Jump to content



Αναγνώριση σκληρών δίσκων μετά από εγκατάσταση vista


stelmaras

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Χθες έκανα εγκατάσταση των vista στον 1 σκληρό δίσκο από τους 5 που έχω. Κατα την διάρκεια της εγκατάστασης οι 4 ήταν εκτός ρεύματος, για να μην κάνω κατά λάθος αλλού την εγκατάσταση. Σήμερα έβαλα τα βύσματα του ρεύματος και βλέπει τους 2 και όλα μια χαρά, αλλά οι άλλοι 2 στην διαχείρηση σκληρών δίσκων γράφουν στο κουτάκι: Δισκος 0 , Δυναμικός , μη εγκυρο και ο άλλος :Δισκος 3 , Δυναμικός , μη εγκυρο. Ο σκληρός που έχει τα vista γράφει Δισκος 4, Βασικός 69,25Gb, με συνδεση. Το πρόβλημα ή η γκαντεμια είναι οτι οι σκληροί που δεν φαίνονται έχουν και τα αρχεία που θέλω. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει τι συμβαίνει και πως λυνεται αυτό το πρόβλημα χωρίς να χαθούν τα αρχεία;

Link to comment
Share on other sites

Θα κοιτάξω το απόγευμα αν τελικά τα κατάφερα. Έβαλα ξανα ultimate και είδε τους σκληρούς και μετέφερα τα αρχεία σε 1 εξωτερικό και στον basic που έβλεπε κανονικά. Μετά μέσα από το manage των σκληρών τους μετέτρεψα σε basic. Πιστεύω το απόγευμα που θα ξαναβάλω τα home premium δεν θα έχω πλέον πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

για κάντο πιο λιανα λίγο αυτό κάποιος...

τι είναι ο dynamic δίσκος και τι περιορισμός υπάρχει σε home vista?

Λίγο άσχετες οι ερωτήσεις σου με το θέμα, αλλά θα απαντήσω :p

Αν έχεις και άλλες απορίες επί τούτου, νέο θέμα περικαλώ.

Dynamic disks and volumes

http://support.microsoft.com/kb/232463,

Dynamic discs are only supported for Windows Vista Business and Windows Vista Enterprise and Ultimate, not supported for Windows Vista Home Basic and Windows Vista Home Premium.
Link to comment
Share on other sites

Θα κοιτάξω το απόγευμα αν τελικά τα κατάφερα. Έβαλα ξανα ultimate και είδε τους σκληρούς και μετέφερα τα αρχεία σε 1 εξωτερικό και στον basic που έβλεπε κανονικά. Μετά μέσα από το manage των σκληρών τους μετέτρεψα σε basic. Πιστεύω το απόγευμα που θα ξαναβάλω τα home premium δεν θα έχω πλέον πρόβλημα.

Ολα οκ. Ολοι οι δίσκοι αναγνωρίστηκαν πλέον

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.