Jump to content



Ποια να πάρω Xp ή Vista


Vaggos

Recommended Posts

Προσωπικα τα XP ειναι το καλυτερο λειτουργικο, ταχυτατο, δεν δεσμευει μνημη με το κιλο, γενικα το ονειρο καθε pcakia εαν ειχε και υποστιριξη dx10 με τα καποια εφε που εχουν τα vista!

Link to comment
Share on other sites

σαν κατοχος των vista ultimate 64bit στα συστήνω ανεπιφύλακτα....

κανοντας καποια tips για να τα κανεις πιο γρηγορα κτλ θα εισαι θεος!

προσωπικα περασα το σταδιο των xp , τα οποια τα εχω πλεον μονο για κανα spi...

Link to comment
Share on other sites

Στα χ32 θα εκμεταλεύεσαι μόνο τα 3gb μνήμης..

Τα DSP είναι μόνο στην περίπτωση που αγοράσεις και κάποιο άλλο hardware απο το μαγαζί

Edit: όσο για την έκδοση καλύτερα τα Ultimate αλλιώς Home Premium ή Business αναλόγως με την χρήση που τα θές. Με τίποτα όμως τα Home Basic

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα τα XP ειναι το καλυτερο λειτουργικο, ταχυτατο, δεν δεσμευει μνημη με το κιλο, γενικα το ονειρο καθε pcakia εαν ειχε και υποστιριξη dx10 με τα καποια εφε που εχουν τα vista!

ναι,αλλα εχουν καλυτερη ασφαλεια απο τα Vista?Εμενα οταν μου παρουσιασε ενα προβλημα σημαντικο εκανα απλως μια επαναφορα συστηματος απο την ασφαλη λειτουργεια,ενω για το ιδιο προβλημα στα XP,το format ηταν μονοδρομος...:wall:

Link to comment
Share on other sites

ναι,αλλα εχουν καλυτερη ασφαλεια απο τα Vista?Εμενα οταν μου παρουσιασε ενα προβλημα σημαντικο εκανα απλως μια επαναφορα συστηματος απο την ασφαλη λειτουργεια,ενω για το ιδιο προβλημα στα XP,το format ηταν μονοδρομος...:wall:

+1:happy2:

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω χρησιμοποιησει και χρησιμοποιω και τα 2 λειτουργικα (ΧΡ pro 32bit - Vista ultimate 64), θα σου πω οτι δεν θα εχεις προβλημα με κανενα απο τα δυο. απο εκει και περα ομως, η αποφαση που θα παρεις εγκειται στις διαφορες που εχουν τα 2 λειτουργικα και στο τι χρηση θες να κανεις.

επειδη ανεφερες οτι το "νεο" σου pc εχει 8gb Ram, για να μπορεσεις να εκμεταλλευτεις ολη τη μνημη, η αποφαση ειναι μονοδρομος σε Vista ulti 64. αν ομως βαλεις ΧΡ να ξερεις οτι θα βλεπουν γυρω στα 3-3,3 gb RAM μονο!

επισης, τα Vista παρεχουν πολλες ευκολιες-ασφαλεια- προγραμματακια που στα ΧΡ θα πρεπει να βαλεις εξτρα για να καλυφθεις.

αντιθετως, στα Vistα 32bit που χρησιμοποιησα κανα 2 μηνες, και που λογικα τετοια εχει και το λαπτοπ σου, ειχα πολλα προβληματα με ασυμβατοτητες και προγραμματων και drivers. ομως τα VISTA ULTIMATE 64bit νομιζω οτι, για ενα μηχανημα με πολλη μνημη, ειναι οτι καλυτερο αυτη τη στιγμη!

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω χρησιμοποιησει και τα 2 λειτουργικα (ΧΡ pro 32bit - Vista ultimate 64), θα σου πω οτι δεν θα εχεις προβλημα με κανενα απο τα δυο. απο εκει και περα ομως, η αποφαση που θα παρεις εγκειται στις διαφορες που εχουν τα 2 λειτουργικα και στο τι χρηση θες να κανεις.

επειδη ανεφερες οτι το "νεο" σου pc εχει 8gb Ram, για να μπορεσεις να εκμεταλλευτεις ολη τη μνημη, η αποφαση ειναι μονοδρομος σε Vista ulti 64. αν ομως βαλεις ΧΡ να ξερεις οτι θα βλεπουν γυρω στα 3-3,3 gb RAM μονο!

επισης, τα Vista παρεχουν πολλες ευκολιες-ασφαλεια- προγραμματακια που στα ΧΡ θα πρεπει να βαλεις εξτρα για να καλυφθεις.

αντιθετως, στα Vistα 32bit που χρησιμοποιησα κανα 2 μηνες, και που λογικα τετοια εχει και το λαπτοπ σου, ειχα πολλα προβληματα με ασυμβατοτητες και προγραμματων και drivers. ομως τα VISTA ULTIMATE 64bit νομιζω οτι, για ενα μηχανημα με πολλη μνημη, ειναι οτι καλυτερο αυτη τη στιγμη!

εγω τα 32αρια εχω τα Vista,αλλα νομιζα πως περισσοτερες ασυμβατοτητες με προγραμματα κ παιχνιδια εχουν τα 64αρια :wassat:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.