Jump to content



Cosmos S WaterCooling & Mod's ( ProPitsiriko$ & Jason )


ProPitsiriko$

Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Φυσικα και βαφτηκε και το hdd bay οπως και τα σιδερακια που μπενουν στα αδεια pci ;)

Πιστευω πως μεχρι τωρα εχει παει καλα..και φαινεται ωραια το χρωμα..!

Στο τελος θα βαλω αρκετες φωτο για να το αναδειξουμε πληρως!

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που στο S απο το παράθυρο φαίνονται αυτά, το να εχει γδαρσιματα το χρώμα θα είναι απλά αποκρουστικό, δλδ τσαμπα ο κόπος.

Καλύτερα δηλαδή να μην λειτουργούν η να κολλήσουν μέσα μου λες παρα να έχουν γδαρσίματα..

Τέσπα..

Αν τρίψεις πολύ καλά το αλουμίνιο του περάσεις αστάρι όπως έκανε ο Nτίνος και μετά το βάψεις 2 φορες δεν υπάρχει περιπτώσει να το χτυπήσεις λιγάκι και να βγει.. Οποτε. άκυρα όλα :)

:baby:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα Ηρθε η ωρα που ολοι μας περιμεναμε..

Ολοκληρωσα σημερα το Cosmos..Καλωδια τα παντα..Ολα μαζευτηκαν (Οσο γινοταν δηλαδη :p )

Ε να μην λεω εγω πολλα..Ας μιλησουν οι φωτογραφίες !

Οι σκληροι μας..Ετοιμοι να μπουνε στο Hdd Bay τους..

061020091553.jpg

Ετοιμοι μεσα στο Hdd Bay.! Εβαλα ριζοχαρτο αναμεσα στο Fan guard και στο fan για να μειώσω τους κραδασμους!

061020091561.jpg

Εχθες το βραδυ σκευτομουν πως θα βαλω τις λαμπες UV για να μην φαινονται και να μην φιανονται και τα ασπρα καλωδια τους..

Τελικα βρηκα τροπο για την 1 λαμπα που δεν ηξερα πως να την βαλω..

Πανω στο ψυγειο με χαρτοταινια :D

061020091557.jpg

Εδω βλεπουμε το Cosmos ετοιμο να βαλουμε τα καλουδια μεσα..

Παραθετω τις παρακατω φωτο με ενα Uv blue Coolermaster ανεμιστηρα για να δειτε διαφορα

061020091551.jpg

061020091552.jpg

Και συνεχιζουμε..

061020091555.jpg

Εδω περναμε το νερακι και βγαζουμε τον αερα !

061020091559.jpg

Εδω το pc πληρως ολοκληρωμένο ! :jump:

071020091567.jpg

071020091568.jpg

071020091569.jpg

071020091570.jpg

Ελπιζω να σας αρεσει..Εγω παντος το εχω ερωτευτεί :inlove:

Εντυπωσεις κτλπ πειτε μου :D

Link to comment
Share on other sites

ομορφο βγηκε το cosmos σου

με το μαυρο εσωτερικο δειχνει πολυ

θα ηταν ακομα καλυτερο κατα την αποψη μου βεβαια

εαν διατηρουσες ενα κυριαρχο χρωμα εσωτερικα σε συνδυασμο με το μαυρο

δλδ ή κρατας το κοκκινο

οποτε βαζεις και κοκκινο υγρο και fans

ή εφοσον κρατησεις το uv blue

αλλαζεις τα sata με μαυρα

φτιαχνεις καπακι plexy UV Blue με μαυρο εσωτερικη βαφη για το τροφοδοτικο

και αντικαθιστας τη stock βαση ψυκτρας της vga με αυτονομα ψυκτρακια κατα προτιμηση μαυρα ή χαλκινα

επισης στο κατω σημειο του σωληνα επιστροφης απο τανκ προς αντλια

θα ηταν χρησιμο ενας γωνιακος συνδεσμος με drainport

καλοριζικο και καλοδουλευτο :T:

