Jump to content



Αξιόπιστος Σκληρός 1-1.5ΤΒ


nikdev

Recommended Posts

μα και ο f1 με ενα platter δεν ειναι?

αν σε ενδιαφερει η αξιοπιστια που προσφερουν θεωρητικα τουλαχιστο, τα λιγοτερα κινητα μερη τοτε γιατι να μεινεις στα 640 γιγα...με +10 ευρω πας σε τερα...!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply
Όντως.Δηλαδή αποκλείεις τον samsung τον f1?

Δεν τον αποκλειω, αλλα απο reviews φαινονται τα πιο πανω μοντελα των seagate και wd να ειναι τα πιο γρηγορα, βεβαια απο οτι βλεπω στο Πλαισιο πχ ο samsung ειναι ο πιο φθηνος στα 86 ευρω με 3 χρονια εγγυηση, ακολουθει ο seagate 7200.12 στα 91 με 3 χρονια εγγυηση, και ο wd black με 5 χρονια εγγυηση στα 104.. πολυ ακριβος.. αρα θα περιοριζομουν κι εγω μεταξυ samsung και seagate και επειδη οπως φαινεται σε αρκετα reviews οτι ο seagate ειναι και πιο γρηγορος, θα προτιμουσα τον seagate.

Link to comment
Share on other sites

τελικά με τους green edition ξέρει κανείς τι ακριβώς έχει παιχτεί? το ζήτημα με το speedfan και το παρκάρισμα των κεφαλών είναι υπαρκτό? δεν έβγαλα άκρη από το silentpcreview και η αλήθεια είναι ότι ψήνομαι για τον WD10EADS 1TB CAVIAR GREEN

Link to comment
Share on other sites

1447 ώρες έχει ο δικός μου δίσκος WD10EADS 1TB CAVIAR GREEN μέχρι τώρα και δεν έχω κανένα πρόβλημα όπως έχω γράψει και παλαιότερα στο ίδιο topic, αθόρυβος με χαμηλές θερμοκρασίες.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος από τη θαλασσινή πύλη 1.5 :)
:offtopic2: δεν το σκεφτηκα ποτε...:D

Άσε που είναι "θαλάσσια"...

Το "θαλασσινή" μου θυμίζει όνομα από παλιά Ελληνική ταινία.... :p

Link to comment
Share on other sites

τελικά με τους green edition ξέρει κανείς τι ακριβώς έχει παιχτεί? το ζήτημα με το speedfan και το παρκάρισμα των κεφαλών είναι υπαρκτό? δεν έβγαλα άκρη από το silentpcreview και η αλήθεια είναι ότι ψήνομαι για τον WD10EADS 1TB CAVIAR GREEN

Δεν το ηξερα, και απο οτι διαβασα, ειναι τελειως μπλεγμενη η κατασταση.. πολλα μοντελα σχεδον ιδιων σκληρων, σε καποια γινεται head parking και αυξανεται το load cycle count, σε καποια γινεται head parking και δεν αυξανεται το load cycle count, η WD διατεινεται οτι και να αυξανεται δεν υπαρχει προβλημα, παρολο που εχει δηλωσει στα specs οτι οι δισκοι αυτοι αντεχουν 300Κ load cycle count.. btw, παρομοιο προβλημα υπηρχε και με laptop δισκους σε linux http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=591503

,και το δικο μου λαπτοπ ειχε το προβλημα και σε linux και σε XP, οχι σε vista.

Link to comment
Share on other sites

τελικά παράγγειλα έναν black edition να έχω και τα 5 χρόνια εγγύηση (όχι οτί θα τον κρατήσω τόσο, απλά ένας δίσκος με 5 χρόνια εγγύηση έχει λιγότερες πιθανότητες να βγάλει βλάβη στα 2-3 χρόνια απ'ότι ένας με 3 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.