Jump to content



Ελενχος τροφοφοτικου, πως?


nkoumo

Recommended Posts

Επειδη νομιζω οτι εχω προβλημα με το τροφοδοτικο μου θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει κανενα utility για να το ελενξω.

Γιατί νομίζεις ότι έχεις πρόβλημα, τι σου παρουσιάζει;

Συγκεκριμένο utility δεν υπάρχει. Αυτό που μπορείς να κάνεις όμως είναι να βλέπεις τις τάσεις, από το αντίστοιχο utility της μητρικής σου, όσο ζορίζεις το σύστημά σου με προγράμματα όπως το orthos/superpi και κάποιο που θα φορτώνει την κάρτα γραφικών σου με 3D γραφικά...

Link to comment
Share on other sites

Ειχα γραψει σε αλλο thread

"Γεια

Ξαφνικα στον υπολογιστη μου κλινει ξαφνικα η οθόνη (μαυρίζει, ρευμα εχει και βγαζει μυνημα οτι δεν υπαρχει σημα) και λοκαει το ...συμπαν.Αυτο εγινε μια μερα ετσι ξαφνικά και απο τοτε το κανει αρκετες φορες σε ασχετες φασεις. Επειδη ακουγα και μουσικη , οτα εγινε αυτο σιοπασανε και τα ηχεια.Αρα δεν φταει η οθονη, κολαει το συστημα. To PC δεν σβηνει , ακουγονται ολοι οι ανεμηστηρες αλλα δεν ανταποκρινετε σε τιποτα (η οθονη εχει σβησει με το standby να αναβοσβηνει)

Εβαλα antivirus, δυστυχως δεν προλαβαινει να τελειωσει το σκαναρισμα διοτι μεχρι να τελειωσει εχει ...κολησει.

Διαπιστωσα σε καποια φαση που μου το εκανε μια ανεπεστατη πτωση τασης.Το καταλαβα απο τον θορυβο που ελατωθηκε για κλασματα του δευτερολεπτου. Δεν ξερω αν φταιει καποιο Hardware ή καποιος ιος.

Please Help me.

Υ.Γ. εχω ΧΡ σε Athlon XP2400+, Asus 7V600, Ati Radeon X1650Agb, Hdd sata, "

Η μνημη δεν ειναι, η καρτα ειναι περιπου στους 50βαθμους κελσίου αρα περισευει το τροφοδοτικο μονο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.