Jump to content



Καλούλι πολυμηχάνημα?


Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

To πιατάκι είναι διπλό. Ανοίγει πρώτα τμήμα της πλευράς του εκτυπωτή και μετά αν θες ανοίγεις και ενα μικρότερο (κρατάει καλύτερα ΠΟΛΛΑ εκτυπωμένα φύλλα - προσωπικά δεν το ανοίγω). Με το βασικό άνοιγμα λοιπόν, πιάνει 45-46cm. Αν ανοίξεις και το μικρό παει κάπου στα ~50cm.

Link to comment
Share on other sites

Υπόψη ότι μιλάω για τον ΜP610 Dimensions (W x D x H) 450 x 389 x 188mm

Οι 620 και 630 είναι στα: Dimensions (W x D x H): 450×368×176mm

Άρα υπολόγισε ~2 cm λιγότερο στα νούμερα που σου είπα για το βάθος (D).

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πηγαίνετε στη σελίδα του κατασκευαστή και δείτε διαστάσεις. Υπολογίστε και λίγο ακόμα για καλώδια από πίσω και ΟΚ, τέλος.

Μη τρελένετε αυτούς που τα έχουν πάρει, τόσο feedback έχουν δώσει ήδη ;)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν μου δώσεις την IP σου μπορώ να στείλω για εκτύπωση ?

Θεωρητικά ναι. Στην πράξη πρέπει να έχω ανοιχτή τον πόρτα στο router.

Μήπως να ηρεμούσαμε με το ποιος το έχει πιο μεγάλο; το πολυμηχάνημα.

Δεν τις μετράμε ρε, προσπαθούμε να βοηθήσουμε τον άνθρωπο στην επιλογή του.

(αν και ζήτησε μέτρηση και από ότ,ι φαίνεται, δεν τον ενδιαφέρει το μέγεθος :p)

Link to comment
Share on other sites

Θα στο δώσει ο Internet :hehe:

Ναι αλλα εγω θελω με ανοικτο το πορτακι.

Αυτο δεν το δινει το Internet.

To προβλημα ειναι οτι το ραφακι ειναι μονο 30 ποντους γιαυτο ψαχνω το μικροτερο σε βαθος.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά ναι. Στην πράξη πρέπει να έχω ανοιχτή τον πόρτα στο router.

Δεν τις μετράμε ρε, προσπαθούμε να βοηθήσουμε τον άνθρωπο στην επιλογή του.

(αν και ζήτησε μέτρηση και από ότ,ι φαίνεται, δεν τον ενδιαφέρει το μέγεθος :p)

Με ενδιαφερει το ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ μεγεθος :happy2:

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια είναι πάνω κάτω. Αν θες ακρίβεια, θα σου απαντήσω το βράδυ. Το Canon απλά είναι πολύ χοντροκομμένο γενικά, αλλά σε βάθος, δεν νομίζω ότι έχει διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Aπό το Σάββατο είμαι πλέον ευτυχής κάτοχος του Epson PX800FW....απλά κ α τ α π λ η κ τ ι κ ή ποιότητα.....δεν ειχα αγορασει ομως φωτογραφικά χαρτιά εκτύπωσης και τα δείγματα τελείωσαν αμέσως

Ερωτήσεις

1) τα φωτογραφικά χαρτιά μικρότερα από Α4 τοποθετούνται στην μικρή θήκη με την πλευρά εκτύπωσης προς τα κάτω ενώ για τα Α4 η πλευρά εκτύπωσης είναι προς τα πάνω. σωστά;

2) Θέλω να αγοράσω φωτο χαρτιά και δεν ξέρω τι παίζει με ποιότητες και θεματα συμβατότητας με τον εκτυπωτη (αναφέρομαι στις προδιαγραφές που έχουν σε gr/m2 κτλ. για να μην μασσάει τα φύλλα και διαφορα άλλα τέτοια)....Ενδιαφέρομαι βασικά για φωτογραφικά 13χ18 ματ (ΟΧΙ GLOSSY). Τι προτείνετε;

3) Τι παίζει με το χρωματικό προφίλ του printer;Ποιά είναι η βέλτιστη ρύθμιση;...σε περίπτωση που το χρώμα που βλέπω στην οθόνη και το χρώμα εκτύπωσης διαφέρει να υποθέσω πως φταίει η οθόνη...Πως διορθώνεται;

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

1)Και στις 2 περιπτώσεις, στον 700, η προς εκτύπωση πλευρά είναι προς τα κάτω.

3)Δεν ειναι απλά τα πράγματα, δεν θα φταίει μόνο η οθόνη σου, είναι και θέμα χαρτιού, μελανιών, και φυσικά προγράμματος με το οποίο εκτυπώνεις.

Link to comment
Share on other sites

1) Ok...

3) ..χαρτί και μελάνια είναι τα epson (default) ....πρόγραμμα εκτύπωσης ήταν το Μιcrosoft Office Picture Manager (απλά ανοιξα μια φωτο και έκανα Print...μου έκανε popup το Εpson Stylus Photo Properties, όπου επέλεξα best photo (έχει διαφορά;; ) . Στο tab Αdvanced οι επιλογές στο color Management ήταν Epson Vivid (είχε Epson standard & Adobe RGB)

για το (2) να αγοράσω όποιασδήποτε μάρκας photo matte paper 13x18;;;;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.