Jump to content



H GΤΧ2xx σειρα νικαει το 4870 1GB με τα καινουργια 180.48


Vasot

Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Έχετε ακούσει για τους 8.12 της Ati που είπαν ότι θα κυκλοφορήσουν στις 12 /12? Μην βιάζεστε...Μπορεί να κάνει και η ati τέτοια κόλπα....4870 χ2 με 8.10 @3dmark06 περίπου 19600.Με 8.11 20200 περίπου... Εγώ λέω να περιμένουμε απάντηση....

Link to comment
Share on other sites

H φάση είναι πως αν συνεχιστεί η όλη κατάσταση έτσι, η nvidia θα παρασύρει εντελώς στο ρυθμό της την ΑΤΙ...Καθε 3 και λίγο νέους drivers θα αρχίσει να βγάζει και αυτη....

Link to comment
Share on other sites

H φάση είναι πως αν συνεχιστεί η όλη κατάσταση έτσι, η nvidia θα παρασύρει εντελώς στο ρυθμό της την ΑΤΙ...Καθε 3 και λίγο νέους drivers θα αρχίσει να βγάζει και αυτη....

εχω ati από τον αύγουστο και κάθε μήνα έχω παρατηρήσει ότι βγάζει καινούργιους drivers....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η ΑΤΙ ίσως να μην υπερνικάει την GTXxxx, άλλα επειδή πάντα θα πρέπει να βάζουμε και τον παράγοντα κόστος ναι η ΑΤΙ είναι πιο μπροστά, γιατί η nvidia είναι πανάκριβες....

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά όταν είχαν βγει οι 9700 pro της Ati, η Nvidia είχε κάνει κάτι παρόμοιο (επειδή οι FX τον έπιναν γόννα), μόνο που είχε ρίξει κατακόρυφα την ποιότητα απεικονίσης. Ξέρουμε αν ισχύει το ίδιο και τώρα? (Δεν είδα καμία νύξη απο τα sites)

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΝΑΦΟΡΑ εαν στα Sites που έκαναν τα BENCH έχουν χρησιμοποιήσει το νέο HOTFIX της ΑΤΙ για το Χ58 chipset .... :sarcastic:

Μήπως βιάζονται κάποιοι να βγάλουν συμπεράσματα χωρίς να κάνουν χρήση έτοιμων drivers για X58 Chipset ? :whip:

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά όταν είχαν βγει οι 9700 pro της Ati, η Nvidia είχε κάνει κάτι παρόμοιο (επειδή οι FX τον έπιναν γόννα), μόνο που είχε ρίξει κατακόρυφα την ποιότητα απεικονίσης. Ξέρουμε αν ισχύει το ίδιο και τώρα? (Δεν είδα καμία νύξη απο τα sites)

απο guru3d //νεο COD.

qeqeuj7.jpg

εμενα προσωπικα μ αρεσει πιο πολυ η απεικονιση της ATI.

Link to comment
Share on other sites

Μα παντα ηταν πιο ξεθωριασμενη της NVIDIA ! Περσι με τις τοσες αλλαγες σε καρτες που εκανα το ειχα καταλαβει και το ειχα πει , η εικονα της ΑΤΙ ειναι καλυτερη!

Link to comment
Share on other sites

το έχω σημειώσαε ικαι εγώ ότι η ΑΤΙ έχει διαφορά στην ποιότητα της εικόνας, φοβάμαι ότι τώρα θα γίνει ακόμα μεγαλύτερη η διαφορά. θα περιμένω μέχρι να τους περάσω στα μηχανάκια...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.