Jump to content



ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ BD


veliopou

Recommended Posts

Καλησπέρα,

πρόσφατα αγόρασα ένα sony vaio notebook FW21M με BD ανάγνωση και εγγραφή.

Νοίκιασα ένα bd από τα seven για να το δω. Οταν το έπαιξα στον υπολογιστή έπαιζε κανονικά και χωρίς κανένα πρόβλημα.

όταν σύνδεσα το notebook με την sony bravia HD READY τηλεόραση που έχω με καλώδιο HDMI η ταινία δεν έπαιζε και μου έβγαζε ένα μήνυμα που έλεγε ότι δεν το υποστηρίζει ή κάτι τέτοιο.

Μήπως ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

πρόσφατα αγόρασα ένα sony vaio notebook FW21M με BD ανάγνωση και εγγραφή.

Νοίκιασα ένα bd από τα seven για να το δω. Οταν το έπαιξα στον υπολογιστή έπαιζε κανονικά και χωρίς κανένα πρόβλημα.

όταν σύνδεσα το notebook με την sony bravia HD READY τηλεόραση που έχω με καλώδιο HDMI η ταινία δεν έπαιζε και μου έβγαζε ένα μήνυμα που έλεγε ότι δεν το υποστηρίζει ή κάτι τέτοιο.

Μήπως ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

Η λύση σου είναι το HD AnyDVD.....για ψάξτο http://www.slysoft.com/en/anydvdhd.html ;)

Link to comment
Share on other sites

HDCP :ψηφιακος τροπος κλειδωματος αντιγραφης.Για να δεις βιντεο πουχει τετοια προστασια θες καρτα γραφικων'οθονη που υποστηριζει τετοιο και ψηφιακη συνδεση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να σας ρωτήσω κάτι που δεν το ξέρω. τι είναι το HDCP?

Eίναι δυνατόν να έχω αγοράσει τηλεόραση HD READY και να μην το έχει?

βοήθεια

Kάνε κλικ στο link παραπάνω...Γιαυτό στο έγραψα για να δείς τί είναι...

Σε ρωτησα και προηγουμένως τί TV έχεις... "Sony Bravia HD Ready" δεν βοηθάει...

Ακριβές μοντέλο εννοούσα (κωδικό π.χ. KLV-L32M1) για να ξέρουμε κι εμείς τί ακριβώς υποστηρίζει για να σε βοηθήσουμε....

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδία μην του λέτε κλειδώματα του ανθρώπου και παέι και αλάξει TV.....Veliopou αν δεν καταλάβεις στο link που σου έστειλα πως απλουστατα λύνεις το πρόβλημα σου στείλε μου pm να σου πω τα details

Link to comment
Share on other sites

Kάνε κλικ στο link παραπάνω...Γιαυτό στο έγραψα για να δείς τί είναι...

Σε ρωτησα και προηγουμένως τί TV έχεις... "Sony Bravia HD Ready" δεν βοηθάει...

Ακριβές μοντέλο εννοούσα (κωδικό π.χ. KLV-L32M1) για να ξέρουμε κι εμείς τί ακριβώς υποστηρίζει για να σε βοηθήσουμε....

KDL -26S2020

Αν μπορείς να με βοηθήσεις θα στο χρωστάω. γιατί έχω σκάσει που δεν μπορώ να δω blue ray στην tv

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδία μην του λέτε κλειδώματα του ανθρώπου και παέι και αλάξει TV.....Veliopou αν δεν καταλάβεις στο link που σου έστειλα πως απλουστατα λύνεις το πρόβλημα σου στείλε μου pm να σου πω τα details

maiframe έχεις pm

Link to comment
Share on other sites

Θέμα HDCP πάντως δεν νομίζω να είναι.. η TV σου υποστηρίζει HDCP στην HDMI της...

Softwar-ικό θα είναι το ζήτημα, οπότε δοκίμασε τη λύση του mainframe...και ενημέρωσε για αποτελέσματα...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους σας για τη βοήθεια και ειδικά στον φίλο mainframe. έκανα αυτό που μου είπε και επιτέλους είδα το πρώτο μου blue ray στην τηλεόραση.

να΄στε καλά για τη βοήθεια, χίλια ευχαριστώ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.