Jump to content



Full Hd camera


tasatva

Recommended Posts

Είπα να πάρω κι εγώ μία Camera για τον μπέμπη που έχει αρχίσει να κάνει διάφορα δικά του και όσο και αν γουστάρω τη φωτογραφία, αυτά για να καταγραφούν θέλουν Video.

Πέρασα από Πλαισιο λοιπόν και πήρα αυτή. Δεν την έχω δουλέψει καθόλου ακόμα, έχει κανείς άποψη? Αξίζουν τα χρήματα που έδωσα?

Έχοντας την HF100 εδώ και ενάμισι χρόνο μπορώ να πω πως είναι η καλύτερη αγορά που έχω κάνει...

Είμαι σίγουρος ότι και η S100 θα εξαιρετική. Από τις καλύτερες αγορές στην κατηγορία αυτή την στιγμή.

http://www.camcorderinfo.com/content/Canon-HF-S100-Camcorder-Review-36389.htm

Link to comment
Share on other sites

Super! Την πήρα λίγο στην τύχη, απλά μου φάνηκε πιο "ΣΟΪ" από τις υπόλοιπες εκεί στον πάγκο και την πήρα με το σκεπτικό ότι αν δεν λέει θα την επέστρεφα. Σκαλίζοντάς την λίγο φαίνεται καλή πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Χτύπα μια φτηνή SDHC και είσαι ΟΚ. Η δικιά μου έχει μέγιστο bitrate 17Mbps ένω η s100 έχει και 24Mbps. Στα 17Mbps είσαι ακριβώς μία κάρτα 8GB/ώρα...και λίγο παραπάνω κρατάει η μπαταρία. Προσωπικά προτιμώ να γράφω σε 30fps.

Στο σκοτάδι βέβαια πέφτει η απόδοση αλλά βελτιώνεται πολύ αν ανοίξεις τον φακό της κάμερας...

Δες αυτό με χαμηλό φωτισμό...

http://www.youtube.com/watch?v=1iWAXAMKhac

Όλα τα γνωστά προγράμματα(Pinnacle, Sony Vegas, Corel, PowerDirector, Ulead και ειδικά το Handbrake) παίζουν με AVCHD αλλά θες πολύ δυνατό 4-core σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Χτύπα μια φτηνή SDHC και είσαι ΟΚ. Η δικιά μου έχει μέγιστο bitrate 17Mbps ένω η s100 έχει και 24Mbps. Στα 17Mbps είσαι ακριβώς μία κάρτα 8GB/ώρα...και λίγο παραπάνω κρατάει η μπαταρία. Προσωπικά προτιμώ να γράφω σε 30fps.

Στο σκοτάδι βέβαια πέφτει η απόδοση αλλά βελτιώνεται πολύ αν ανοίξεις τον φακό της κάμερας...

Δες αυτό με χαμηλό φωτισμό...

Όλα τα γνωστά προγράμματα(Pinnacle, Sony Vegas, Corel, PowerDirector, Ulead και ειδικά το Handbrake) παίζουν με AVCHD αλλά θες πολύ δυνατό 4-core σύστημα.

Μια 16άρα καλά δεν είναι?

Σύστημα της υπογραφής, ελπίζω να την παλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα με 8άρα είμαι ποτέ δεν μου χρειάστηκε παραπάνω αλλά συνήθως έχω και το λάπτοπ όταν φεύγω ταξίδι και χρειάζεται να τραβήξω κάτι.

Μία 16αρα class6 μία χαρα θα είναι...όπως και ο q6600.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.