Jump to content



Dell Ultrasharp 2408WFP (πρώην overclockers.co.uk....Γνώμες...)


N3M3SYS

Recommended Posts

και ομως τωρα το δοκιμασα και μου λεει οτι δεν αναγνωριζετε η συσκευη για τα usb.........

Εχει δικια του mini usb απο κατω αποκλειετε να μην την βλεπεις.θελεις καλωδιο mini-usb σε κανονικο στο λεω γιατι και εγω την ιδια εχω αλλα το πρωτο revision.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply
Εχει δικια του mini usb απο κατω αποκλειετε να μην την βλεπεις.θελεις καλωδιο mini-usb σε κανονικο στο λεω γιατι και εγω την ιδια εχω αλλα το πρωτο revision.

το εχει μεσα ρε συ δεν γινεται δουλεια ομως

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω αλλαξε καλωδιο μηπως τρωει κολλημα με αυτο αλλαξε usb στον υπολογιστη, βαλε και αλλο pc στην τελικη πανω στην οθονη και αν δεν δουλευει τοτε δυστυχως RMA αλλα πιστευω το Rma της Dell ειναι πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή τίτλου γιατί ξεφύγατε :)

και ειχα την απορια πως και δεν μας εχει κραξει καποιος ακομα..........σωστος jpavly για ακομα μια φορα :worship:

charly13 θα ζησω και χωρις usb αλλα δεν νομιζω οτι εχει προβλημα απλα θελει τπτ drivers λογικα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα usb λογικα δεν δουλευουν και τα card readers.Εγω δεν θυμαμαι να εβαλα drivers βεβαια την πηρα πριν ενα χρονο αλλα θα το θυμομουν.

P.s προς mods.

Καντε split το thread και τα post μας βαλτε τα σε ενα offtopic.

Link to comment
Share on other sites

Dell G2410 24" Widescreen LED Monitor

Είμαι πολύ εκτός θέματος αν ρωτήσω τι παρατηρείτε γι'αυτή την οθονούλα που έχει το overclockers? Τα + και τα - της? Είναι πολύ φθηνή αλλά είναι LED! :-O

Αν δεν κολλάει εδώ, ας το πάμε στο οθόνες 24" προτάσεις..

Link to comment
Share on other sites

Dell G2410 24" Widescreen LED Monitor

Είμαι πολύ εκτός θέματος αν ρωτήσω τι παρατηρείτε γι'αυτή την οθονούλα που έχει το overclockers? Τα + και τα - της? Είναι πολύ φθηνή αλλά είναι LED! :-O

Αν δεν κολλάει εδώ, ας το πάμε στο οθόνες 24" προτάσεις..

κοιτα στο prad αν την εχει και γενικα στο νετ κανενα review.εχω την εντυπωση οτι καποιος την εχει εδω μεσα...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς αυτούς που πήραν την Dell 2408.

Καθαρά για ενημερωτικούς λόγους γιατί πήρατε την 2408 ενώ η 2709 έχει μόνο κανα 50-60Ε παραπάνω?

Γιατί είμαι ανάμεσα σε 3 οθόνες μέχρι στιγμής και οι 2 είναι αυτές ενώ η τρίτη είναι η NEC 24WMGX³

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς αυτούς που πήραν την Dell 2408.

Καθαρά για ενημερωτικούς λόγους γιατί πήρατε την 2408 ενώ η 2709 έχει μόνο κανα 50-60Ε παραπάνω?

Γιατί είμαι ανάμεσα σε 3 οθόνες μέχρι στιγμής και οι 2 είναι αυτές ενώ η τρίτη είναι η NEC 24WMGX³

εγω προσωπικα ειμαι πολυ κοντα στην οθονη και η 24 ειναι υπερ αρκετη.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς αυτούς που πήραν την Dell 2408.

Καθαρά για ενημερωτικούς λόγους γιατί πήρατε την 2408 ενώ η 2709 έχει μόνο κανα 50-60Ε παραπάνω?

Γιατί είμαι ανάμεσα σε 3 οθόνες μέχρι στιγμής και οι 2 είναι αυτές ενώ η τρίτη είναι η NEC 24WMGX³

εχουν την ιδια αναλυση και επομενως τον ιδιο εκμεταλλευσιμο χωρο να δουλεψεις

καποιος μπορει να πει οτι το μικρότερο pixel της 2408 δημιουργεί καλύτερη αίσθηση της ευκρίνειας

ειδικα σε συνηθισμένες αποστάσεις

σε ταινιες φυσικα εχει το πλεονεκτημα η 2709

αλλα και εγω μαλλον την 24 θα επαιρνα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτίμησα την dell 2408 καθαρά για λόγους pixel pitch. Είχα μια LG me 0.29 pixel pitch παλιά και πραγματικά ήταν σα μωσαικό. Πόσο μάλλον το 0.303 της 2709. Για μένα ούτε με σφαίρες. Αν πάλι την οθόνη τη χρησιμοποιείς σα TV απο τα 3 μέτρα μακριά κλπ, τότε δεν σε νοίαζει, αλλά τότε για μένα πάρε καμια 42'' καλύτερα σε αυτά τα χρήματα.

Η NEC λένε έχει λίγο καλύτερη απεικόνιση αλλά δεν έχει 0 pixel εγγύηση. Αχρείαστη να'ναι αλλά ειναι και άλλος ένας κύριος λόγος που πήγα σε dell. Και ήρθε απο OC σε 3 εργάσιμες (με parcelforce + 10ευρω), κανένα παράπονο απολύτως. Απλά θέλει πολύ καλό calibration και δεν έχω spyder... οπότε δεν έχω μείνει ικανοποιημένος ακόμα σε αυτό τον τομέα ;)

Link to comment
Share on other sites

Η NEC λένε έχει λίγο καλύτερη απεικόνιση αλλά δεν έχει 0 pixel εγγύηση. Αχρείαστη να'ναι αλλά ειναι και άλλος ένας κύριος λόγος που πήγα σε dell.

Καλά έκανες, εγώ έχω ένα pixel :suicide2: οχι οτι με πειράζει και πολύ αλλά μερικές φορές πάει εκεί το μάτι...

Η 2709 αν δε κάνω λάθος έχει TN panel.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτίμησα την dell 2408 καθαρά για λόγους pixel pitch. Είχα μια LG me 0.29 pixel pitch παλιά και πραγματικά ήταν σα μωσαικό. Πόσο μάλλον το 0.303 της 2709. Για μένα ούτε με σφαίρες. Αν πάλι την οθόνη τη χρησιμοποιείς σα TV απο τα 3 μέτρα μακριά κλπ, τότε δεν σε νοίαζει, αλλά τότε για μένα πάρε καμια 42'' καλύτερα σε αυτά τα χρήματα.

Η NEC λένε έχει λίγο καλύτερη απεικόνιση αλλά δεν έχει 0 pixel εγγύηση. Αχρείαστη να'ναι αλλά ειναι και άλλος ένας κύριος λόγος που πήγα σε dell. Και ήρθε απο OC σε 3 εργάσιμες (με parcelforce + 10ευρω), κανένα παράπονο απολύτως. Απλά θέλει πολύ καλό calibration και δεν έχω spyder... οπότε δεν έχω μείνει ικανοποιημένος ακόμα σε αυτό τον τομέα ;)

Μονο σε 3 εργασιμες? Σοβαρα? Επελεξες το Euro 48 με 60λιρες, σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.