Jump to content



Ξεκλειδωνοντας και κλοκαροντας εναν Phenom II X3 720


SlotKiller

Recommended Posts

  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Ε δεν πάει και τα ιδια... Μην τρελαθούμε κιόλας... Θα το εκτιμούσα πολύ αν δεν παραπληροφορούσατε... Overclocked @ 3.600MHz και ακόμα (αρκετα) πισω απο τον i7 940 ειναι... Ελεος, προσέχτε λίγο τι λέτε και τι γράφετε γιατι πέρνετε στον λαιμό σας αθώο κοσμάκη χωρίς το αίσθημα της ευθύνης...

Είπαμε, τιμιοι για τα λεφτά τους και αξιοπρεπέστατοι, αλλα αν δεν μπορείτε να αποβάλλετε τον fanboy-ισμό... Καήκαμε...

Link to comment
Share on other sites

Και τριπυρηνος κοβει μαγκες να και ενα ρεβιου. Τα ιδια με τον Ι7 παει με τα μισα λεφτα στα games.

http://www.guru3d.com/article/ecs-a790gxmad3-socket-am3-ddr3-motherboard-review/20/1

Respect στην AMD!

Αυτο ηταν EPIC FAIL....!

Toσα review εχουν δημοσιευτει παγκοσμιως....δεν εχεις διαβασει ουτε ενα???

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ... εννοειται πως ειναι καλυτερος αλλα σε σχεση με το κοστος που εχει και την αποδοση κατ εμε ειναι καλυτερος.

Τι fanboy και βλακειες intel συστημα εχω και πριν ειχα AMD. Aπο τι στιγμη που τα πληρωνουμε απο την τσεπη μας και δεν μας τα χαριζουν δεν υπαρχει λογος να ναι κανεις fanboy.

Link to comment
Share on other sites

ναι εχω βαλει πιο καινουργιο bios που δε τον ξεκλειδωνει

Φιλε SlotKiller τελικα σημερα μπορεσα να κανω δοκιμες με τον 720 (0904 ΒPMW ...269) και την ΜΑ790FX-UD5P. εβαλα το bios F3b στην αρχη τον αναγνωριζει ως Phenom Χ4 20 αλλα μετα δεν ξεκιναει με τιποτα τα windows ultimate 64-bit. Μηπως γνωριζεις αν χρειαζομαι τα ΧΡ για να δουλεψει ο 4ος πυρηνας η απλα δεν λειτουργει ο 4 πυρηνας μου;

Παρακαλω δωσε μια εξηγηση σ'αυτο!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν δουλευει απ οτι καταλαβα........ κριμα και ειπα πως πετυχα εναν καλο 0904!!!! Παντως στην αρχη στο ξεκινημα με tab τον διαβαζει ως Χ4 20 μετα λεει πως υπαρχει λαθος, ξεκινας το windows ειτε με safe mode ειτε κανονικα και δεν ξεκινανε με τιποτα, κανεει συνεχως reset.Λυσε μου και μια αλλη απορεια γιατι στο ξεκινημα την μνημη μου τηα αναφερει ως 1066 ungaged ενω οι μνημες μου ειναι 1600; Ετσι ειναι τα bios της gigabyte; Δεν τις αναγνωριζει καν ουτε ως 1333; Οσο για τα bios εχει τα F4 F5C και F3L. ποια κατα τη γνωμη σου να χρησιμοποιησω; Αλλη μια χαζομαρα της gigabyte τα bios φορτωνουνε μονο μεσω floppy και πρεπει να εγκαταστησω ενα απο τον παλιο μου υπολογιστη ή υπαρχει αλλος τροπος;

Link to comment
Share on other sites

Bios θα βαλεις μεσα απ τα windows με το προγραμματακι @bios.

Σιγουρεψου μονο οτι ειναι σταθερος ο υπολογιστης οταν το κανεις αυτο.

το F5C ειναι καινουργιο και δε το εχω δοκιμασει ακομα.

Το F3L πρεπει να ειναι βελτιωμενο F3I το οποιο δε μου αφησε καλες εντυπωσεις... μολις βρω χρονο θα τα δοκιμασω...

Link to comment
Share on other sites

Bios θα βαλεις μεσα απ τα windows με το προγραμματακι @bios.

Σιγουρεψου μονο οτι ειναι σταθερος ο υπολογιστης οταν το κανεις αυτο.

το F5C ειναι καινουργιο και δε το εχω δοκιμασει ακομα.

Το F3L πρεπει να ειναι βελτιωμενο F3I το οποιο δε μου αφησε καλες εντυπωσεις... μολις βρω χρονο θα τα δοκιμασω...

Πες μου σε παρακαλω πως θα βαλω μεσα απο τα windows το bios; Ποιο προγραμα ειναι αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Slot killer μιας και εχεις ασχοληθει με τον 720 θα μας πεις μερικα tips & tricks step by step πως μπορουμε ποιο ευκολα να τον κλοκαρουμε; Περα απο τον πολλαπλασιαστη του cpu τι αλλο μπορεις να ανεβασεις ευκολα; Το προβλημα μου ειναι οι μνημες μιας και μου τις αναγνωριζει default ως 1066 οποτε οταν τις κλοκαρω στα 1600 που ειναι το κανονικο τους δεν ξερω πως να τα χειριστω ολα μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Τον devider των μνημων αλλαξε τον στο μεγιστο και εχεις αμεσως 1600.

Απο κει και περα.. δοκιμασε NB multi στα χ12 για 2400 και cpu x17 για 3400

πιθανον να τα εχεις με default τασεις ολα αυτα.

Οπωσδηποτε κλεισε το CnQ. Απο bios το F3L ακουω οτι ειναι το καλυτερο αλλα δε το εχω δοκιμασει ακομα καθως δουλεια και DoW2 δεν με εχουν αφησει! :D

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο off αλλα επειδη απο την βδομαδα θα πεσει παραγγελια ενας 720

παρεα με την 790FXT-UD5P θελω να πειτε τη γνωμη σας για ποιο απο τα

παρακατω κιτ ddr3 προτεινετε με σκοπο το oc.

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.555336

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.555329

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554044

Link to comment
Share on other sites

Ειπα σημερα να παιξω με το utility της AMD.

Κατα ποσο ειναι αληθινο το νουμερο δεν ξερω αλλα με αρεσε .

Ειδα μεχρι 3192~199 καπου εκει.Κατοπιν αρχισα να καρφωνω κατι usb συσκευες,κοιτουσα

τα mp3 και καπου εκει το utility παγωσε,το εκλεισα και εκανε μονο του επαννεκινηση.

Αυτα προς το παρον.

untitled_8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αναμεσα σαυτες τις 3 θα σου ελεγα τις OCZ μιας και παιζουν στα 1800MHz με 8αρια

1800 οταν λες...γιατι 1600 εχουν ονομαστικη μεγιστη ταχυτητα.

Απο oc ποσο παραπανω μπορουν να πανε?

Link to comment
Share on other sites

Τον devider των μνημων αλλαξε τον στο μεγιστο και εχεις αμεσως 1600.

Απο κει και περα.. δοκιμασε NB multi στα χ12 για 2400 και cpu x17 για 3400

πιθανον να τα εχεις με default τασεις ολα αυτα.

Οπωσδηποτε κλεισε το CnQ. Απο bios το F3L ακουω οτι ειναι το καλυτερο αλλα δε το εχω δοκιμασει ακομα καθως δουλεια και DoW2 δεν με εχουν αφησει! :D

DoW2 ? Τι εννοεις;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.