Jump to content



remote ελεγχος


oxide

Recommended Posts

Εχω 3 υπολογιστες σε δικτυο.

Θα Θελα να μου προτινετε μια εφαρμογη που να μπορω να εγκαταστησω και να εχω πληρη ελενχο των αλλων δυο απο αυτον που χρησιμοποιω καθημερινα.(απο WakeOnLan μεχρι defrag)

Φχαριστω,

μορτες.

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε δεν ειναι αυτο που θελω..

δεν θελω να συνδεομαι μεσω καποιου σερβερ...σε ευχαριστω παντως..

θελω απευθειας απο το ενα πισι στο αλλο..στο ιδιο δικτυο ειναι.

ηδη εχω τους φακελους του ενος σαν κοινοχρηστους...απλα θελω ν αμπορω να τρεχω και εφαρμογες και τα παντα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αυτο εκανε...:T:

ξερεις τι παιζει με τις πορτες που ανοιγει?

τις βλεπω μονο εγω τοπικα η με την ip address μπορει καποιος να συνδεθει και εκτος δικτυου?

Default ειναι 3389 αλλα μπορει να αλλαξει...

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι με router και οχι σκετο modem τοτε δεν εχεις κινδυνο να μπει καποιος απο το ιντερνετ.Πρεπει να ανοιξεις εσυ απο το web interface του router την πορτα που θελεις.

Οποτε αστο ετσι οπως ειναι.

Και πως θα κανεις scan το δυκτιο για να δεις πως φαινεται απο εξω?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω 2 pc στο lan. Στο 3389 ακούει ο ένας στο 3390 ο άλλος.

Ο router έχει και τα 2 Port ανοιχτά. Σε αυτό με το default παίζει μια χαρά, στο 3390, βάζω στον client την ip και το port πχ 125.125.125.125:3390 αλλά δεν παίζει...

Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω 2 pc στο lan. Στο 3389 ακούει ο ένας στο 3390 ο άλλος.

Ο router έχει και τα 2 Port ανοιχτά. Σε αυτό με το default παίζει μια χαρά, στο 3390, βάζω στον client την ip και το port πχ 125.125.125.125:3390 αλλά δεν παίζει...

Τι να κάνω?

Ο router σου υποστηρίζει να κάνει forward την εξωτερική πόρτα 3390 στην εσωτερική 3389 της IP...?

Λογικά πρέπει να το υποστηρίζει, οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι με router και οχι σκετο modem τοτε δεν εχεις κινδυνο να μπει καποιος απο το ιντερνετ.Πρεπει να ανοιξεις εσυ απο το web interface του router την πορτα που θελεις.

Οποτε αστο ετσι οπως ειναι.

Και πως θα κανεις scan το δυκτιο για να δεις πως φαινεται απο εξω?

απο καποιο αλλο πισι..

η ακομα απο διαφορες σελιδες ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.