Jump to content



VGA Κάρτες - Κατηγορίες Επιδόσεων (Ιαν-09)


neuromancer

Recommended Posts

O Tomy δεν βγάζει πάντα και τα καλύτερα αποτελέσματα,πχ απο οτι θυμάμαι οι 8800GT είχαν ανέβει στην ατηγορία των GTX και των Ultra στις overclock εκδόσεις ενώ αυτος τις συγκρινει με τις 4830.

Και μαζί με τις 8800GTX&Ultra έχει βάλει και την 9800GT που είναι απλά μια μονταρισμένη 8800GT :lazy:....

Άμα κάνω λάθος πείτε μου :kiss3:

Link to comment
Share on other sites

H λίστα είναι "μπούσουλας" για γρήγορη σύγκριση και αφορά σε base εκδόσεις (εσύ μιλάς και o/c). Tώρα αν μετράς τα frames 1-1 δεν βγάζεις ποτέ άκρη και προσωπικά το θεωρώ και ανούσιο.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και σε stock καταστάσεις η 8800GT φέρνει στα ίσα μια 8800GTX

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1234403

και με oc φτάνει την ultra :T:

Εδώ δείχνει 8800GT stock vs Ultra ;)

Μηπως βλεπουμε αλλο review γιατι αυτο δειχνει οτι η 8800GTX ειναι πιο καλη και ειδικα στις μεγαλες αναλυσεις (1920 Χ 1200) ΞΕΦΕΥΓΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν η περισσότερη ram βοηθάει στις μεάλες αναλύσεις,δεν αντιλέγω.

Απλά η 9800 που έχει ανεβάσει με τις 8800GTX και Ultra είναι ουσιαστικά μια 8800GT που την έχει ρίξει στην κατώτερη κατηγορία της 4830.

Αν και αυτα που λέω θα είχαν βάσει εαν το συγκριτικό ήταν βάση επιδόσεων αλλα tespa :p

Πάντως είναι συνηθισμένη τακτική της Nvidia να μετονομάζει κάρτες και να τις βγάζει στην αγορά ώς οι ολοκαίνουργιες hypersuperduperxtremektlktl κάρτες που απλά έχει βαπτίσει έτσι ενα παλιό μοντέλο......

Edit*

Δεν ξέρω αμα έγινε καμιά αλλαγή αλλα όταν το πρωτοκοίταξα χθές είχαν ανεβάσει την 9800GT με τις υπόλοιπες,δεν ξέρω αμα έπεσε edit δυστυχώς δεν έχω screenshot :(

Link to comment
Share on other sites

Τότε στην υπογραφή σου βάλε 8800GT oc και πόσο την πήγες,δεν υπάρχει 8800GTX 512mb :hehe:

Η υπάρχει?:nada:

768...ναι ρε συ σωστος,αφου ειχα γραψει και το corsair με δυο ss πριν το διορθωσα... :wall: (drunk)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.