Jump to content



Μπλεδούρα οθόνη..


athlon=greek

Recommended Posts

Έχω βίστα 64 μπιτ σερβις πακ ενα και κατα την αναπαραγωγή on line video sreaming ή κάποιου αρχείου video με το jetaudio-winamp μου πετάει μπλε οθόνη.Χρησιμοποιώ την sound blaster audigy zs pro και διερωτάμε τι να φταίει..καμιά γνώμη;:rubik:

Link to comment
Share on other sites

H μπλε οθόνη ήταν σύμπτωμα στα windows millenium και γι' αυτό το εγκατέλειψα..

Θυμάμαι ότι έπρεπε να κάνω 'restart' το οποίο ήταν ενοχλητικό για εμένα..

:slap:

Μπορείς να δεις εάν στα winamp settings τα visual effects..μπορείς να αλλάξεις και

να μην δείχνει κάτι δλδ να είναι 'off'..

Link to comment
Share on other sites

Έχω βίστα 64 μπιτ σερβις πακ ενα και κατα την αναπαραγωγή on line video sreaming ή κάποιου αρχείου video με το jetaudio-winamp μου πετάει μπλε οθόνη.Χρησιμοποιώ την sound blaster audigy zs pro και διερωτάμε τι να φταίει..καμιά γνώμη;:rubik:

Τι λέει η μπλε οθόνη; Ποιο αρχείο προκαλεί το σφάλμα;

Link to comment
Share on other sites

εκανα και ένα format μήπως ήταν κάποιος ιος,αλλά με την αναπαραγωγή κάποιων mp3 μέσω του wmp μου την ξαναπέταξε.Μια κλασσική μπλε οθόνη ήταν και για να σας βηθήσω ανέφερε κάτι σαν bump memory και προς το τέλος μέτραγε απο 60% εως 100% σόρρυ δεν θυμάμαι κάτι άλλο παίδες.Κάτι άλλο για να σας βοηθήσω είναι οτι το έκανε κατα τη διάρκεια του nfs ακόμη και στα 32bit vista ποτέ στα win xp pro απο ότι θυμάμαι.Τώρα δεν έχω περάσει drivers για την sb audugy pro zs,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

...κατα πάσα πιθανοτητα μου μυριζει πρόβλημα ram/Mobo/timings!!

..τα vista ζορίζουνε πιο πολυ την μνήμη για αυτο και δεν στο παρουσιαζει στα xp ;)

να σου πω και εγώ αυτό σκεφτόμουνα στο πίσω μέρος του κρανίου μου,οπότε να ξαναβάλω xp;

τι μπορώ να κάνω;:weep:

Link to comment
Share on other sites

Τους drivers της κάρτας ήχου όπως σου προείπαν και τα άλλα μέλη, τους τσέκαρες;

Επίσης (αν και είναι longshot) δες αν έχεις το latest bios στο board σου.

Επίσης πές μου, τα Vista είναι fully updated?

Link to comment
Share on other sites

θα βάλω τους drivers να δω αν το ξανακάνει γιατι διορθώνει κάτι τέτοιο απο οτι λέει:

Fixes:

Resolves issues of intermittent and random application/system crash when playing games or running applications that use EAX®, DirectSound®, OpenAL and/or ASIO features.

Resolves issue of system crash when running DTM - Device Path Exerciser test in Windows Vista 64-bit.

Resolves issue of volume mapping leading to very soft volume level in systems using Windows Vista with Service Pack 1.

Resolves issue with distortion and noise occuring in systems with 4 GB of RAM or greater.

Resolves issue with OpenAL playback of multichannel formats.

Resolves issue of system crash when performing immediate system shutdown after exiting Battlefield 2.

Optimizations to OpenAL to improve performance in Unreal Tournament 3, DiRT, and other games.

Link to comment
Share on other sites

τζιφος παίδες μου ξαναπέταξε πάλι μπλε με το εξής να αναφέρει:

BAD_POOL_CALLER

Technical Information

***STOP 0X00000000000C2(000000000007,0X000000000110B,00000000045E000,0XFFFFF4000711001

κάτι τέτοιο με ένα κάρο μηδενικά κλασσική μπλε οθόνη,καμιά άποψη;:haha:

Υ.Γ Εχω sp1 και ότι updates κατεβάζει τα εγκαθιστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα με σχετική σιγουριά ότι έχεις driver issue...

Ψάξε στον event viewer για περισσότερα στοιχεία για το error...

καμιά βοήθεια στον τυφλό,ελεηστέ λαμπίτες!!:help::worship:

που είναι ο event viewer;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.