Jump to content


Παραγγελία από play.com


chemeng

Recommended Posts

Έχει παραγγείλει κανείς πρόσφατα από play.com?? Θέλω να παραγγείλω ένα PS3 game, το κόστος είναι κάτω από τα 30ευρ που λέει ότι έχει όριο για Ελλάδα, αλλά "the order is placed, the payment is not processed" και μου βγάζει Your account is declined. Check card details etc. Έχω βάλει κανά 4αρι κάρτες (με τις οποίες έχς ήδη κάνει αγορές από Internet εξωτερικού), τα στοιχεία δεν το συζητώ τα εισάγω σωστά. Έκανα νέα παραγγελία, νέο account... τπτ.

Πάω να πάρω σήμερα τηλ στο +44 1534 877 595 και μου λέει Sorry for the inconvenience, the service is temporarily unavailable.

Τι γίνεται ρε παιδιά, έχει κανείς πρόσφατη εμπειρία απο play.com?

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα πριν 2 εβδομαδες τελευταια φορα κ ηρθε σε 4 εργασιμες. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο αυτους. Πιστευω κατι με τις καρτες θα παιζει. Παρε τις αναλογες τραπεζες κ μιλα μαζι τους.

Link to comment
Share on other sites

+1 με τα παιδιά, πριν 1 βδομάδα αγόρασα στην κοπέλα μου κάτι Ντι-Βι-Ντι 80κάτι ευρώ, και δεν είχα όπως πάντα κανένα θέμα μαζί τους.

Ψωνίζω εδώ και 4 χρόνια από εκεί από τότε που ήμουνα αγγλία και είναι συνεπέστατοι πάντα.

Το μόνο μειονέκτημα σε σχέση με το άμαζον είναι πως αν κάτι χαθεί πρέπει να περιμένεις 20 μέρες μέχρι να σου κάνουν refund ή να σου στείλουν άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βρεις ακρη τσεκαρε εδω το game.

http://www.blahdvd.com/

Κατα 99% θα το βρεις σε ιδια - καλυτερη τιμη

Εχε υποψη οτι στο Play κατα την μετατροπη λιρων-->ευρω ουσιαστικα σου χρεωνουν και τα μεταφορικα μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο killer22 είχε δίκιο. Έφταιγε η διεύθυνση. Δεν θέλει το φορμάτ ΧΧ, Address Str., αλλά Address XX, που έχουν καταχωρημένο οι ελληνικές τράπεζες. Η ξενομανία μου θα με φάει. Αποστάλη σήμερα από Αγγλία, κλασσικά αύριο θα είναι Αθήνα, αλλά για ένα μυστηριώδη τρόπο θα το παραλάβω την επόμενη εβδομάδα... :dance3:

Ιson θα τσεκάρω το blahdvd, πρώτη φορά το ακούω, thx για την πρόταση.

Η αλήθεια είναι ότι η ισοτιμία λίρας-ευρώ που χρησιμοποιεί το play.com δεν είναι 1.2/1, αλλά και πάλι τα μεταφορικά απο Αγγλία, π.χ. με το overclockers.co.uk που συνήθιζα να αγοράζω (πριν μετατραπεί από eloctronics retailer σε drug store φαρμακείο :dance3:) ήταν ακριβά για international signed for με Royal Post (ουσιαστικό συστημένο απλό ταχυδρομείο), περίπου 12λίρες.

Link to comment
Share on other sites

Το κακο με το Play ειναι οτι μπλεκει μετα τα ΕΛΤΑ οπου και εκει γινεται η "ζημια" για μας.

Μεσα σε 2-3 μερες τα πραγματα ειναι στην ελλαδα και επειδη τον ψιλοχοντροπαιζουν στα ελτα κανουν +1 βδομαδα να ερθουν.

Link to comment
Share on other sites

Το play τον τελευταιό καιρό με τις ισοτιμίες,τα παίρνει τα μεταφορικά κ με το παραπάνω.Η ισοτιμία σήμερα δεν είναι 1,2 αλλά 1,06.Κτα μεταφορικά απο amazon είναι γύρω στις 5 με 6 λιρες.Άρα τα υπόλοιπα ιντερνετικά μαγαζιά της Βρεττανίας μας βγαίνουν πιο οικονομικά απο το play που τάχα μου έχει δωρεάν μεταφορικά.Πλέον αγοράζω απο το play μόνο αν είναι καμία τρανταχτή προσφορά.

Αα,κ δεν κάνει 5 μέρες αλλά συνήθως 2 με 3 βδομάδες..

Link to comment
Share on other sites

Στάλθηκε από Play.com 23/12 και ήρθε σήμερα 31/12. Δεν είναι και άσχημα αν αναλογιστείς το γιορτινό κλίμα των ΕΛΤΑ. Ήρθε με απλό ταχυδρομείο, αυτό με χάλασε. Θα προτιμούσα να δώσω 4-5ευρ παραπάνω να έρθει συστημένο.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει πραγματικά πάρα πολύ καλές τιμές,ειδικά τώρα με την ισοτιμία ευρώ,λίρας!ενδεικτικά βλέπω το htc touch pro 500 euro,ενδεικτικά απο skroutz έχει 590 ευρώ από ένα μαγαζί η αγγλική έκδοση!

Link to comment
Share on other sites

2-3 βδομάδες κάνει και από Αγγλία->Ιρλανδία, δεν είναι θέμα των ελτα...

Με έχει απογοητεύσει με το θέμα παράδοσης, μιας και ψωνίζω από εκεί αρκετά.

Εγώ το έχω παρατηρήσει τους τελευταίους 2 μήνες,όπου 2 παραγγελίες που είχα κάνει δέν μου ήρθαν και ζήτησα να μου σταλούν ξανά.Το ένα ήρθε,το άλλο το περιμένω:TD:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει πραγματικά πάρα πολύ καλές τιμές,ειδικά τώρα με την ισοτιμία ευρώ,λίρας!ενδεικτικά βλέπω το htc touch pro 500 euro,ενδεικτικά απο skroutz έχει 590 ευρώ από ένα μαγαζί η αγγλική έκδοση!

ναι αλλά ηλεκτρονικά δεν στέλνει Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

για να μην ανοίγω καινούριο νήμα. Όταν λέει ότι στην Μπανανία, εεεε, Ελλάδα, δε στέλνουν αντικείμενα >30 λιρών τι εννοεί; Μιλάει για συνολική παραγγελία ή μπορώ να παραγγείλω 5 αντικείμενα των 29,99 λιρών στην ίδια παραγγελία;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.