Jump to content



Ερώτηση σχετικά με βάσεις δεδομένων ΟΠΑΠ


sstav

Recommended Posts

καλημέρα !

το μουντ είναι πολυ νταουν σήμερα ....

Για να μην κάνω νέο θέμα

Κάποιο πρόγραμμα για έλεγχο από τις βάσεις του OΠΑΠ αν κάποιος συνδυασμός στο Joker εχει κληρωθεί υπάρχει;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

φιλε αυτο που ρωτας ειναι ο μηχανισμος του joker. Η Inrtalot ψαχνει να βρει ποιος συσνδυασμος δεν εχει παιχτει απο μια βαση δεδομενων που εχει μολις κλεισουν τα πρακτορια και τον κληρωνει. Οσο για τα jackpot αν εχεις παρατηρησει γινονται καθε χριστουγενα και πασχα.Γιατι αραγε???? Επισης να σου πω οτι με αλλο επιτοκιο τοκιζονται τα δικα σου λεφτα τον χρονο σε αλλο τα λεφτα του τζακποτ σε ημερισια βαση. Για να εκανες τετοια ερωτηση μαλλον εχεις μυαλο οποτε σκεψου ολα αυτα που σου εγραψα.:lock:

Link to comment
Share on other sites

φιλε αυτο που ρωτας ειναι ο μηχανισμος του joker. Η Inrtalot ψαχνει να βρει ποιος συσνδυασμος δεν εχει παιχτει απο μια βαση δεδομενων που εχει μολις κλεισουν τα πρακτορια και τον κληρωνει. Οσο για τα jackpot αν εχεις παρατηρησει γινονται καθε χριστουγενα και πασχα.Γιατι αραγε???? Επισης να σου πω οτι με αλλο επιτοκιο τοκιζονται τα δικα σου λεφτα τον χρονο σε αλλο τα λεφτα του τζακποτ σε ημερισια βαση. Για να εκανες τετοια ερωτηση μαλλον εχεις μυαλο οποτε σκεψου ολα αυτα που σου εγραψα.:lock:

Να κανω μια σημειωση.. για το θεμα οτι ΚΑΘΕ χριστουγεννα και πασχα υπαρχει τζακ-ποτ.. κι εγω ειχα την ιδια απορια και ψαχνοντας διαβασα οτι σ'αυτες τις κληρωσεις δινονται ολα τα μικροποσα που κερδηθηκαν απο παικτες κατα τη διαρκεια του χρονου και αυτοι δεν τα εισεπραξαν

Απο την αλλη, εχω κι εγω την αισθηση οτι το ολο θεμα ειναι απατη (βεβαια, ξερω 2 ανθρωπους -γειτονες- που εχουν κερδισει ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ποσα στο λοττο, τζοκερ ( 200εκ δραχμες ο ενας, 500εκ. ο αλλος).

Link to comment
Share on other sites

και εμενα αυτος στην τηνο που ειχε παρει τοτε 3 δις δραχμες ειναι γειτονας στο χωριο και μαλλον συγγενης....:giveup:

η συμβολη σου στη συζητηση ειναι πραγματικα συγκλονιστικη.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά δεν με ενδιαφέρει αν και πως είναι στημένο το παιχνίδι....Θεωρώ ότι είναι ευκολο να κατεβάσω από το www.opap.gr τις λίστες με τους κληρωθέντες συνδυασμούς όλων των χρόνων από το 1997, να τα ενώσω σε ενα excel....από κει και πέρα ζητάω αν υπάρχει τρόπος να βάζω έναν πιθανό συνδυασμό και να δω αν εχει κληρωθεί ξανα (και κατ'επέκταση αν εχει κληρωθεί οποιαδήποτε κατηγορία 1+1. 2+1 κτλ)...Πρέπει να είναι εύκολο για κάποιον που γνωρίζει βάσεις δεδομένων (access)...Με κάποιο τρόπο στο Excel γίνεται;;;;

Ευχαριστώ πολύ για το θέμα!!

Link to comment
Share on other sites

η συμβολη σου στη συζητηση ειναι πραγματικα συγκλονιστικη.

Ρε μερικοι ειστε παραξενοι ετσι? Συγγνωμη αν σε ενοχλησα με το σχολιο μου ρε μαν απλα ηθελα να το πω πειραζει?? ελεος. Και αν το παμε ετσι ΝΑΙ συνεβαλα και γω στη συζητηση, εδειξα οπως και εσυ οτι υπαρχουν κερδισμενοι και με μεγαλα ποσα. Γιατι δε το καταλαβες αυτο?

Συμφωνω μ αυτα που λες παντως για τις κληρωσεις...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά δεν με ενδιαφέρει αν και πως είναι στημένο το παιχνίδι....Θεωρώ ότι είναι ευκολο να κατεβάσω από το www.opap.gr τις λίστες με τους κληρωθέντες συνδυασμούς όλων των χρόνων από το 1997, να τα ενώσω σε ενα excel....από κει και πέρα ζητάω αν υπάρχει τρόπος να βάζω έναν πιθανό συνδυασμό και να δω αν εχει κληρωθεί ξανα (και κατ'επέκταση αν εχει κληρωθεί οποιαδήποτε κατηγορία 1+1. 2+1 κτλ)...Πρέπει να είναι εύκολο για κάποιον που γνωρίζει βάσεις δεδομένων (access)...Με κάποιο τρόπο στο Excel γίνεται;;;;

Ευχαριστώ πολύ για το θέμα!!

Το θεμα δεν ειναι να δεις τι εχει κλειρωθει μεχρι σημερα το θεμα ειναι να μαθεις τι εχει παιχτει μεχρι να γινει π.χ η σημερινη κληρωση και να παιξεις τους συνδυασμους των αριθμων που δεν εχουν παιχτει π.χ στην σημερινη κληρωση. Αν δεν κανω λαθος το excel μπορει να κανει κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν ένα σωρό προγράμματα που κάνουν αυτό που θέλεις

το Λόττο είναι συνδιασμοί των 49 ανα 6 και είναι σκάρτα 1/14.000.000 όντως.

το προπό 1/1.380.000 γιαύτό και κληρώνει πολύ μικρότερα ποσά.

δεν θα βγάλεις καμία άκρη(νομίζω)

όλοι οι συνδιασμοί έχουν παιχτεί

αν θερήσεις το πείραμα αμερόληπτο

και πας να εφαρμόσεις στατιστική και πιθανότητες

θα καταλάβεις πως ο αριθμός κληρώσεων δεν επαρκεί για ασφαλή ανάλυση.

όλα βασίζονται στο νόμο των μεγάλων αριθμών...

όλα τείνουν να γίνουν ισοπίθανα μετά από άπειρες φορές επανάληψης....

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει παλιά (90's - DOS) μια εφαρμογή σε αυτή τη φιλοσοφία για LOTTO. Για 3-4 μήνες παίζαμε με φίλους κάθε φορά. Δεν κερδίσαμε ποτέ. Ένα Σάββατο που ενώ είχα "βγάλει" τις εξάδες δεν συνενοηθήκαμε και δεν παίξαμε τελικά, προέκυψε ότι πιάναμε 1χ5άρι και καμιά 40αριά 4άρια. Δε θυμάμαι το ποσό αλλά ήταν ΚΑΛΟ χατζιλίκι για όλους.

Από τότε δεν ξαναέπαιξα... :hi:

Θέλω να πώ, πρέπει να σε θέλει. Αν σε θέλει δε χρειάζεσαι "βοηθήματα". :nono:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.