Jump to content



ΟΙ ACDC στην Αθήνα!


astrolabos

Recommended Posts

Οι AC/DC, γνωστοί παγκοσμίως για τα μοναδικά shows τους και τις sold out εμφανίσεις τους που ξεσηκώνουν μεγάλα στάδια ανά τον κόσμο καταφτάνουν με την Black Ice World Tour! Όπως χαρακτηριστικά έγραψε η Chicago Tribune, το show της Black Ice World Tour είναι μια γιορτή αφιερωμένη σε ό,τι κάνει το Rock ‘N’ Roll μοναδικό!

Η εντυπωσιακή παραγωγή που σφραγίζει ένα από τα μοναδικά και πιο απολαυστικά shows στον κόσμο, θα ταξιδέψει αυτούσια μέχρι την Ελλάδα.

Back In Black, Hell’s Bell, Highway to Hell, For Those About To Rock… μερικά από τα μουσικά αριστουργήματα του σημαντικότερου κιθαριστικού διδύμου, των αδελφών Young, της ιστορίας της ροκ. Χαρακτηριστικά τους η μοναδική τους ενέργεια και η εκκεντρικά rock n roll σκηνική παρουσία τους!

Τεράστιες καμπάνες, η φουσκωτή Rosie, τα ηχηρά κανόνια και φυσικά …μην ξεχνάμε το trade mark της μπάντας, την κολεγιακή στολή του αεικίνητου Angus Young !!!

Αυτή τη στιγμή, όλα τα μεγάλα γήπεδα της Ευρώπης είναι ήδη sold out!

Τα μόνα εισιτήρια που θα μπορείτε να βρείτε σε όλη την Ευρώπη είναι αυτά του Αθηναϊκού show.

Η προπώληση ξεκινάει στις 3 Φεβρουαρίου 2009.

Οι τιμές των εισιτηρίων διαμορφώνονται ως εξής:

90e καθήμενοι σε αριθμημένες θέσεις στις κερκίδες του σταδίου, στο κάτω διάζωμα

70e καθήμενοι σε αριθμημένες θέσεις στις κερκίδες του σταδίου στο κάτω διάζωμα.

60e καθήμενοι σε αριθμημένες θέσεις στις κερκίδες του σταδίου στο άνω διάζωμα.

80e όρθιοι, γενικής εισόδου στην αρένα.

Θα υπάρχει όριο αγοράς εισιτηρίων, έως 4 εισιτήρια ανά άτομο.

Σημεία Προπώλησης:

Ticket House:

Αθήνα – Πανεπιστημίου 42 (εντός της στοάς) / 210 3608366

Θεσσαλονίκη - Μητροπόλεως 102 / 2310 264880

Ωράριο λειτουργίας: Δευτέρα - Παρασκευή 10:30-18:00 Σάββατο: 10:30-16:00

Online Sales: www.ticketpro.gr

Σχόλιο:

catonmetal.gif & heavy%20metal%20treehugger.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

Αλλοι "παππουδες" του rock που σκεφτηκαν να κανουν μια γενικη αρπαχτη πριν ψοφησουν.

Οσο και να μου αρεσουν (τα εχω λιωσει ολα τα album) με τετοιες τιμες ευχαριστω αλλα δεν!

Link to comment
Share on other sites

Ηρθαν για την συνταξη κι αυτοι :tongue:

Πολυ ακριβα ομως...Και οι Iron μ φαινετε τα ειχανε πιο φτηνα τα απλα..(λεω και οι Iron γτ εγω τουλαχιστων τους εχω σε ψηλοτερο σκαλι..)

Επισης (off-topic) για τους λατρεις του thrash 6/2 ερχοντε Kreator :woot: Google it !

Link to comment
Share on other sites

Living easy, living free

Season ticket on a one-way ride

Asking nothing, leave me be

Taking everything in my stride

Don't need reason, don't need rhyme

Ain't nothing I would rather do

Going down, party time

My friends are gonna be there too

I'm on the highway to hell

No stop signs, speed limit

Nobody's gonna slow me down

Like a wheel, gonna spin it

Nobody's gonna mess me round

Hey Satan, payin' my dues

Playing in a rocking band

Hey Momma, look at me

I'm on my way to the promised land

I'm on the highway to hell

(Don't stop me)

And I'm going down, all the way down

I'm on the highway to hell

-----------------------------------------

THE BEST ROCK SONG EVER!!! :banging::banging::banging::banging::banging:

P.S. Εύχομαι να μην που κανα τραγουδακι απο το καινουργιο τους album γιατι δεν ειναι κ το καλυτερο...:sorry:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Φυσικα και ειναι οπως το δει κανεις... Αλλοι δινουν 50ε τη βδομαδα και πανε και βλεπουν τη μπεζαντακου και το φλωρινιωτη..[ο καταλογος ειναι ατελειωτος]

Ειναι το αγαπημενο μου rock συγκροτηματα και ισως να μην εχω την ευκαιρια να τους ξαναδω.. Για μενα τα 80ε που εδωσα δεν με εκαναν να νιωσω τυψεις..

Αντιθετα. Για το rockwave το σκεφτομαι πολυ να δωσω 85€ για killers/moby/gogol bordello και placebo.

Aν δεν σου αρεσουν ιδιαιτερα οι AC/DC καλα κανεις και δεν πας. (Να μαντεψω ουτε για την madonna μετανιωσες που δεν πηγες.... οπως και γω)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και ειναι οπως το δει κανεις... Αλλοι δινουν 50ε τη βδομαδα και πανε και βλεπουν τη μπεζαντακου και το φλωρινιωτη..[ο καταλογος ειναι ατελειωτος]

Ειναι το αγαπημενο μου rock συγκροτηματα και ισως να μην εχω την ευκαιρια να τους ξαναδω.. Για μενα τα 80ε που εδωσα δεν με εκαναν να νιωσω τυψεις..

Αντιθετα. Για το rockwave το σκεφτομαι πολυ να δωσω 85€ για killers/moby/gogol bordello και placebo.

Aν δεν σου αρεσουν ιδιαιτερα οι AC/DC καλα κανεις και δεν πας. (Να μαντεψω ουτε για την madonna μετανιωσες που δεν πηγες.... οπως και γω)

ναι ειναι θρυλοι.

η μουσικη τους ειναι οπως και να το κανουμε "ιστορικη" , "κλασικη" κλπ και ναι ισως να μην τους δω ποτε live.

αλλα τι να κανουμε,ζυγιζουμε τις επιλογες μας και πραττουμε.

Το θεμα φετος ειδικα με τις συναυλιες παραεγινε.

Θα φερουν ονοματα που ειδαμε/ειδατε/ περσι προπερσι ένα ενα .

Πχ λινκιν Φαρτ μονοι τους.

depeche μονοι τους.

αντι να κανουν 2 συγκεντρωτικα φεστιβαλ κανουν αρπαχτες ζητωντας τραγικα μεγαλα ποσα.

Παντα ηθελα να δω τους ac/dc αλλα με νορμαλ τιμες.

80 ευρω οπως και να το κανουμε σε μια χωρα που το μεροκαμματο ειναι 30 -και αν- δεν το σκεφτομαι καν.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.