Jump to content



Παρουσιάση στο Logitech Cordless Desktop MX5500


Nephiλiμ

Recommended Posts

βασικα το πληκτρολογιο ειναι πολυ "μαζεμενο" -λογικα λογω μικρων Fbuttons,δεν ειναι πιο μεγαλο απο τα αλλα πληκτρολογια που κυκλοφορουν(αντε ενα +10%).

Ουτε εμενα μου φαινοταν καλη ιδεα στην αρχη αλλα τελικα βολευει πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ωραίο το review.

Να ρωτήσω κάτι.

1ον, δεν υπάρχει καθόλου καθυστέρηση στη χρήση του (αν όχι, το bluetooth είναι καλύτερο από το wireless του MS Wireless Laser Keyboard/Mouse 7000 π.χ., 2.4GHz vs bl.2.);

2ο, και κάποιος που έχει το MS Wireless Laser Keyboard/Mouse 7000 να μας πει την άποψη του παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Οντως πολυ καλο review μπραβο φιλε μου.

Οσο για τι φωτογραφιες μια χαρα ειναι και "μπολικες" θα ελεγα.

Εχω εδω και ενα εξαμηνο το συγκεκριμενο σετ στην κατοχη μου με Ελληνικους χαρακτηρες το μονο μου "προβλημα" ειναι το οτι ανα δυο εβδομαδες το ποντικι θελει φορτιση και μου την εχει ψιλοδωσει το θεμα διοτι παλαιοτερα ειχα της ms με μπαταριες και μαλιστα απλα αλκαλικες οχι τπτ ψαγμενες επαναφορτιζομενες κλπ και κρατουσε τουλαχιστον δυο μηνες μην πω παραπανω.

Ειμαι 2 με 3 ωρες την ημερα στον υπολογιστη και σερφαρω ουτε παιχνιδια ουτε τπτ να πεις οτι το ζοριζω.

Επισης το αλλο που την εχει δωσει (και το τελευταιο) ειναι πατωντας την ροδελα μεσα δεν ανοιγεις νεο παραθυρο εκει επανω που το εχεις πατησει οποτε πρεπει να κανει ανοιγμα σε νεα καρτελα κλπ κλπ.

Εψαξα να το ρυθμισω αφου μπορεις να αλλαξεις λειτουργιες/εντολες κλπ αλλα τπτ.

Αυτα τα δυο ειναι και κυριως το πρωτο με την αντοχη της μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Οντως πολυ καλο review μπραβο φιλε μου.

Οσο για τι φωτογραφιες μια χαρα ειναι και "μπολικες" θα ελεγα.

Εχω εδω και ενα εξαμηνο το συγκεκριμενο σετ στην κατοχη μου με Ελληνικους χαρακτηρες το μονο μου "προβλημα" ειναι το οτι ανα δυο εβδομαδες το ποντικι θελει φορτιση και μου την εχει ψιλοδωσει το θεμα διοτι παλαιοτερα ειχα της ms με μπαταριες και μαλιστα απλα αλκαλικες οχι τπτ ψαγμενες επαναφορτιζομενες κλπ και κρατουσε τουλαχιστον δυο μηνες μην πω παραπανω.

Ειμαι 2 με 3 ωρες την ημερα στον υπολογιστη και σερφαρω ουτε παιχνιδια ουτε τπτ να πεις οτι το ζοριζω.

Επισης το αλλο που την εχει δωσει (και το τελευταιο) ειναι πατωντας την ροδελα μεσα δεν ανοιγεις νεο παραθυρο εκει επανω που το εχεις πατησει οποτε πρεπει να κανει ανοιγμα σε νεα καρτελα κλπ κλπ.

Εψαξα να το ρυθμισω αφου μπορεις να αλλαξεις λειτουργιες/εντολες κλπ αλλα τπτ.

Αυτα τα δυο ειναι και κυριως το πρωτο με την αντοχη της μπαταριας.

ευχαριστω.

Η μπαταρια κραταει σχετικα λιγο αλλα μην ξεχνας οτι τα laser ποντικια ειναι πολυ πιο ενεργοβορα απο τα οπτικα.

Οσο για το μεσσαιο ειναι ΠΟΛΥ απλο να το φτιαξεις.

Απλως κανε αυτο:

13.jpg?t=1241616006

Link to comment
Share on other sites

Thanks man

Δεν το ηξερα αυτο για την καταναλωση ρευματος.

Και λεω και γω λιθιου ειναι δεν μπορει και μαλιστα περιμενα να ερθει λογω Ελληνικων χαρακτηρων κλπ αρα ειναι "φρεσκο" λογικα.

Μολις παω σπιτι που εχω το MX θα το ρυθμισω και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Nephilim εισαι αψογος μπραβο και επειδη με πιανει ωρες ωρες στο παρα πεντε ημουν για αυτους τους δυο λογους να αρχισω να ψαχνω παλι κανα σετακι.

Αυτα ειναι τα καλα του forum σε σωνουν απο πεταμενα λεφτα και οχι μονο d055.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αυτο με το Generic button δεν το ειχα βρει ουτε εγω!

Να πω οτι εγω που ειχα παρει το ποντικι σκετο, δεν ειναι bluetooth νομιζω. Και επισης δεν εχω βρει ρυθμιση για το dpi.

Οσο για την μπαταρια μου κραταει καμια βδομαδα με πολυ χρηση καθε μερα, αλλα δεν με πειραζει αφου ειναι επαναφορτιζομενη.

Το ποντικι απλα τα σπαει!! ειναι οτι καλυτερο εχω χρησιμοποιησει. Απλα δεν κανει για αριστεροχειρες.....

Για το αρνητικο του πληκτρολογιου που λες οτι δεν εχει ελληνικους χαρακτηρες, για καποιους ειναι θετικο!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.