Jump to content



Car PC γιατι και τα αμαξια εχουν ψυχη...Ενα pc διαφορετικο απο τα αλλα!!!


kataraman

Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

Μπραβο σου καλη πατεντα. ειχα σκεφτει παλεωτερα να κανω κατι τετοιο αλλα ηθελα και μια καρτουλα γραφικων για κανενα παιχνιδακι. αληθεια με της μικρες αναλυσεις σε αυτες τις οθωνες οπως εβαλες μια on board παιζει κανενα παιχνιδι?

Link to comment
Share on other sites

Σωστό και αυτό αλλά δεν το θέλω μόνο για game αλλα να κανει οτι και ενα κανονικο pc

kataraman αν εχεις βρει καποιο τροφοδοτικο σε τετοια wat σε παρακλω πες μου.

εγω αυτο που εχω σκεφτει ειναι ενα inverter απο 12 v της μπαταριας σε 220v για ενα κανονικο τροφοδοτικο. κατι σαν αυτο σε περισότερα watts (σιγουρα υπαρχει απλα δεν εβρισκα τωρα.)

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=915114&page=2&category=69978267&catalog=23

υπαρχει βεβαια το προβλημα του χορου γιαυτο ψαχνω σαβ το δικο σου τροφοδοτικο αλλα καπου στα 350 watts αν εχεις δει κατι.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα 160watt,με εναν low-watt cpu+μια μικρη vga(4650/4670)πιστευω πως μπορει να γινει δουλεια και για games.

Στην χειροτερη περνεις ενα τροφοδοτικο ακομα για την vga

Link to comment
Share on other sites

To αμεσος καλυτετο τροφοδοτικο απο το δικο μου ειναι http://www.short-circuit.com/product/M4-ATX.html

Αμα βαλεις καμια καλη καρτα γραφικων με μικρη καταναλωση παιζεις games στο Car PC και ας εχει μικρη οθονη....

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος!Πολυ καλο αποτελεσμα!Το σκεφτομαι και εγω συνεχια να βαλω pc στο αμαξι,αλλα δεν εχω γαμωτο(αμαξι).Για το παπι ουτε λογος...ουτε netbook δεν μπαινει εκει:sarcastic:

Μπραβο και παλι:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος!Πολυ καλο αποτελεσμα!Το σκεφτομαι και εγω συνεχια να βαλω pc στο αμαξι,αλλα δεν εχω γαμωτο(αμαξι).Για το παπι ουτε λογος...ουτε netbook δεν μπαινει εκει:sarcastic:

Μπραβο και παλι:clap:

λολ :hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Επειδή και εγώ ξεκίνησα κάτι ανάλογο... Μαζεψα κομμάτια από 3 παλιά pc και άρχισα να το δένω... θέλω να σε ρωτίσω αν το τροφοδοτικό αξίζει και τι δυνατότητες έχει; αν χρειάζεται κάτι αλλό για την τροφοδοσία, από που πήρες ρεύμα και τι έκανες με τον ήχο... άκουσα πως η ποιότητα του δεν ειναι ανάλογη των συμβατικών radio/cd...! ευχαριστώ εκ των προτέρων....., ένας συμπολίτης σου!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ ξεκίνησα κάτι ανάλογο... Μαζεψα κομμάτια από 3 παλιά pc και άρχισα να το δένω... θέλω να σε ρωτίσω αν το τροφοδοτικό αξίζει και τι δυνατότητες έχει; αν χρειάζεται κάτι αλλό για την τροφοδοσία, από που πήρες ρεύμα και τι έκανες με τον ήχο... άκουσα πως η ποιότητα του δεν ειναι ανάλογη των συμβατικών radio/cd...! ευχαριστώ εκ των προτέρων....., ένας συμπολίτης σου!

To τροφοδοτικο που λεω το αξιζει και με το παραπανω.Ειναι το καταληλο για την δουλεια.Οπως ειπα βγαινουν αυτες οι 2 εκδοσεις που ανεφερα ποιο πανω το M2-ATX και το M4-ATX με τα Watt που ανεφερει η εταιρια.Εγω σηκωνω το mobo με το CPU που εχω επανω και 6 USB συσκευες και δεν εχω προβληματα.Ρευμα πηρα απο μια σταθερη και μονιμη τροφοδοσια απο το αμαξι συγκεκριμενα σε μενα πηρα απο τον πισω αναπτηρα τον πισω επιβατων.Οσο για τον ηχο πλεον στο αμαξι μου παιζω μονο με το CarPC γιατι το RadioCD μου Pioneer 8600 πηδαει για πλακα με τα Subwoofer που εχω πισω!!!Ειναι αρκετο καλο το ηχητικο αποτελεσμα και στην τελικα αμα γουσταρεις χωσε και μια Χ-Fi και μετα να δεις πως παιζει το CarPC :happy2:

Link to comment
Share on other sites

απ ευθείας απο τη μπαταρία δε γίνεται; η απο τα καλοδια που ήδη έρχονται για το ηχοσύστημα απο τη μαμά του; για τον ήχο.... δηλαδή σύνδεσες τα ηχεία απ ευθείας πάνω στην κάρτα ήχου ή μεσολάβισε ενισχυτής;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να παρεις και απευθειας απο την μπαταρια αρκει να βαλεις μια ασφαλεια πανω στο καλωδιο για να εισαι καλημενος.Ναι για να παιξεις ηχο απο το CarPC θελεις οπωςδηποτε ενισχυτη η απλα να κανεις αυτο που εκανα εγω.Συνδεσα την εξοδο της καρτας ηχου στο AUX IN του ραδιοCD και καθαρισα :)

Link to comment
Share on other sites

όλα αυτά θα μπουν σ ενα σμαρτάκι!!! μακάρι να χωρέσουν!!! οθόνη θα βάλω μια 7'' liliput pou βρήκα στο ebay με 180ευρώ! να σε ρωτήσω όμως... η μπαταρία απο το αμάξι θα τα αντέξει όλα αυτά;

με το dvd-rom δεν έχεις πρόβλημα στις λακούβες;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.