Jump to content



Cosmos S WaterCooling & Mod's ( ProPitsiriko$ & Jason )


ProPitsiriko$

Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply
πολυ καλο το αποτελεσμα!

αλλα εχεις ξεχασει να βαλεις στην υπογραφη σου ποιο block εχεις στην καρτα!

ψαχνω τοση ωρα... :p

είναι της koolance

τσιμπα λινκ:http://www.koolance.com/water-cooling/product_info.php?product_id=566

+ γονιακά ρακορ της koolance :rubik:

:triniti:

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το αποτελεσμα!

αλλα εχεις ξεχασει να βαλεις στην υπογραφη σου ποιο block εχεις στην καρτα!

ψαχνω τοση ωρα... :p

Εμ..Ολη μερα ειμασταν στην αυλή και μας ειχε φαει το κρυο...κουραστήκαμε...:suicide2:

Μπηκε το Block στην υπογραφή:o

Ευχαριστουμε παιδια...να'στε καλα!!

τωρα το μονο που λειπει ειναι λαμπιτσες και μερικα φανακια με uv :inlove:

Πολύ καλή τροποποίηση και αισθητικά φαίνεται καλύτερο με διαφορά.Αλλά να σε ρωτήσω κάτι...αλήθεια πως είναι από το πλάι με όλα τα καλώδια?Μπορείς να βάλεις φοτό?

:-O Αμα το ανοιξω μετα θα μου βγαλει την π@ν@για να το ξανακλεισω...:boxed:

Αμα το ανοιξω καμια φορα και θυμιθω θα το βγαλω μια Photo και θα στην στειλω με pm:)

Διοτι το psu ΔΕΝ ειναι modular και τα χωσαμε ολα απο πισω..με αποτελεσμα να εχει κανει μια κοιλίτσα το αλουμινιο...

Αλλα μπρος στα καλη τι ειναι ο πονος :hi:

Link to comment
Share on other sites

Αμα το ανοιξω καμια φορα και θυμιθω θα το βγαλω μια Photo και θα στην στειλω με pm:)

Διοτι το psu ΔΕΝ ειναι modular και τα χωσαμε ολα απο πισω..με αποτελεσμα να εχει κανει μια κοιλίτσα το αλουμινιο...

Αλλα μπρος στα καλη τι ειναι ο πονος :hi:

Το φανταζόμουν!Οκ,όποτε είναι βάλε φοτο τότε.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή δουλεία. Πρέπει και το δικό μου να το σουλουπώσω λίγο γιατί μόνο ποντίκια δεν έχει μέσα.

Κέρδισες τίποτα που έκοψες το κουτί στις θέσεις των ανεμιστήρων και τα λάστιχα από που τα πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή δουλεία. Πρέπει και το δικό μου να το σουλουπώσω λίγο γιατί μόνο ποντίκια δεν έχει μέσα.

Κέρδισες τίποτα που έκοψες το κουτί στις θέσεις των ανεμιστήρων και τα λάστιχα από που τα πήρες?

Κερδισα ενα πιο ισυχο κουτι,με μεγαλυτερη ροη αερα και πιο ευκολο καθαρισμα στους ανεμιστηρες που ειναι κατω και πισω....:T:

Οι σωληνες και το υγρο ειναι feser και ειναι αγορασμενα απο το multirama extreme (Στουρνάρι)

Πολύ ωραίο, αν και την φοβάμαι πολύ την υδρόψυξη...

Δεν ειναι τιποτα τρομερο...αμα κοψεις ομορφα τους σωληνες και βαλεις καλα τους σφιχτηρες θα ειναι μια χαρα...

Εμεις ειχαμε 0 διαρροές.. :fun:

Το φανταζόμουν!Οκ,όποτε είναι βάλε φοτο τότε.

''Λογικα'' συντομα διοτι θα μπουν UV fan και UV λαμπες...:inlove:

Link to comment
Share on other sites

nice work guys

έμενα παντός δεν μου αρεσει η τοποθέτηση του τανκ και τις αντλίας σε αυτά τα σημεία

O Κόσμος έχει μανίσια φιλτράκια ακόμα και στις 5,25 , no;

Nice work παιδιά.

ναι έχει

Link to comment
Share on other sites

nice work guys

έμενα παντός δεν μου αρεσει η τοποθέτηση του τανκ και τις αντλίας σε αυτά τα σημεία

Γιατι δεν σου αρεσει ? Πες καμια ιδεα μωρε...:whistle2:

Βλέπω τη ΔΕΗ να έρχεται...:dirol:

Οχι ρε Νταξει...Δεν καιει και τοσο...:laughing:

Αλλοι εχουν 2-3 pc στο σπιτι τους...εγω εχω ενα μικρουλι :sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

12082008672yp1.th.jpg

δες και πες μου

Μαλιστα...Βασικα δεν ειναι ολοκληρομενη η υδροψυξη...ο σωληνας για την εισαγωγη του ψυγειου ειναι διπλα απο τον σωληνα εξαγωγης σωστα ?

Δηλαδη ετσι οπως το βλεπω απο την αντλια θα φευγει ενας μακρυς ισιος σωληνας προς το ψυγειο..και καθεται ασχημα στο ματι...:fun:

Επισης οσον αφορα την αντλια...Εκει που την εχεις βαλει εσυ,πανω απο το ψυγειο χαλαει ολο το airflow του ανεμιστηρα που ''λογικα'' ειναι απο κατω! :whistling

Η Δικια μου ομως...και δεν ειναι εμφανεις..και αφηνει χωρο για το airflow του κουτιου και δειχνει πιο αδιο το κουτι με αποτελεσμα να φαινεται πιο καθαρο στο ματι και ευκαταστατο και οχι γεματο hardware ;)

Οτοσι αλλως εχω χορο να την βαλω εκει την αντλια διοτι ειναι αδιος ο χωρος και αχρειαστος!

Το Τανκ μου δεν μπενει σε bay σαν το δικο σου οποτε αναγκαστικά θα το εχω εκει...:flag:

Αυτα....:nuke:

Link to comment
Share on other sites

οριστε και μια απο το δικο μου εντελως μονος μου το εφτιαξα χωρις κανενος την βοηθεια και παντα σαν ερασιτεχνης δεν ειμαι επαγγελματιας:rolleyes: στο νερακι ειναι ενας 8500 και 2 κομματια 4870 1GB +4870 1GB σε CROSSFIRE και mobo P5E64 WS EVOLUTION πρωτοτυπησα λιγακι και εβαλα το ψυγειο απο εξω επειδη δεν εμπαινε μεσα λογω τVN γωνιακων σωληνωσεων που εχει επανω αλλα καποια στιγμη θα το βαλω μεσα

16012009360wc0.th.jpg

16012009366ar9.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.