι διπλής όψης και αν θέλεις να τυπώνεις photos τα "φωτογραφικά" πολυμηχανήματα της Cannon τα σπάνε. Αν δεν θα τυπώνεις photos παίζεις και με HP.

Link to comment
Share on other sites

πως ακριβώς θα σαρώνεις ασύρματα?

Μαζί με το Scanner σου δίνουν προσφορά και έναν τηλεκατευθυνόμενο διακοσμητικό νάνο (σαν αυτούς που έβαζαν στους κήπους) για να σου βάζει τα έγγραφα στην επιφάνεια σάρωσης...:upside:

Θα συμφωνήσω με τον neuromancer για την ποιότητα των Canon...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.