Jump to content



Το ειδαμε κι αυτο!(plaisio vs eshop)


Kostas007

Recommended Posts

Τι σκεφτονται τα ατομα για να παρουν πελατες...

Ακριβως εξω απο το e-shop στο ελληνικο στο παραδρομο της βουλιαγμενης εχουν παρκαρει ενα τεραστιο φορτηγο του πλαισιου ωστε να μη φαινεται το e-shop απο τη βουλιαγμενης:coax:

Link to comment
Share on other sites

"Η θεωρία παιγνίου και τα σύγχρονα οικονομικά λένε ότι η διατήρηση της συνεργασίας σε ένα καρτέλ δεν είναι εύκολη, καθώς κάθε μέλος έχει συμφέρον να αποκλίνει από την συμφωνημένη συμπεριφορά (να ρίξει τις τιμές π.χ. και να λάβει μεγαλύτερο μέρος της πελατείας)."

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9A%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%AD%CE%BB

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχει γίνει επίτηδες.

αν το δεις απο κοντα θα δεις οτι ειναι ακριβως στη σωστη οπτικη γωνια...

αλλωστε τι δουλεια εχει εκει το φορτηγο?:p

Link to comment
Share on other sites

"Η θεωρία παιγνίου και τα σύγχρονα οικονομικά λένε ότι η διατήρηση της συνεργασίας σε ένα καρτέλ δεν είναι εύκολη, καθώς κάθε μέλος έχει συμφέρον να αποκλίνει από την συμφωνημένη συμπεριφορά (να ρίξει τις τιμές π.χ. και να λάβει μεγαλύτερο μέρος της πελατείας)."

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9A%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%AD%CE%BB

Αν αποκλινει απο την συμφωνημενη τιμη ο ενας τοτε θα αντιδρασει και ο αλλος ομως, οποτε μακροχρονια παραμενει βελτιστο να μεινουν στην συμφωνημενη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

αν το δεις απο κοντα θα δεις οτι ειναι ακριβως στη σωστη οπτικη γωνια...

αλλωστε τι δουλεια εχει εκει το φορτηγο?:p

Θα κατεβάσουν την πινακίδα του e-shop και θα βάλουν του Πλαισίου.:ph34r::D

Link to comment
Share on other sites

"Η θεωρία παιγνίου και τα σύγχρονα οικονομικά λένε ότι η διατήρηση της συνεργασίας σε ένα καρτέλ δεν είναι εύκολη, καθώς κάθε μέλος έχει συμφέρον να αποκλίνει από την συμφωνημένη συμπεριφορά (να ρίξει τις τιμές π.χ. και να λάβει μεγαλύτερο μέρος της πελατείας)."

Μήπως δεν είναι καρτέλ και υπάρχει ισοροπία κατά Nash ? :nerd:

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει και εγώ έχω κάνει κάτι ανάλογο, τη στήνω δίπλα ακριβώς στην ουρά που κάνει ο κόσμος στο service του πλαισίου ή του eshop και μόλις αρχίσουν οι διαμαρτυρίες τσιμπάω τον πελάτη με τρόπο.:hehe::hehe: Έχω βρεί εκατοντάδες πελάτες έτσι :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.