Jump to content



Bάψιμο σε noctua


Stolis

Recommended Posts

Το έχει δοκιμάσει κανείς? Προσωπικά έχω τη NF-P12 και με ξενερώνει απίστευτα το πεθαμανατζί χρώμα του περιβλήματός της. Λέω να το βάψω μαύρο αλλά ακόμα δεν είμαι σίγουρος με τι είδους χρώμα. (εννοείται πως δε θα πειράξω τα fins!!):o

Link to comment
Share on other sites

ολοι οι ανεμιστηρες λυνονται σε πλαισιο και φτερωτη

το μοτερ μονωνεται

και βαφεις κανονικα με χρωματα μοντελισμου (ακρυλικα και σμαλτου κανουν μια χαρα)

γνωμη μου ειναι οτι δεν αξιζει τον κοπο

εκτος και εαν θες να ταιριαξεις χρωματικα ενα φαν με ενα συγκεκριμενo mod

διαφορετικα απλα παρε ενα εξτρα fan αλλης εταιρειας και καθαρισες

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που δοκιμαστικα εβγαλα και επιχειρησα να βαψω την φτερωτη ενος φαν...

απετυχα.

η μπογια δεν απλωθηκε ..σαν να μην εκατσε καθολου..

το σπρει ηταν colorworks και δν δοκιμασα να περασω πρωτα ασταρι.

Link to comment
Share on other sites

Κοπρίτη χαίρομαι που χώθηκες στη συζήτηση!! Λέω να χρησιμοποιήσω ένα μαύρο της ΤΑΜΙΥΑ. Όσο για το αν αξίζει, το antec12 είναι ήδη βαμμένο μαύρο μέσα , η TRUE black....black και ξαφνικά σκάνε ξεκάρφωτες οι noct!!! + τη χαρά της δημιουργίας, την οποία σίγουρα την ξες καλύτερα από μένα άρα φαντάζομαι καταλαβαίνεις..

oxide και δεν ξαναδοκίμασες???

Link to comment
Share on other sites

Κοπρίτη χαίρομαι που χώθηκες στη συζήτηση!! Λέω να χρησιμοποιήσω ένα μαύρο της ΤΑΜΙΥΑ. Όσο για το αν αξίζει, το antec12 είναι ήδη βαμμένο μαύρο μέσα , η TRUE black....black και ξαφνικά σκάνε ξεκάρφωτες οι noct!!! + τη χαρά της δημιουργίας, την οποία σίγουρα την ξες καλύτερα από μένα άρα φαντάζομαι καταλαβαίνεις..

oxide και δεν ξαναδοκίμασες???

σ'αυτην την περιπτωση προχωρα

απλα εχε υποψιν οτι ενα ελαφρυ τριψιματακι θα βοηθησει την προσφυση του χρωματος

και ενα τελικο βερνικι θα το ασφαλισει

αν λες τα ακρυλικα της ΤΑΜΙΥΑ

τοτε μαλλον θα προτιμουσα κατι σε enamel (humbrol, Gunze κτλ)

μεγαλυτερη αντοχη και καλυπτικοτητα

προσεξε οταν θα λυσεις τη φτερωτη

οποιαδηποτε τσιμουχα και δαχτυλιδι ασφαλισης εχει ο πυρος του μοτερ

και φυσικα να το μονωσεις καλα ωστε να μην μπει χρωμα και σκονη στην εσωτερικη πλευρα

παντως σου ξαναλεω

imho, αξιζει τον κοπο αμα ειναι να κανεις κατι διαφορετικο (περιεργο χρωμα, συνδυασμο, φθορες κτλ)

αμα ειναι απλα να το βαψεις μαυρο, αγορασε ενα αλλο και καθαρισες

good luck οτι κι αν αποφασισεις

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.