Jump to content



RAMPAGE EXTREME II - BLOODRAGE- MSI ECLIPSE PLUS


BUSBAS

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους ρε παίδες.Αποφάσισα επιτέλους να παω σε Χ58 αλλα έχω κολλήσει άσχημα στο θέμα της μητρικής!!! :)

Θα σας παρακαλούσα όσοι γνωρίζετε στάνταρντ πράγματα να μου πείτε τις γνώμες σας για τις παραπάνω μητρικές η τη δικη σας επιλογή τελοσπάντων :help1:

Το σύστημα θα αποτελείται απο 965 και Dominator 3x2gb cl8 αν σας βοηθάει αυτο......

Σας ευχαριστώ όλους προκαταβολικά:shout:

Link to comment
Share on other sites

BloodRage ή DFi T3EH8..Αν δε σε πειράζει ο περιορισμός των 3 dimm στη BloodRage είναι φοβερή μητρική..To ίδιο και η DFi :)

Λες να εχω πρόβλημα με 6 gb ram?Δεν το εχω δουλέψει καθόλου το Χ58 και το φοβάμαι αυτο με τη BLOODRAGE λίγο!

Link to comment
Share on other sites

Λες να εχω πρόβλημα με 6 gb ram?Δεν το εχω δουλέψει καθόλου το Χ58 και το φοβάμαι αυτο με τη BLOODRAGE λίγο!

Τα 6GB πιστεύω είναι αρκετά..Απλά επειδή προσωπικά θέλω να 'χω περισσότερες επιλογές -ας πούμε- προτιμώ με 6 dimm ωστε μετά να βάλω αλλα 3GB ή 6GB και να έχω διπλάσια RAM (εφόσον τη χρειαστώ βέβαια)..

Link to comment
Share on other sites

+1...

Το χω σκεφτεί ρε παίδες καλα και πιστέψτε με έκανα καιρο να το αποφασίσω να αλλάξω!Το κάνω μόνο λόγω του triple channel αλλα και της επιλογής sli/CF.

Οσο αφορά τον ssd έχω πάρει τον ΜΤRON PRO (SLC) 32gb στον οποίο εχω τα VISTA και καποια αλλα progs και δεν έχω κανένα παράπονο :secret: (εκτός βέβαια το γεγονός οτι δε μπορώ να βρώ δεύτερο ίδιο να τους raidarw) :)

Link to comment
Share on other sites

Το χω σκεφτεί ρε παίδες καλα και πιστέψτε με έκανα καιρο να το αποφασίσω να αλλάξω!Το κάνω μόνο λόγω του triple channel αλλα και της επιλογής sli/CF.

Δεν νομίζω πως για αυτούς τους δύο λόγους αξίζει να σκάσεις τόσα χρήματα..Η διαφορά από dual σε triple δεν είναι πολύ(έως καθόλου) μεγάλη και με την gtx295 που έχεις τώρα δεν έπρεπε να σε απασχολεί η υποστήριξη sli.Καλύτερα κράτα τα χρήματα και πάρε άλλον ένα mtron για να κάνεις raid;).

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και έστησα τη DFi..Ωραία μητρική..Λεπτομερείς ρυθμίσεις..Αλλα θέλει ψάξιμο..Η R2E μου φαίνεται plug 'n play σε σχέση μ' αυτή... :shifty:

Αντε λιωσε να μας πεις εντυπωσεις...:man_in_love:

Να τεσταρουμε και την καρτα μου γιατι η αλλη (REII) μας εκανε νερα :innocent:

Link to comment
Share on other sites

rampage με 1001 firmware αφου τα χουμε πει ρε BUSBAS:victory: και στειλε τον raptor για velocy αν δεν θες ssd ακομα

Χρήστο για VELOCI δεν υπάρχει περιπτωση αφου όπως είπαμε παραπάνω εχω τον Mtron...

