Jump to content



Seagate Barracuda 500GB άλλο ένα πρόβλημα...


Mama Africa

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα.

Είμαι και γω άλλος ένας άτυχος κάτοχος του παραπάνω δίσκου χωρίς να ξεφύγω από την κακή μου τύχη..

Ξαφνικά δεν μπαινει στο λειτουργικο..μετα απο πολλες δοκιμες παιρνω τον δισκο και τον βαζω στο αλλο πισι μπας

και σωσω τα αρχεια μου..

Δυστυχως τπτ..ηταν λεει unformated.."Bad sector" ελεγε νομιζω στις ιδιοτητες..:suicide2:

Επίσης ενω του ειχα δημιουργησει απο την αρχη 2 παρτιτιονσ το ενα ειχε χαθει..(αυτο των δεδομενων)

Λεω οκ δεν παει στο δ...λο τΑ εχασα που τα εχασα τωρα ας τον κανω format..

βαζω τα greek XP και μετα βαζω το SP2..κολλαει ομως και δεν μπαινει το SP2..

παω να τον ξανακανω φορματ μπας και γινει αυτην την φορα...ελα ομως που οχι μονο δεν γινεται αλλα

πολυ πιο νωρις..δεν μπορει να εγκαταστησει ουτε τα XP τωρα..

Τι γινεται τωρα???RMA??την ανοιξη τον ειχα παρει τον δισκο..

καμια ιδεα?:help::help:

***να σημειωσω οτι η θερμοκρασια του δισκου ηταν κατι παραπανω απο χαμηλη..την ανοιξη κοντα στους 25-26 και το καλοκαιρι 29-31..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply

ειναι θεμα τυχης τελικα το αν δε σου χαλασει συντομα ο σκληρος.Παντως οι συγκεκριμενοι παρουσιασαν προβληματα.Επιτελους ας παψουν οι εταιρειες να ευτελιζουν τα προιοντα τους.Ας επενδυσουν στην αξιοπιστια και ας σταματησουν να παιζουν με τη νοημοσυνη μας...

Link to comment
Share on other sites

same prob και σε εμενα. Ξαφνικα μετα απο restart που εκανα δεν μπορει να μπουταρι το πισι αν ειναι αφτος ο δισκος επανο.ακομα και στο bios δισκολευετε να μπει. το δοκιμασα σε 3 διαφορετικα pc και παλι τα ιδια. και δεν εχει και λειτουργικο μεσα.ουτε 1 μηνα δεν προλαβε να κλισει.

Link to comment
Share on other sites

φιλε Blade_gld πασχουμε απο την ιδια ασθενεια..

οταν λες δεν τον βλεπει τι ακριβως εννοεις?γιατι εμενα τον εβλεπε αλλα ηταν νεκρος..

τωρα περασα βιστα 32bit..

Ετρεξα τα διαγνωστικα Seatools και μου εβγαλε στο test "Short drive self test" αποτυχια...

Οποτε παει για RMA μαλλον..

Link to comment
Share on other sites

παιδες συγνωμη για το πρηξιμο αλλα αν μπορει καποιος ας μου πει πληροφοριες για σωστο RMA..

δεν εχω ξανακανει και δεν θελω να μεινω με αυτον τον δισκο..

Αρκει να τους πω οτι δεν βγαζει τα τεστ απο το seatools??

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι ξέρω πρέπει να τους το αφήσεις να στο ελέγξουν και μετά αν βρουν αυτοί πρόβλημα τότε γίνετε RMA και φυσικά να είναι το αντικείμενο εντός εγγύησης...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.