Jump to content



ΟΙ ACDC στην Αθήνα!


astrolabos

Recommended Posts

Σου ειπα ναι ,αμα ηθελα να ποζεριασω θα το παιζα λευτας που τα αγοραζει 80 ευρω :laughing:

Στο for those about to rock ηταν ωραια.Οι answer πολυ αιχμηρο ηχο,Τα λειζερ σπαστικα αλλα ατμοσφαιρα φοβερη ;) Aλλα ηταν σχεδον αδειες η εξεδρες,βασικα διασπαρτοι ηταν ολοι..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply
Ελάτε ρε παιδιά τώρα.....το "καλύτερη" παραείναι υποκειμενικό και συγκεκριμένα για τους rock-metal fans. Τα κριτήρια του καθενός είναι διαφορετικά. Από την πρώτη συναυλία των maiden στην Ελλάδα το να λες εν έτει 2009 ότι οι AC/DC που "είναι με το ένα πόδι στον τάφο" έκαναν την καλύτερη συναυλία στην Ελλάδα είναι τραβηγμένο.

Για μένα πχ..την καλύτερη συναυλία την έκαναν οι SKYCLAD (την φορά στο ΡΟΔΟΝ) και ας είχαν 800 άτομα. Μη σας πω και οι GUNS το '93 (και ας φάγαμε το στήσιμο της ζωής μας)....Άιντε τώρα να αντι-επιχηρηματολογήσει κάποιος... Εϊναι τι ζητάς να ακούσεις και τι σε φτιάχνει την δεδομένη χρονική στιγμή (εποχή).

Και θα συμφωνήσω με τον Dreamer. Μόνο στους Maiden στο Περιστέρι με τον BRUCE (μετά την απανασύνδεση) χτυπιόμουν "ανέμελα". Σε όλες τις μετέπειτα.... έτσι και αρχίζα το HBing νομίζα όλοι με κοιτάνε... :hang2: Και βέβαια από το να πας και να λες συνεχώς "φίλε τράβα πιο πέρα να ξεβιδωθείς" καλύτερα να μην πας. Γιατί και η "λύση" της κερκίδας είναι ύβρις προς το είδος...:suicide: Η γυναίκα μου βέβαια την έφαγε στα δόντια από έναν τέτοιο που νόμιζε ότι σε ακτίνα 5 μέτρων γύρω από τον εαυτό του μπορούσε να κάνει ότι θέλει, και κακήν κακώς ετράπει σε φυγή. (φυγή = κάθομαι ήσυχα-ήσυχα στο άλλο πέταλο και περιμένω υπομονετικά να τελειώσει η τελετή)

ΥΓ. Για την ιστορία....η χειρότερη μακράν (για μένα) ήταν οι MANOWAR στο ROCKWAVE στην φρεατίδα.

Θυμάμαι κάναμε σαν τρελοί με τον φίλο μου να βρούμε μια πέτρα, κανά ξύλο, οτιδήποτε μπορούσαμε να τους πετάξουμε εκείνη την ευλογημένη στιγμή. Αλλά όπως είπε και ο φίλος μου μετά την συναυλία ειρωνευομένος... "τουλάχιστον είδαμε τους Ξερνωβολιστάς....aka Immortal.. (τι @@ριές άκουγα τότε πωπω). Tα CDs των "Headliners" βέβαια φεύγαν μετά ένα-ένα απο το αυτοκίνητο..

Θα συμφωνησω απολυτα dude με την συναυλια των skyclad ... ηταν τρομερη η ενταση και το κοινο ηξερε τα τραγουδια λεξη προς λεξη σε σημειο που οι skycald μεινανε μ@λ@κες απλα ... πωωω τι μου θυμησες!!

Οι Maiden και με τον Bruce μετα την επανασυνδεση και πριν με τον Blaze ηταν τρομεροι στις συναυλιες επι Ελληνικου εδαφους ... αλλες φορες καλυτεροι αλλες χειροτεροι ...

Sorry για το OT :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

+1 για Skyclad αλλά και iced earth στα παλιά τους.

Αλλά άλλο το ρόδων ρε παιδιά που λέγαμε "τώρα θα το φαμε στο κεφάλι" και άλλο το κατάμεστο ΟΑΚΑ.

ψωμί η οχι, δεν έχει σημασία για μένα , σημασία έχει οτι οι τύποι τα δώσανε όλα και μεγάλοι ή γέροι, ή ΚΑΠΗ, δώσανε ένα ΠΟΛΥ ζωντανό και ωραίο show.

και ναι ήταν εκεί η μισή Εκάλη αλλά τι σημασία έχει? Δεν νομίζω να πήγα εκεί για τον κόσμο, πήγα για να ακούσω μουσική από ένα συγκρότημα που μου αρέσει από τότε που ήμουνα 13 ετών. Πήγα λίγο και εγώ μπροστά, δεν την πάλεψα πολύ και μετά κάθισα πιο πίσω άνετος και τους απόλαυσα.

Το show ήταν φαντασμαγορικό, και καλύτερο για μένα από Metallica και από Stones αλλά αυτό είναι υποκειμενικό, όπως και να έχει metal/rock συγκροτήματα στην Ελλάδα ΔΕΝ κάνουν συχνά τέτοιες συναυλίες, και είναι λογικό ο Έλληνας να μην έχει συνηθίσει σε τέτοια και εξού και ακούγονται τόσο διθυραμβικά σχόλια.

Προσωπικά τέτοιου βεληνεκούς συναυλίες έχω δει μόνο στον Λονδίνο και στην Γερμανία, και στην Ελλάδα στους stones.

Οπότε δεν είναι και λίγο.

Και χέστ*** αν τώρα ανακαλύψανε πως έχουμε ψωμί σαν χώρα (οι συγκεκριμένοι γιατί άλλα συγκροτήματα Maiden/Guardian/Manowar/Gamma Ray/Iced Earth κλπ) το έχουν ανακαλύψει προ καιρού.

Από την στιγμή που ο Angus χτυπιότανε σαν να έχει πάρει 2 χιλιόμετρα κόκα, και σαν να ήταν πάλι 18 ετών, και συνεπώς σεβάστηκε τα 80 ευρώ που έδωσα για να τον δώ, δεν έχω προσωπικά κανένα θέμα, και πέρασα πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.