Jump to content



Ο λόγος που "παγώνουμε" ξαφνικά όταν αντικρίσουμε τον φόβο


kreach

Recommended Posts

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Evaggelos, on 22 Μαρ 2015 - 13:59, said:

Πρώτα - πρώτα, άλλο πράγμα η επιστήμη, και άλλο πράγμα η «επιστήμη». Το γιατί έχει αποσαφηνισθεί εδώ.

Σχετικά με την «επιστήμη», αυτό που έκανα είναι το εξής: Χρησιμοποιώντας αδιάσειστα στοιχεία εδώ και εδώ, αποδείχθηκε ότι η «επιστήμη» δεν έχει καμία σχέση με τη γνώση, με φυσική συνέπεια, «επιστήμη» και απόδειξη ποτέ να μη πηγαίνουν μαζί.

Ερχόμαστε τώρα αγαπητέ astrolabos, στην επιστήμη, για την οποία με κατηγορείς ότι την βρίζω!!! Ασφαλώς αστειεύεσαι. Την επιστήμη όχι μόνο δεν την βρίζω αντίθετα την επαινώ. Και απολαμβάνω τα οφέλη της που ανέφερες, επίσης απολαμβάνω και το αποδεικτικό συμπέρασμά της σχετικά με την εξιχνίαση όλων των μεγάλων θεμάτων, το οποίο είναι αυτό:

η αρχική πρόταση = της Ορθόδοξης Χριστιανικής Αποδοχής που εξαγγέλλει βάσει των περιγραφών της Αγίας Γραφής, για το πώς, και πριν πόσο χρόνο, ο χωρίς αρχή και τέλος Θεός, δημιούργησε τη ζωή καθώς και τα πάντα, είναι αληθής

 

astrolabos, on 23 Μαρ 2015 - 00:07, said:

Η επιστήμη που επαινείς στηρίζεται στην αρχή της αμφισβήτησης. Όσο απόλυτος είσαι τόσο περισσότερο την προσβάλεις.

 

 

Δηλαδή θέλεις να πεις φίλε astrolabos, ότι προσβάλω την επιστήμη καθώς είμαι απόλυτος, ότι οι τόσες  πολλές επιτυχίες που έχει σημειώσει  (όπως π.χ. για αυτές που αναφέρθηκες = Ηλεκτρικό ρεύμα, υπολογιστής, ίντερνετ, και ένα σωρό άλλες), δεν είναι στη φαντασία μου, αλλά ότι είναι απόλυτα πραγματικές;;;;;;;;;;;;;;;;!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ε λοιπόν, όπως δεν προσβάλω την επιστήμη όταν την επαινώ καθώς είμαι απόλυτος για τις τόσες πολλές και αναμφισβήτητες επιτυχίες της, το ίδιο, δεν  προσβάλω την επιστήμη όταν την επαινώ, καθώς είμαι απόλυτος για την αναμφισβήτητη επιτυχία της, δηλαδή το αποδεικτικό συμπέρασμά της σχετικά με την εξιχνίαση όλων των μεγάλων θεμάτων.

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.