Aπο κει και πέρα ρε παίδες ειλικρινά με έχετε μπερδέψει παραπάνω για το θέμα της μητρικής :dots:

Μάλλον γέρνω προς την BLOODRAGE αλλα ο CHRISTARAS οπως και καποιοι αλλοι φίλοι θα με φάνε ζωντανό

λόγω της RE2 :D

Οτι θα πάρω σύντομα μητρική είναι γεγονός γι αυτό σας παρακαλώ οσοι έχετε ασφαλής συμπεράσματα να με βοηθήσετε να επιλέξω τη σωστή :)

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο για VELOCI δεν υπάρχει περιπτωση αφου όπως είπαμε παραπάνω εχω τον Mtron...

Aπο κει και πέρα ρε παίδες ειλικρινά με έχετε μπερδέψει παραπάνω για το θέμα της μητρικής :dots:

Μάλλον γέρνω προς την BLOODRAGE αλλα ο CHRISTARAS οπως και καποιοι αλλοι φίλοι θα με φάνε ζωντανό

λόγω της RE2 :D

Οτι θα πάρω σύντομα μητρική είναι γεγονός γι αυτό σας παρακαλώ οσοι έχετε ασφαλής συμπεράσματα να με βοηθήσετε να επιλέξω τη σωστή :)

νομιζω οτι σου εχω απαντησει σε οτι απορια ειχες για την re2 θερμοκρασιες μου ειδες που σου χα στειλει που εχω φτασει τον ι7 βλεπεις χωρις ιδιαιτερες ρυθμισεις τωρα τα συμπερασματα δικα σου:banging:

Link to comment
Share on other sites

Asus P6T6 REVOLUTION FTW

α μπραβο...αυτη ειναι μητρικη...πως λεμε και για τον καφε:p

μαλλον παω κ εγω για αλλαγη σε i7 επειδη βρηκα αγοραστη για το mobo+cpu+μνημες μου..:whistle2:

τι λετε για την revolution?

Link to comment
Share on other sites

H R2E έχει ακόμα πολλά bugs, που όπως ακούσα δεν πρόκειται να λυθούν με νέα bios.H BloodRage είναι πολύ καλή...Επίσης η Gigabyte EX-58-EXTREME είναι αρκετά καλή.Όμως και η DFI είναι καλή.Η P6T6 REVOLUTION δεν έχει θέση για IDE, αν δεν σε ενοχλεί τότε ΟΚ.DFI και ΒloodRage είναι πολύ καλές ομολογουμένως, αλλά θέλουν πολύ ψάξιμο για o/c.Αν δεν θες ο/c τότε οποιαδόποτε mobo σου κάνει...:magic:

Link to comment
Share on other sites

H R2E έχει ακόμα πολλά bugs, που όπως ακούσα δεν πρόκειται να λυθούν με νέα bios.H BloodRage είναι πολύ καλή...Επίσης η Gigabyte EX-58-EXTREME είναι αρκετά καλή.Όμως και η DFI είναι καλή.Η P6T6 REVOLUTION δεν έχει θέση για IDE, αν δεν σε ενοχλεί τότε ΟΚ.DFI και ΒloodRage είναι πολύ καλές ομολογουμένως, αλλά θέλουν πολύ ψάξιμο για o/c.Αν δεν θες ο/c τότε οποιαδόποτε mobo σου κάνει...:magic:

τι bugs αντιμετωπισες με rampage???? εγω με 1001 bios κανενα προβλημα και ο busbas oc εχει στο μυαλο του

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι η άποψη να πας σε RE2 είναι αρκετά σοφή με την έννοια οτι θα έχεις πάντα υποστήριξη και απο την ιδια την ASUS αλλα και απο αλλα διαφορα μέλη που ηδη την δουλεύουν..Απο μένα +1 για RE2 :D

Link to comment
Share on other sites

Οχι φυσικά μόνο και μόνο για το λόγο οτι ειναι ASUS η RE2 γιατί σίγουρα είναι και μια απο τις καλύτερες που κυκλοφορούν αυτη τη στιγμή στην αγορά...Στη θέση πάντως θα έριχνα και μια ματιά στην P6T6 REVOLUTION γιατί όπως αναφέρουν και τα παιδιά παραπάνω φαίνεται πολύ ενδιαφέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.