Jump to content



Cosmos S WaterCooling & Mod's ( ProPitsiriko$ & Jason )


ProPitsiriko$

Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply
Εφυγαν οι coolermaster με τα κοκκινα led's και μπηκαν coolermaster UV Blue... :jester:

Επισης τοποθετήθηκαν και 2 λαμπες UV..

WOW!

πολυ καλο εγινε τελικα!

Οι σωληνες ποιοι ειναι; ειναι οι πρωτοι REAL UV που βλεπω, εχω τους primoflex, που ειναι τελειως μουφα...

Link to comment
Share on other sites

WOW!

πολυ καλο εγινε τελικα!

Οι σωληνες ποιοι ειναι; ειναι οι πρωτοι REAL UV που βλεπω, εχω τους primoflex, που ειναι τελειως μουφα...

Οι σωληνες ειναι Feser διαφανες-blue UV

Ειχα primoflex πριν βαλω feser και μπορω να πω πως ειναι ενα μάτσο χαλια οι primoflex

Μια βολτα στο Multirama στη στουρναρη και εκει θα δεις UV full...

Παντος ΚΑΙ το υγρο ΚΑΙ οι σωληνες μου ειναι UV blue:pleasantry:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ο Πιτσιρικος τρελαθηκε...

Σημερα που ειμουν και αρρωστος σκευτομουν πως θα σπαταλισω τον χρονο μου...

Ειδα 2 λαμπες UV να καθονται κατω απο το κρεβατι μου..και λεω καιρος να τις βαλω...

Σκευτομουν πολυ ωρα που να τις βαλω μεσα στο Cosmos μου..

Αρχικα ελεγα να βαλω μια διπλα στο psu..αλλα δεν χωραγε..Μετα ελεγα να την βαλω στο κατω μερος..αλλα ΠΑΛΙ δεν χωραγε..

Τελικα Την εβαλα στο κλιψακι για το πλαινο... :man_in_love:

Απολαυστε..

Πηρα μετρα...δοκιμασα οτι θα ανοιγει και θα κλινει το πλαινο κανονικα..και εβαλα την λαμπιτσα μου

26022009484.jpg

26022009485.jpg

26022009486.jpg

26022009488.jpg

26022009489.jpg

Χμμ η δευτερη λαμπα μπηκε διπλα απο το tank,δεν πολυφαινεται αλλα κανει δουλεια :daisy:

26022009490.jpg

Τελικο αποτελεσμα

26022009487.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενα μικρο update...

Να δειξω μερικες φωτο απο κατι που ειχαμε κανει απλα ειχα ξεχασει να ανεβασω φωτο μεχρι σημερα :p

Εκτως απο την σιτουλα που μπηκε το 3πλο ψυγειο κοπηκε με dremel και η σιτουλα απο το καπακι

Δειτε μια φωτο απο το νετ ( γιατι απο το δικο μου δεν ειχαμε βγαλει )

CIMG2339.jpg

Και το αποτελεσμα

27022009491.jpg

Κερδος ? Μεγαλυτερη ροη αερα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλα εσυ εχεις κανει αλλη version του Cosmos S. Ποτε επιτελους θα το αφησεις στην ησυχια του????:jump1::jump1::jump1::jump1::jump1::jump1::jump1:

Οταν μπορω να αξιοποιησω τις σκεψεις μου στο κουτι ολο θα το αλλαζω...:inlove: δεν εχει σταματιμο...

τωρα θελω βαψιμο..αλλα ειμαι ακομα στο ''θελω'':to_pick_ones_nose3:

πιτσιρικο βάλε κ καμια φοτό που να φαίνεται ολόκληρο το κουτί..Να το δούμε και ολοκληρωμένο...

Ε αφου δεν ειχα τι αλλο να κανω...:p

Με flash οι φωτο, και απο mobile παρακαλω :mobile:

28022009493.jpg

28022009494.jpg

28022009496.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωωωωωωχχχχχ....άντε πάλι ξήλωμα και δέσιμο από την αρχή!:slap:Νομίζω πως αυτό έπρεπε να είχε γίνει από την αρχή και από τα πρώτα!Αλλά πολύ καλή κίνηση και την επικροτώ!Αντε να δούμε και το αποτέλεσμα!

Link to comment
Share on other sites

Οταν μπορω να αξιοποιησω τις σκεψεις μου στο κουτι ολο θα το αλλαζω...:inlove: δεν εχει σταματιμο...

τωρα θελω βαψιμο..αλλα ειμαι ακομα στο ''θελω'':to_pick_ones_nose3:

Ε αφου δεν ειχα τι αλλο να κανω...:p

Με flash οι φωτο, και απο mobile παρακαλω :mobile:

28022009493.jpg

28022009494.jpg

28022009496.jpg

Απίστευτα όμορφο:victory:!!!...έχω πάρει το Cosmos κι εγώ πριν 2 ημέρες κι ακόμα δεν άρχισα να κάνω μεταφορά από το παλιό κουτί...περιμένω την κάρτα από RMA:angry:...θα ήθελα να σε ρωτήσω 2 πραγματάκια...πως έβαλες στην πρόσοψη και 2ο ανεμιστήρα...κοίταξα στα γνωστά 2 online shop και δεν βρήκα...το είδα στο site της coolermaster...υπάρχει κάπου Ελλάδα?. Επίσης στο fan controller οι αισθητήρες θερμοκρασίας πάνε σε κάποια υποδοχή της μητρικής ή είναι όπως παλιά που έπρεπε να περάσεις τον αισθητήρα πάνω στον επεξεργαστή?

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτα όμορφο:victory:!!!...έχω πάρει το Cosmos κι εγώ πριν 2 ημέρες κι ακόμα δεν άρχισα να κάνω μεταφορά από το παλιό κουτί...περιμένω την κάρτα από RMA:angry:...θα ήθελα να σε ρωτήσω 2 πραγματάκια...πως έβαλες στην πρόσοψη και 2ο ανεμιστήρα...κοίταξα στα γνωστά 2 online shop και δεν βρήκα...το είδα στο site της coolermaster...υπάρχει κάπου Ελλάδα?. Επίσης στο fan controller οι αισθητήρες θερμοκρασίας πάνε σε κάποια υποδοχή της μητρικής ή είναι όπως παλιά που έπρεπε να περάσεις τον αισθητήρα πάνω στον επεξεργαστή?

Ευχαριστω για τα καλα σου λογια...:red:

Στο μπροστα μερος εχει μονο 1 ανεμιστηρα και οχι 2,ο οποιος ειναι στο hdd bay..στην φωτο δεν φαινεται και πολυ καλα...

το fan controller εχει ενδειξεις για 4 ανεμιστηρες/θερμοκρασιες/μετριτη watt

Τους αισθητηρες δεν τους εχω συνδεσει γιατι εχει πολυ καλοδιο και στην ουσια δεν το χρειαζομαι :man_in_love:

Αλλα για να απαντησω οι αισθητηρες συνδεονται πανω στο controller και οχι επανω στην μητρικη.. οποτε για να μετρησεις κατι πρεπει να βαλεις τον αισθητηρα σε εκεινο το μερος :wall:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.