Link to comment
Share on other sites

ομορφο βγηκε το cosmos σου

με το μαυρο εσωτερικο δειχνει πολυ

θα ηταν ακομα καλυτερο κατα την αποψη μου βεβαια

εαν διατηρουσες ενα κυριαρχο χρωμα εσωτερικα σε συνδυασμο με το μαυρο

δλδ ή κρατας το κοκκινο

οποτε βαζεις και κοκκινο υγρο και fans

ή εφοσον κρατησεις το uv blue

αλλαζεις τα sata με μαυρα

φτιαχνεις καπακι plexy UV Blue με μαυρο εσωτερικη βαφη για το τροφοδοτικο

και αντικαθιστας τη stock βαση ψυκτρας της vga με αυτονομα ψυκτρακια κατα προτιμηση μαυρα ή χαλκινα

επισης στο κατω σημειο του σωληνα επιστροφης απο τανκ προς αντλια

θα ηταν χρησιμο ενας γωνιακος συνδεσμος με drainport

καλοριζικο και καλοδουλευτο :T:

Καλο θα ηταν να μπορουσα να κρατησω ενα κυριαρχο χρωμα..αλλα δεν υπαρχει το ρευστο για αλλαγη Hardware αλλα και ο χρονος για το απαραιτητο Modding..:(

Αλλωστε Το ολο σκηνικο ηρθε εντελως ακυρα..απλα επρεπε να καθαρισω το κουτι, υδροψυξη κτλπ και πηρα και 4 spray και το εβαψα κιολας :happy2:

Οσο για το καπακι plexi μου βαζεις ιδεες :happy: ! Η ψυκτρα της vga δεν γινεται να αλλαξει..ειχα δοκιμασει παλιοτερα με ψυκτρακια και τα vrm βαρουσαν κοκκινα και εβγαζε artifacts η καρτα:crazy:

Ωραίος Ντίνο! Απλά με ένα πινελάκι θα μπορούσες να είχες καθαρίσει τα fans από την σκόνη :hug:

Με το πινελακι εγιναν αρκετα..και οχι μονο..απλα στις φωτο που εχει μονο τον ανεμιστήρα πανω το κουτι ειναι δοκιμαστικος..:p

Δεν τα αφησα με την σκονη ωρεεε :mamba:

Link to comment
Share on other sites

Με το πινελακι εγιναν αρκετα..και οχι μονο..απλα στις φωτο που εχει μονο τον ανεμιστήρα πανω το κουτι ειναι δοκιμαστικος..:p

Δεν τα αφησα με την σκονη ωρεεε :mamba:

για το fan της ΑΤΙ λέω :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το αποτέλεσμα. Θα συμφωνήσω με τον κοπριτη και θα σου προτεινω να αλλαξεις τα fans με κοκκινα και να βάλεις και ένα κόκκινο υγρο στην υδροψυξη. Με μικρο κοστος θα έχεις ενα πολυ καλυτερο αποτέλεσμα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το αποτέλεσμα. Θα συμφωνήσω με τον κοπριτη και θα σου προτεινω να αλλαξεις τα fans με κοκκινα και να βάλεις και ένα κόκκινο υγρο στην υδροψυξη. Με μικρο κοστος θα έχεις ενα πολυ καλυτερο αποτέλεσμα. ;)

εγώ πάλι λέω ότι έκανες στο case να κανεις και στο τροφοδοτικό και είσαι ok γιατί πιο πολύ από όλα αυτό χαλάει το δέσιμο ούτος η άλλος δεν θα σου κοστίσει πάνω από 10-15 εύρα και ίσος και καθόλου αν σου έμεινε λίγο spray και αστάρι από το βάψιμο του cosmos s:tomato:και το ίδιο μπορείς να κανεις με το cooler τις κάρτας όσο για το fan τις ρότα τον jason που έχει βάψει τα fan του case του σε συνδυασμό άσπρο μαύρο από blue που ήταν

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.