Jump to content



Εκτυπωση περιεχομενων φακέλου


0x13

Recommended Posts

Καλησπερα σας κύριοι

Εχω καποιες συλλογες απο Mp3 στον υπολογιστη μου. Ακουω πολυ μουσική (παλιά καλά λαικά) στο αυτοκινητο με το ράδιο. Απο δω και στο εξης σκεφτηκα να αξιοποιησω τα mp3 που εχω στο laptop, οποτε σκεφτηκα σε πρωτο σταδιο να τα γραψω σε CD. Ετσι κ εκανα, αλλα προεκυψε ενα προβλημα. Το προβλημα ηταν και ειναι οτι θελω να εχω μια λίστα με τα τραγουδια και να επιλεγω. Για παραδειγμα να ξερω οτι το Νο 43 ειναι το τάδε τραγούδι του τάδε καλλιτέχνη. Στο laptop έχω τα mp3 στην μορφή Νουμερο - Τιτλος_Καλλιτεχνης.mp3 και τα εχω βάλει απο το 1 μέχρι το 115 (καπου εκει ειναι το οριο για το CD 700MB ) χύμα μεσα στο CD. Υπάρχει περίπτωση να εκτυπώσω τα filenames ? Γιατι είναι πολύ βάρβαρο να κάτω να γραψω με το χέρι 115 τραγούδια + πόσα άλλα για τα υπόλοιπα CDs.

Σας ευχαριστω εκ των προτέρων

Καλό Βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μπορείς να δοκιμάσεις την παρακάτω εφαρμογή ώστε να εκτυπώσεις τα περιεχόμενα φακέλου: http://www.spadixbd.com/freetools/jdirprint.htm

Και με το iTunes(ίσως και με άλλες εφαρμογές) μπορείς να κάνεις export την playlist σε txt αρχείο, import στο excel και κρατάς μόνο τα κελιά με το όνομα και το track number και το εκτυπώνεις.

Link to comment
Share on other sites

είμαι της παλαιάς σχολής :turn: :

Start (Εναρξη)-> Run (Εκτέλεση) -> cmd -> dir d: /s > c:\temp.txt

οπου d: είναι το "γράμμα" του cd-rom και c:\temp.txt το αρχείο που θα φτιαχτεί (στο c: ) με την λίστα των αρχείων του d:

Link to comment
Share on other sites

είμαι της παλαιάς σχολής :turn: :

Start (Εναρξη)-> Run (Εκτέλεση) -> cmd -> dir d: /s > c:\temp.txt

οπου d: είναι το "γράμμα" του cd-rom και c:\temp.txt το αρχείο που θα φτιαχτεί (στο c: ) με την λίστα των αρχείων του d:

:clap::clap::clap::clap:

Δειτε όμως και το TagScaner. Κάνει παπάδες (μόλις του πάρεις τον αέρα).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.