Jump to content



Οι καλύτερες μας ψηφιακές φωτογραφίες


Recommended Posts

...προσωπικά το βλέπω "ψεύτικο" και αναληθοφανές.

Ανήκει στο Concept που λες πιο πάνω και ταιριάζει super. Το ίδιο και ο "θόρυβος" που λες. Όσο για τις ατέλειες, έχεις δίκιο, είναι το πρώτο save αυτό πριν από κάποιες τελειοποιήσεις που έγιναν.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply

^^ dubber ο "αθόρυβος"

πραγματικά εσύ τι θεωρείς θόρυβο?

και γιατί δεν δέχεσαι καμία κριτική για τις φωτό σου?

γούστα είναι αυτά δε λέω αλλα μην αρπάζεσαι ρε παιδί μου....

επίσης ο καθένας κρίνεται από ό,τι ανεβάζει όχι το άλλο το καλό που κρατάει σπίτι του η του προέκυψε μετά το postάρισμα

έτσι δεν είναι?

το παθαίνω και εγώ πολλέ φορές

τις βλέπω τέλειες

και μετά απο δυο μέρες ξανά nef και βγάζω κάτι τελείως διαφορετικό....

εντελλώς φιλικά έτσι?:flower:

Link to comment
Share on other sites

Τι έγραψα που σε ξένισε? Ο θόρυβος που αναφέρει ο Άγγελος είναι τεχνητός, επιτηδευμένος, ανήκει στο Concept όπως πάλι ο Άγγελος ανέφερε. Τι άλλο έγραψα που σε ενόχλησε και σε οδήγησε στο συμπέρασμα ότι δεν δέχομαι κριτική?

edit: Και στην τελική βρε Λευτέρη, εγώ ανεβάζω φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου θυμίζει ταινία του Frank Miller και μου αρέσει πολύ σαν concept. Δεν έχει στόχο να είναι ρεαλιστικό. Παρόλα αυτά δεν καταλαβαίνω το λόγο ύπαρξης του blur στο αριστερό μέρος της εικόνας και τους... κόκκους (?) στην πρύμνη του πλοίο.

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο οτι εγώ δεν ανεβάζω φωτό,

δε μου άρεσε η απόσχιση των thread σε πειραματικές και καλύτερες

αυτόματα με κάνει προφέσορα και πρέπει να διαλέξω ήταν πειραματική ή όχι η φωτό μου?

έχω ανεβάσει/εκτεθεί σε πολλά σημεία

και έχω κατεβάσει επίσης....

περί ορέξεως κολοκυθόπιτα

στο θέμα της κριτικής

δεν έχε νόημα να αναλωνόμαστε σε επισημάνσεις έχεις 3 κόκους σκόνη όχι εγώ έχω 4

αντίθετα παραθέτοντας μια φωτογραφία σαν ολότητα θα μπορούσα να δεχθώ οτιδήποτε έχεις να της καταλογίσεις

αν και εσύ δεχόσουνα τις ανάλογες κριτικές

κανείς δεν ήθελε να σου θίξει τα εργαλεία(φαντάζομαι) ούτε εσένα ως προσωπικότητα.

προσωπικά πιστεύω πως στην προσπάθεια να προσεγγίσεις την τέχνη

απομακρύνθηκες από αυτή και χάθηκες σε άχρηστους σε υπερεξειδικευμένους όρους

εδώ κολλάει το δεν είναι θόρυβος είναι grain

κατά τα άλλα μπαίνει και ο υποκειμενικός παράγοντας της τέχνης ε?

έτσι δεν είναι?

υποθέτω ,επειδή αυτή είναι και η προσωπική μου γνώμη, πως όσοι εναντιώθηκαν στην HDR version

της φωτό σου το έκαναν γιατί δεν έπεισε το αποτέλεσμα

είχες κάτι στο μυαλό σου που ανγκάζεσαι εκ των υστέρων να εξηγείς και να υποστηρίζεις.

για μένα λοιπόν αυτή ήταν μια αποτυχημένη προσπάθεια.

όχι τεχνικά αλλά εικαστικά.

και ποιος είμαι εγώ,που κρίνω?

ενώ που δεν ανεβάζω??? αυτό εννοείς?

λέει πουθενά πως θα πρέπει να ανεβάζω πριν σχολιάσω?

η σε έθιξα κάπως?

απλά επισήμανα πως την καλοπροαίρετικη κριτική των υπόλοιπων "άσχετων" και άσχετων μελών του λάμπη

δεν την καλοδέχεσαι

και για μένα οι απαντήσεις σου είναι απαντήσεις αυθεντίας και εριστικές.

ζητάω συγνώμη εκ των προτέρων για όσα είπα/έγραψα

στην τελική δε...

εσύ επέλεξες να ανεβάσεις φωτό, δέξου και το σχολιασμό

σκοπός της μη αρχικής απάντησης ήταν να γλιτώσω από σχόλια του τύπου "τα προσωπικά σας με π.μ. "

δεν έχω τίποτα προσωπικό με κανέναν σας έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου θυμίζει ταινία του Frank Miller και μου αρέσει πολύ σαν concept. Δεν έχει στόχο να είναι ρεαλιστικό.

:jester: Κάπως έτσι το είχα στο μυαλό μου, χαίρομαι που σου περνάει σαν εικόνα.

Παρόλα αυτά δεν καταλαβαίνω το λόγο ύπαρξης του blur στο αριστερό μέρος της εικόνας και τους... κόκκους (?) στην πρύμνη του πλοίο.

To blur δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο λόγο ύπαρξης αριστερά. Στην πραγματικότητα αν έπρεπε να φαίνεται σωστό προοπτικά δεν θα έπρεπε να υπάρχει, ξεκίνησα να σβήνω όμως από το 2ο layer και έμεινα εκεί που άρεσε στο μάτι μου. Στη τελική, είπαμε, στόχος δεν είναι το αληθοφανές :)

Όσο για τον κόκκο, στα μάτια μου, προσθέτει κάτι στο υπόλοιπο σκηνικό, είπαμε, και πάλι γούστα :pleasantry:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λίγο ακόμα και θα ήταν για cart postal.. :)

Όμορφο θέμα, με χαλάει λίγο το σβήσιμο αριστερά από το φωτισμό αλλά αν είχε τη γραμμή του κανονικά, θα ήταν πολύ διαφορετική θεματικά ίσως.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.